درباره پیم وربیک: رفیق قطبی، رقیب کی روش

به گزارش دور زمین، پیم وربیک آشنایی بسیاری با فوتبال ایران دارد و بخشی از این شناخت را مدیون همکاری چند ساله با افشین قطبی و البته رویارویی با تیم ملی به عنوان سرمربی کره جنوبی است.

درباره پیم وربیک: رفیق قطبی، رقیب کی روش

وربیک، ار کره و استرالیا ال عمان

پیم وربیک، سرمربی تیم ملی عمان مربی نام آشنایی برای ما ایرانی ها محسوب می گردد. یک مربی هلندی و 62 ساله که مربیگری در تیم هایی چون فاینورد، فورتاناسیتارد، خرونینخن، کره جنوبی، بوریسیامونشن گلادباخ، تیم ملی امارات و تیم ملی استرالیا را تجربه نموده و بعد از حضوری کوتاه در تیم زیر 23 ساله های مراکش، حالا دو سالی است که روی نیمکت عمان می نشیند. وربیک با عمان از مرحله گروهی جام ملت های آسیا به حذفی صعود کرد و حالا باید آماده رویارویی با ایران گردد.

وربیک از این جهت برای ایرانی ها آشناست که مدتی در تیم ملی کره جنوبی، همکار افشین قطبی بود. وربیک ابتدا از سال 2000 تا 2002 روی نیمکت کره جنوبی نشست و کار با گاس هیدینک را تجربه کرد. تجربه ای پیروز که با کسب عنوان چهارمی جام جهانی به خاتمه رسید. وربیک در مقطع بعدی، همراه با دیک ادووکات به کره جنوبی برگشت و کادر فنی قدرتمندی را همراه این مربی هلندی تشکیل داد. -

این اتفاق در سال 2005 رخ داد و وربیک به کادری پیوست که هم ادووکات حضور داشت و هم افشین قطبی. سرمربی سابق پرسپولیس و تیم ملی ایران و فعلی فولاد، بعد از خروج ادووکات و سرمربیگری وربیک در تیم ملی کره جنوبی به عنوان دستیار اول او در این تیم ماند و به فعالیتش ادامه داد.

وربیک آشنایی بسیاری با فوتبال ایران دارد و بخشی از این شناخت را مدیون همکاری چند ساله با افشین قطبی و البته رویارویی با تیم ملی به عنوان سرمربی کره جنوبی است. این مربی 62 ساله که یک بار هم مانند قطبی روی نیمکت تیم ملی کوراسائو نشسته، سابقه کار در تیم ملی استرالیا را نیز در کارنامه دارد. او در مونشن گلادباخ و همچنین تیم ملی امارات هم همراه دیک ادووکات فعالیت نموده و به عنوان دستیار اول، کنار سرمربی فعلی اوترخت حضور داشته. -

وربیک از وقتی سرمربیگری تیم ملی عمان را بر عهده گرفته، نسل جدیدی از بازیکنان را به تیم ملی آورده و با آن ها چشم به پیروزیت در جام ملت های آسیا دارد. شاید اگر کم لطفی داور به تیم ملی عمان نبود، این تیم با دست خالی، زمین بازی مقابل ژاپن را ترک نمی کرد.

پیم وربیک که با عمان و همین یک سال قبل عنوان قهرمانی جام خلیج فارس را به دست آورد امیدوار به پیروزیت مقابل ایران است. اتفاقی که اگر هم رخ ندهد، چیزی از ارزش های این مربی هلندی کم نمی کند.

12

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 8 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1512

به "درباره پیم وربیک: رفیق قطبی، رقیب کی روش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درباره پیم وربیک: رفیق قطبی، رقیب کی روش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید