دانشگاهیان عهده دار غنا بخشیدن به حرکت عظیم اربعین هستند

به گزارش دور زمین، معاون فرهنگی وزارت علوم بابیان اینکه دانشگاهیان عهده دار غنا بخشیدن به حرکت عظیم اربعین هستند، گفت: تاکنون جلسات متعددی برای اجرای هرچه بهتر این مأموریت ها در ایام اربعین حسینی، برگزار شده است.

دانشگاهیان عهده دار غنا بخشیدن به حرکت عظیم اربعین هستند

به گزارش گروه دانشگاه دور زمین،به نقل از وزارت علوم، غلامرضا غفاری در سومین نشست ستاد اربعین دانشگاهیان کشور گفت: درحرکت بزرگ اربعین سهم دانشگاهیان نسبت به سایر مراکز آموزش عالی بیشتر و مسئولیت های آن ها نیز سنگین تر است.

وی بابیان اینکه تمامی اهتمام و کوشش نظام جمهوری اسلامی بر این است تا حماسه اربعین باشکوه تر از سال های گذشته برگزار گردد، اعلام نمود: امیدواریم بتوانیم پیغام های تأثیرگذارتری را برای جهانیان مخابره کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، با تقدیر از فعالیت های دانشگاه شهید چمران اهواز درزمینهٔ برگزاری برنامه های فرهنگی بخصوص با موضوع اربعین اظهار امیدواری کرد این فعالیت های فرهنگی توسعه بیشتری یافته تا بتوان شاهد تأثیرگذاری بهتر آن باشیم.

وی با اشاره به اینکه انتظار می رود سایر دانشگاه ها نیز برنامه های خود را در این زمینه تداوم بخشند، مطرح کرد: دانشگاه های سراسر کشور، جمعیت گسترده ای از دانشجویان را تحت پوشش دارند که در رخداد های فرهنگی و اجتماعی حضور قابل توجهی دارند.

غفاری اضافه نمود: در طول سال برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی در سطح دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برگزار می گردد، اما موضوع پیاده روی اربعین همیشه یکی از رخداد های بزرگ فرهنگی است که احتیاج به ساماندهی دانشجویان بیشتر احساس می گردد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، ادامه داد: تمامی دانشگاه های دولتی و حوزه بهداشت و آموزش پزشکی، غیرانتفاعی و آزاد اسلامی در ایام اربعین حسینی در کنار هم برای برگزاری هرچه پرشورتر پیاده روی اربعین کوشش دارند.

وی اضافه نمود: بی شک مهر و محبت اهل بیت (ع) تمامی دستگاه ها و دانشگاه ها را در کنار یکدیگر قرار داده و ما نیز باید کوشش کنیم از این ظرفیت برای ساماندهی هرچه بهتر دانشجویان استفاده کنیم.

غفاری اعلام نمود: جای خرسندی است که مجموعه دانشگاهی به رغم تمامی مسائل اقتصادی، کوشش های گسترده ای برای برگزاری هر چه بهتر برنامه های خود در ایام اربعین دارد.

در ادامه غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز بیان نمود: شهریورماه سال گذشته نشست ستاد اربعین قرارگاه شهید علم الهدی با حضور مسئولان دانشگاه های منطقه 10 کشور برگزار گردید و نحوه تعامل هرچه بیشتر دانشگاه ها در این جلسه مطرح و نتایج خوبی نیز حاصل شد.

وی اضافه نمود: در این جلسه مصوب شد که دانشگاه ها امکانات مناسبی را در اختیار دانشجویان برای حضور در پیاده روی بزرگ اربعین قرار دهند تا این مراسم بزرگ باشکوه بیشتری نسبت به سال های گذشته برگزار گردد. همچنین مقرر شد دانشگاه های شهر های مرزی در چذابه و شلمچه در صورت امکان موکب هایی برای خدمت رسانی به دانشجویان راه اندازی نمایند.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، توضیح داد: در جلسه ستاد اربعین مصوب شد که دانشگاه های سراسری مانند دانشگاه پیغام نور، علمی کاربردی، دانشگاه آزاد اسلامی و فرهنگیان با توجه به این که مرکز آن ها در تهران است، بر اساس برنامه ریزی ستاد مرکزی خود برای استقرار و خدمت رسانی به دانشجویان در پایانه های مرزی استان اقدام نمایند.

خواجه مطرح کرد: با توجه به برنامه ریزی های اجرا شده قرار است کاروانی از پسران دانشجوی دانشگاه شهید چمران اهواز به کربلا و یک کاروان زیارتی نیز از دختران دانشجو برای حضور در پایانه مرزی چذابه و خدمت رسانی به زائران اعزام شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2086

به "دانشگاهیان عهده دار غنا بخشیدن به حرکت عظیم اربعین هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاهیان عهده دار غنا بخشیدن به حرکت عظیم اربعین هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید