ده مقصد برتر در بخش جنوبی ایتالیا

به گزارش دور زمین، ناحیه Mezzogiorno (به معنای نیمروز) به بخش‌های جنوبی ایتالیا، این کشور تاریخی و به لحاظ هنری مهم اشاره می‌کند. این ناحیه برخی از قدیمی‌ترین شهرهای ایتالیا و تعدادی از بخش‌های مهمی که زمانی قسمتی از یونان باستان محسوب می‌شدند؛ را شامل می‌شود. برخی از گردشگران تور ایتالیا این بخش را بواسطه اهمیت تاریخی‌اش مورد بازدید قرار می‌دهند، این در حالی است که دیگر گردشگران برای اقلیم گرم دریای مدیترانه و زندگی جزیره‌ای حاکم در این بخش به این محل می‌آیند.

ده مقصد برتر در بخش جنوبی ایتالیا

بازدید از شهر ماراتی (Maratea) همراه با تور ایتالیا

توضیح جاذبه‌های این شهر کوچک چندان پیچیده نیست. از محل آن  که در طول کرانه صخره‌ای دریای مدیترانه واقع شده است تا محل شهر قرون وسطی‌ای و بندر مجللش، این شهر یکی از تفریحگاه‌های درجه اول بخش جنوبی ایتالیا محسوب می‌شود. اقامت در این محل در طول تابستان نیازمند برنامه ریزی از پیش است چرا که بسیاری از اماکن تفریحی آن از حدود یک یا چند سال پیش رزو شده‌اند. این در حالی است که ماراتی شهری به شدت فصلی است، بدین معنا که جاذبه‌های تفریحی آن در فصول خاصی قابل بهره‌برداریند به طوری که بسیاری از بخش‌های آن در حد فاصل ماه اکتبر تا ماه مارس بسته‌اند. حمام آفتاب، ورزش‌های آبی و دیگر امکانات تفریحی گران قیمت تنها بخشی از دلایلی هستند که این شهر را به یک جاذبه توریستی جاودانه تبدیل کرده‌اند.

بازدید از شهر سورنتو (Sorrento) همراه با تور ایتالیا

سورنتو ترکیبی ایده‌آل از شهرهای برگزیده کوچک تفریحی و شهرهای تاریخی ایتالیا است. این بخش به راحتی با قطار از ناپل (Naples) قابل دسترسی است. سورنتو هم تجهیزاتی را که گردشگران تور اروپا آن‌ها را آرامش بخش می‌یابند شامل می‌شود و هم عتیقه‌جات منحصر بفردی که در محل شهر قدیمی در معرض فروش گذاشته شده‌اند. یک کشتی تفریحی از این محل به مقصد جزیره کاپری (Capri) حرکت می‌کند و فرصت مناسبی برای بازدید از پمپئی (Pompeii) در طول مسیر را بدست می‌دهد. با این وجود سورنتو به واسطه غذاهای بسیار خوشمزه‌اش، سکونتگاه‌های صخره‌ای مسحور کننده‌اش و چشم‌انداز خیره کننده کوه وزوویوس (Mt Vesuvius) نیز شناس است.

بازدید از پائستوم (Paestum) همراه با تور ایتالیا

این شهر باستانی یونانی در اصل Poseidonia به معنای خدای دریا خوانده می‌شده است. این بخش سه معبد یونانی که به خوبی حفظ شده‌اند را در معرض نمایش قرار می‌دهد. قدیمی‌ترین معبد پائستوم معبد هرا (Temple of Hera) است که در حدود سال 550 قبل از میلاد در محل کلنی‌های یونانیان ساخته شد. پائستوم غالباً به عنوان بخشی از برنامه سفرهای روزانه مورد بازدید قرار می‌گیرد و این بدلیل محدود بودن سایت‌های گردشگری آن است. علاوه بر سه معبد باستانی یونانی، در این محل یک موزه و تعدادی مزارع پرورش بوفالو وجود دارد. با این وجود هتل‌های پائستوم از کیفیت بالایی برخوردارند و غذاهای خوشمزه‌ای نیز در رستوران‌ها سرو می شوند که همین امر بازدید از این شهر در طول شب را نیز با ارزش می‌سازد.

بازدید از آلبروبلو (Alberobello) همراه با تور ایتالیا

این شهر افسانه‌ای برترین نمونه جهانی معماری Trullo محسوب می‌شود. خانه‌های سبک ترولی بواسطه سقف‌های سنگی مخروطی شکلشان که هیچ ملاطی در ساختشان به کار نرفته است؛ مشهورند. این بناهای سنگی از سنگ‌های آهکی محلی ساخته شده‌اند و قدمت هیچ یک از آن‌ها به پیش از قرن چهاردهم باز نمی‌گردد. اگرچه این بناها در سرتاسر دره Itria واقع در آپولیا (Apulia) یافت می‌شوند، آلبروبلو حقیقتاً تنها شهری است که با این سازه‌ها شاخص شده است. علاوه بر بازدید از خانه های سبک ترولی، گردشگران تور ایتالیا می‌توانند در این خانه‌ها اقامت گزینند، در کافه‌ها قهوه بنوشند و در مغازه‌های آن‌ها خرید کنند.

بازدید از تروپیا (Tropea) همراه با تور ایتالیا

این شهر تاریخی و مسحور کننده در میان سواحل شنی و صخره‌های عریان واقع شده است. زمانی باور بر این بود که این شهر توسط هرکول ساخته شده است. زیبایی طبیعی این شهر هنوز جاذبه‌ای غیر زمینی برای عاشقان ساحل و آفتاب دارد. در این میان دو کلیسای شاخص این شهر را نباید فراموش کرد. یکی از این کلیساها Santa Maria del'Isola، کلیسایی قرون وسطی‌ای است که با فاصله از کرانه ساحلی در جزیره‌ای متعلق به خود واقع شده است. اگرچه رسوباتی که در طول سالیان دراز در این محل ته نشین شده‌اند، پلی طبیعی میان این جزیره و تروپیا ایجاد کرده‌اند. کلیسای دوم کاتدرالی محلی، با دو بمب منفجر نشده از زمان جنگ جهانی دوم است که درست خارج از درهای ورودی آن واقع شده‌اند. باور بر این است که این محل به واسطه قدیس حامی این محل حفظ شده است.

بازدید از ساسی دی ماترا (Sassi di Matera) همراه با تور ایتالیا

ساسی دی ماترا سکونتگاه‌های غاری شکلی هستند که در محل شهر قدیمی ماترا در ناحیه باسیلیکاتا (Basilicata) قرار گرفته‌اند. واژه ساسی اشاره به سکونتگاه‌های ماقبل تاریخی دارد که در میان نخستین سکونتگاه‌های انسانی در ایتالیا قرار می‌گیرند. بسیاری از این خانه‌ها که درون صخره‌هایی از جنس توف (Tuff) (نوعی سنگ، متشکل از خاکستر آتشفشانی که در هنگام انفجار آتشفشان از زمین خارج می‌شود) کنده شده‌اند، به واقع غارهای بزرگی محسوب می‌شوند و خیابان‌ها در برخی از بخش‌های آن بر بام دیگر خانه‌ها واقع شده‌اند. تا سال 1950 کشاورزان و دام‌هایشان در این سکونتگاه‌ها زندگی می‌کردند. امروزه این بناهای مسکونی سنگی و غارهای درونیشان، به بخش‌های گردشگری زیبا و فراموش نشدنی تبدیل شده‌‌اند.

بازدید از ناپل (Naples) همراه با تور ایتالیا

ناپل یا ناپولی، سومین شهر بزرگ ایتالیا است. از دید برخی از گردشگران تور اروپا، ناپل شهری بسیار بزرگ، آلوده، جرم زده و جدا افتاده و در دید عده‌ای دیگر شهری به روز، با حال و هوایی خاص است. این شهر ساحلی جنوبی، قطعاً هویت خاص خود را دارد. بسیاری از غذاهای ایتالیایی محبوب از ناپل و نواحی اطراف آن سرچشمه گرفته‌اند، مانند: پیتزا و اسپاگتی. این غذاها در ناپل بسیار جدی گرفته می‌شوند و معمولاً شامل مواد محلی طبیعی و تازه می‌شوند. جاذبه‌های گردشگری این شهر شامل یک قلعه بزرگ قرون وسطی‌ای به نام Nuovo Castle و یک قلعه ساحلی به نام Castle del'Ovo می‌شود. ناپل در مجاورت کوه وزوویوس (Vesuvius)، که تنها آتشفشان فعال در قاره اروپا است؛ قرار دارد.

بازدید از کاپری (Capri) همراه با تور ایتالیا

کاپری در خلیج ناپل (Naples) واقع شده است و در داستان‌ها بسیار از آن یاد شده است. ویلا جووی (Villa Jovis)، که اقامتگاه شاهانه امپراطور رومی، تیبریوس (Tiberius) بوده است، یکی از جاذبه‌های گردشگری بسیار معروف جزیره کاپری است. محبوب‌ترین جاذبه طبیعی این جزیره غار مشرف به آب Blue Grotto است که با قایق قابل دسترسی است. سواری با تله کابین‌های Seggiovia در شهر Anacapri به سمت قله Monte Solaro از دیگر فعالیت‌های تفریحی محبوب در میان گردشگران تور ایتالیا است. این سفر کوتاه 15 دقیقه‌ای امکان تماشای مناظر بسیار زیبای جزیره ناپل و دریا را به دست می‌‌هد.

بازدید از پمپئی (Pompeii) و هرکولانیوم (Herculaneum) همراه با تور ایتالیا

در زیر سایه کوه آتشفشانی وزوویوس (Mt Vesuvius) شهرهای رومی متعددی واقع شده‌اند که با فوران ناگهانی این کوه در سال 79 میلادی ویران شدند. مشهورترین این شهرها پمپئی است که آثار و بقایای آن در همه جا مشهود است. باستان شناسان آثار و بقای 3000 نفر از جمعیت 20000 نفری این شهر را که با فرار مخالفت کردند و در نهایت بهایش را هم دادند؛ یافته‌اند. این شهر در زیر خاکستر مدفون شد، اما از آثار و بقایای آن می‌توان از سبک زندگی مردم آن در زمان امپراطوری روم مطلع شد. در مجاورت پمپئی شهر ثروتمندتر و کوچکتر هرکولانیوم که به سرنوشت مشابه دچار شد قرار دارد. جمعیت این شهر کمتر و در حدود 300 نفر بوده است. بناهای مسکونی این شهر نشانه‌های گویاتری برای بیان میزان ثروت ساکنانش هستند و بازدید از این شهر را ارزشمند کرده‌اند.

بازدید از ساحل آمالفی (Amalfi) همراه با تور ایتالیا

گردشگران تور ایتالیا اگر خواهان تصور خود در تعقیب و گریزهای ساحلی فیلم‌های جیمز باند هستند، باید سواری بر ماشین‌های اجاره‌ای را در طول جاده‌های ساحلی آمالفی تجربه کنند. جنگل‌ها و صخره‌های پر شیب که در جای جای دریای مدیترانه پراکنده شده‌اند بسیار مسحور کننده‌ و آشنا به نظر می‌رسند چرا که پس زمینه بسیاری از فیلم‌های کلاسیک هالیوودی هستند. در این محل شهرهای کوچک بسیاری وجود دارند که می‌تواند در آن‌ها اقامت گزید، خرید کرد و به رستوران رفت. سکونتگاه‌های این شهرها از صخره‌های سنگی سفید رنگ بسیار زیبایی ساخته شده‌اند. گردشگرانی که نگران رانندگی  در طول جاده‌های باریک ساحلی هستند، می‌توانند از تورهای آبی که  در حد فاصل سورنتو (Sorrento) و سالرنو (Salerno) قرار دارند استفاده کنند. این تورها گزینه‌هایی در دسترس هستند و امکان تماشای مناظر بسیار زیبایی را بدست می‌دهند.

انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2820

به "ده مقصد برتر در بخش جنوبی ایتالیا" امتیاز دهید

1 کاربر به "ده مقصد برتر در بخش جنوبی ایتالیا" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ده مقصد برتر در بخش جنوبی ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید