روایت جالب رسانه ترکیه ای از مهدی طارمی

به گزارش دور زمین، سایت آجانس اسپور ترکیه با انتشار گزارشی با اشاره به این که مهدی طارمی به عنوان بهترین بازیکن ماه ژانویه از سوی فدراسیون فوتبال پرتغال (سازمان لیگ) انتخاب شده است؛ نوشت: ماهی که از چنگ ریز اسپور فرار کرد، به شاه ماهی تبدیل شده است.

روایت جالب رسانه ترکیه ای از مهدی طارمی

در این گزارش آمده است:

مهدی طارمی که پیراهن پورتو را بر تن می نماید، از سوی فدراسیون فوتبال پرتغال به عنوان بهترین بازیکن ماه ژانویه انتخاب شده است. راستا این مهاجم ایرانی در سال 2016 از ریز اسپور می گذشت.

مهدی طارمی که در ابتدای این فصل با 5 میلیون یورو از ریوآوه به پورتو پیوست؛ به عنوان بهترین بازیکن ماه ژانویه انتخاب شد. این جایزه از سوی سندیکای فوتبال به طارمی اهداء شد.

مهاجم پورتو خیلی سریع با باشگاه جدیدش وفق پیدا کرد. این بازیکن که این فصل 31 بازی برای تیمش انجام داده، 15گل به ثمر رسانده و 9 پاس گل داده است؛ ماه گذشته 4 گل زد و یک پاس گل داد. عملکرد طارمی او را به بهترین بازیکن ماه گذشته تبدیل کرد.

ریز اسپور چگونه طارمی را از دست داد؟

طارمی سال 2016 از پرسپولیس ایران به ریز اسپور پیوست؛ اما اندکی پس از امضای قرارداد، با باشگاه سابق خود به توافق رسید و به کشورش بازگشت. پس از این اقدام غیر قانونی این بازیکن ایرانی، ریز اسپور به فیفا شکایت کرد. طارمی به مدت 4 ماه و پرسپولیس از 2 پنجره نقل و انتقالاتی محروم شدند.

از وقتی که طارمی به ریز اسپور آمد، فشار ها روی این بازیکن در کشور افزایش پیدا کرد و نتوانست فشار ها را تحمل کند و به کشورش بازگشت.

طارمی پس از بازی در پرسپولیس به قطر نقل مکان کرد و به مدت 2 سال پیراهن الغرافه را پوشید. او در 2 فصل، 63 بازی برای این تیم قطری انجام داد و 29 گل به ثمر رساند. به دلیل عملکرد خوبش در قطر، یکی از باشگاه های پرتغالی به نام ریوآوه، مهدی طارمی را به عنوان بازیکن آزاد به خدمت گرفت. سال بعد، این بازیکن که 36 بازی برای ریوآوه انجام داده، 21 گل به ثمر رسانده و 2 پاس گل داده بود با 5 میلیون یورو راهی پورتو شد.

ارزش فعلی این مهاجم ملی پوش ایرانی در سایت ترانسفرمارکت به 12 میلیون یورو رسیده است.

منبع: فرارو
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4179

به "روایت جالب رسانه ترکیه ای از مهدی طارمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت جالب رسانه ترکیه ای از مهدی طارمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید