خبرنگاران شرح شهرداری تهران درمورد اظهارات حناچی درباره املاک بازپس گرفته شده

به گزارش دور زمین، تهران- خبرنگاران- مشاور شهردار تهران درمورد اظهارات حناچی درباره بازپس گیری املاک از مدیران سابق این نهاد نوشت: ایشان هرگز نگفته اند از این املاک استفاده شخصی شده است.

خبرنگاران شرح شهرداری تهران درمورد اظهارات حناچی درباره املاک بازپس گرفته شده

غلامحسین محمدی روز پنجشنبه توییت کرد: آقای شهردار در پاسخ به خبرنگار گفته اند املاکی که در اختیار مدیران سابق بوده است و الان این تسلط موضوعیتی ندارد تحویل گرفته شده؛ از جمله املاکی که در اختیار همکاران آقای قالیباف بوده است.

وی ادامه داد: ایشان نگفته اند از این املاک استفاده شخصی شده است؛ فیلم مصاحبه ایشان گویاست.

به گزارش خبرنگاران، فیلم مصاحبه تصویری پیروز حناچی با یکی از رسانه ها رو گذشته منتشر شد که در آن شهردار تهران از بازپس گیری حدود شش هزار متر مربع از املاک شهرداری از تیم مدیریت قبلی خبر داده است.

وی در این مصاحبه گفت که در این دوره مدیریت شهری به کسی ملکی داده نشده و برعکس تعداد زیادی از املاک پس گرفته شده اند.

حناچی ادامه داد: از تیم آقای قالیباف ملکی به مساحت حدود 6 هزار متر مربع را در محدوده بزرگراه همت-تقاطع امام علی پس گرفتیم؛ همچنین از خانم مشیر (همسر آقای قالیباف) و آقای طلایی نیز املاک را پس گرفتیم.

به گفته شهردار تهران، املاک نجومی سند خورده اند و بازپس گیری آن ها از عهده ما بر نمی آمد؛ سیستم قضایی تعقیب کرد و قیمت واقعی خیلی از آن ها را گرفتیم.

پس از این اظهارات بعضی رسانه ها و افراد در شبکه های اجتماعی به بازنشر آن پرداخته و موضوع استفاده شخصی مدیران سابق شهری تهران از این املاک را مطرح کردند.

شاید نقطه اوج اظهارات و واکنش ها به این مصاحبه را ناصر امانی معاون شهردار سابق تهران داشت.

وی در مصاحبه با یکی از رسانه ها در واکنش به این موضوع گفت که هیچ ملکی در اختیار شخص قالیباف و همسرش نبوده است بلکه مورد ادعایی حناچی، جهت امور عام المنفعه در اختیار مجموعه ای بوده که همسر دکتر قالیباف هم یکی از اعضاء هیات امناء آن مجموعه بوده اند و اینکه شهردار تهران، املاک را به نام همسر قالیباف معرفی کند، بی اخلاقی و خلاف انصاف است.

امانی افزود: آقای طلایی هم با عنوان نایب رییس شهردار تهران، مدیریت امور شورایاری ها را برعهده داشتند و املاکی از شهرداری در اختیار این امور و یا مدیریت کارهای 370 محله تهران بوده است که بتدریج مدیریت جدید تحویل گرفته است و نسبت دادن این املاک به فرد، که استفاده شخصی را تداعی می نماید، نیز کاملا کذب محض و خلاف واقعیت است.

وی توضیح داد: درباره آنچه با عنوان املاک در اختیار آقای قالیباف در بیان شهردار تهران آمده است باید گفت این املاک مطابق قوانین و مقررات املاک در اختیار شهرداری تهران است که طبیعتا در دوره هر شهردار، معین تکلیف آنها با شهردار تهران است و طبیعتا با این منطق باید گفت آقای حناچی همه تهران را از آقای قالیباف پس گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3550

به "خبرنگاران شرح شهرداری تهران درمورد اظهارات حناچی درباره املاک بازپس گرفته شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شرح شهرداری تهران درمورد اظهارات حناچی درباره املاک بازپس گرفته شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید