حقایق جالبی درباره سوئد یکی از خاص ترین کشورهای جهان

به گزارش دور زمین، سبک زندگی سوئدی ها خیلی ها را متعجب می نماید. به عنوان مثال پیتزا با موز درست می نمایند یا بر اساس قانون ژانت زندگی می نمایند و یا یک هتل را هر سال از نو بازسازی می نمایند. بدونیم قبل ترها حقایق جالبی درباره برخی از کشورهای مختلف جهان آورده است و امروز تصمیم دارد اطلاعاتی را در رابطه با سوئد با بدونیمی های عزیز به اشتراک بگذارد.

حقایق جالبی درباره سوئد یکی از خاص ترین کشورهای جهان

کشور سازگار با محیط زیست

اگر می خواهید بدانید سبک زندگی سازگار با محیط زیست چگونه است پیشنهاد می کنم سفری به کشور سوئد داشته باشید. سوئد اولین کشوری است که به جای گازولین از سوخت زیستی استفاده نموده است. درصد فراوری زباله و سیستم بازیافت در سوئد صفر درصد است و به همین دلیل برای تمام جهان یک کشور نمونه است.

هتلی که هر سال از نو بازسازی می گردد

نخستین هتل یخی در سوئد ساخته شده است هر سال در ماه های دسامبر تا آوریل از نو بازسازی می گردد. دیوار، مبل، بار و حتی لیوان های این هتل از یخ ساخته شده اند. هیچ کدام از اتاق های این هتل شبیه هم ساخته نشده اند و هنرمندان زیادی از سرتاسر جهان برای طراحی این هتل دعوت شده اند.

زندگی بر اساس قانون ژانت

قانون ژانت در واقع یک آیین نامه رفتاری است که بیشتر در کشورهای اسکاندیناویایی رواج دارد. با 10 نمونه از قوانین ژانت آشنا شوید:

نباید فکر کنید آدم خیلی خاصی هستی.

نباید فکر کنید از دیگران خوب تری.

نباید فکر کنی از دیگران باهوش تری.

نباید خودت را بهتر از دیگران تصور کنی.

نباید فکر کنی بیشتر از دیگران می دانی.

نباید فکر کنی از دیگران مهم تری.

نباید فکر کنی که در هر چیزی خوبی.

نباید به دیگران بخندی.

نباید فکر کنی همه به تو اهمیت می دهند.

نباید فکر کنی که می توانی به دیگران چیزی یاد بدهی.

برای درک این قوانین باید به فروشگاه ها یا رستوران های سوئد بروید و با چشم خودتان ببینید که سوئدی ها هرگز دانش و ثروتشان را به رخ نمی کشند و هرگز خودشان را برتر از دیگران نمی بینند.

فیکا

فیکا تایم استراحت همراه با نوشیدن قهوه در طول روز است و یکی از مهم ترین قسمت های زندگی سوئدی هاست. هرگز به یک سوئدی نگویید که نوشیدن قهوه مضر است. فیکا در واقع یک ملاقات فرهنگی واقعی است برای صحبت کردن در مورد کار و زندگی و در عین حال لذت بردن و استراحت.

پیتزا با موز

رستوران های ایتالیایی زیادی در سوئد وجود دارد اما غذاهای متفاوتی نسبت به نقاط دیگر جهان دارد. به عنوان مثال یکی از معروف ترین غذاهای سوئد پیتزا کباب است که با گوشت کبابی و یک سس مخصوص درست می گردد. یکی دیگر از غذاهای خاص این کشور پیتزا با موز است که در بیشتر فست فودهای این کشور یافت می گردد.

فاصله شخصی

سوئدی ها به رعایت فاصله شخصی با دیگران اهمیت زیادی می دهند و هرگز دیگران را آزار نمی دهند. آن ها حتی در صف اتوبوس با فاصله مشخصی از یکدیگر صف می بندند.

سرگرمی های ملی

یکی از بازی های سرگرم کننده سوئی ها پرتاب ماهی به داخل پیمانه هاست و برنده یک ماهی شکم پر به عنوان جایزه دریافت می نماید.

پرداخت بدون پول نقد

در سوئد میزان استفاده از پول نقد بسیار کمتر از کشورهای دیگر جهانست. حتی در توالت های عمومی هم می توان از کارت اعتباری استفاده کرد. یکسری چراغ های ال ای دی روی درب توالت ها نصب شده است که رنگ قرمز نشان می دهد توالت پر است و رنگ سبز نشان می دهد توالت قابل استفاده است.

منبع: بدونیم
انتشار: 30 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1465

به "حقایق جالبی درباره سوئد یکی از خاص ترین کشورهای جهان" امتیاز دهید

2 کاربر به "حقایق جالبی درباره سوئد یکی از خاص ترین کشورهای جهان" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایق جالبی درباره سوئد یکی از خاص ترین کشورهای جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید