حمایت انگلیسی ها از ماندن در اتحادیه اروپا بیشتر گردیده است

به گزارش دور زمین، بر اساس یک نظرسنجی که نتایجش امروز چهارشنبه منتشر شد، همچنان انگلیسی ها نسبت به باقی ماندن در اتحادیه اروپا یا خارج شدن از این اتحادیه دچار دودستگی هستند در حالی که به دلیل افزایش بدبینی در مورد نتیجه مذاکرات برای یک توافق بریگزیت، حمایت از باقی ماندن در اتحادیه اروپا افزایش پیدا نموده است.

حمایت انگلیسی ها از ماندن در اتحادیه اروپا بیشتر گردیده است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، با وجود این که قرار است بریتانیا در 29 مارس 2019 اتحادیه اروپا را ترک کند اما هنوز به توافقی با این اتحادیه برای بریگزیت و مشخص شرایط روابط دو طرف در آینده دست پیدا ننموده است.

یک نظرسنجی انجام گردیده در بریتانیا که نتایجش امروز چهارشنبه منتشر شد نشان داد 59 درصد از رای دهندگان انگلیسی در صورت برگزاری مجدد همه پرسی بر سر خروج از اتحادیه اروپا رای به باقی ماندن در این اتحادیه می دهند در حالی که 41 درصد رای به خروج از این اتحادیه می دهند.

این بیشترین میزان حمایت ثبت گردیده از باقی ماندن در اتحادیه اروپا در طی پنج نظرسنجی مشابه انجام گردیده از زمان برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا در سال 2016 تا کنون است. این در حالی است که در این همه پرسی 52 درصد رای به خروج از اتحادیه اروپا داده بودند.

جان کرتیس، تدوین کننده گزارش مربوط به این نظرسنجی گفت، از میان همین شرکت کنندگان در این نظرسنجی در زمان برگزاری همه پرسی به میزان 53 درصد رای به باقی ماندن در اتحادیه اروپا داده بودند.

به گفته کرتیس، در صورتی که نظرسنجی مجددا همین الان برگزار گردد میتوان نتیجه گرفت که به صورت میانگین 54 درصد رای به باقی ماندن در اتحادیه اروپا خواهند داد.

با این حال دولت انگلیس هر گونه احتمال برگزاری یک همه پرسی بریگزیت دوم را رد نموده است.

این نظرسنجی با پرسش از 2048 شرکت کننده در فاصله 7 ژوئن تا 8 ژوئیه انجام گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 286

به "حمایت انگلیسی ها از ماندن در اتحادیه اروپا بیشتر گردیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت انگلیسی ها از ماندن در اتحادیه اروپا بیشتر گردیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید