جامعه هتلداران خراسان رضوی تشکیل می شود

به گزارش دور زمین، سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی از طی مراحل اداری تشکیل جامعه هتلداران این استان در 7 تا 10 روز آینده خبر داد.

جامعه هتلداران خراسان رضوی تشکیل می شود

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، یوسف بیدخوری سرپرست معاونت گردشگری این اداره کل، امروز چهارشنبه 27 تیر با اعلام این خبر افزود: پس از ابلاغ دستورالعمل نحوه ایجاد تشکل‌های گردشگری، تشکیل جامعه هتلداران در دستور کار قرار گرفت و هیئت مؤسس نیز بلافاصله با حضور جمعی از اعضای فعلی اتحادیه هتلداران و همچنین تعدادی از سرمایه‌گذاران عمده صنعت هتلداری مشهد، تشکیل شد.

او ادامه داد: پس از تشکیل جلسات متعدد با حضور اعضای هیئت مؤسس، اصلاحات پیشنهادی مطرح شد و برای دریافت تائیدیه نهایی نیز مکاتباتی با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صورت گرفته که این مراحل نیز طی 7 تا 10 روز آینده، انجام خواهد شد.

او تصریح کرد: پس از تائید نهایی اساسنامه از سوی سازمان مرکزی، اطلاعیه تشکیل جلسه مجمع عمومی اعلام خواهد شد و انتخابات هیات‌مدیره نیز بر اساس قانون ظرف مدت 15 روز انجام خواهد شد.

او در خصوص اصلاحات انجام گرفته در اساسنامه نیز گفت: بر اساس این اساسنامه، تمامی افرادی که دارای پروانه معتبر از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی هستند می‌توانند کاندید شوند و در انتخابات هیات‌مدیره حضور یابند ، از سوی دیگر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز هیچ دخالتی بر روند اجرایی انتخابات نخواهد داشت و صرفا وظیفه بررسی احراز شرایط را بر عهده دارد.م

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی گفت: با توجه به کثرت واحدهای اقامتی و حضور هتل‌های با کیفیت در سطح استان، امیدواریم انجمن بسیار قوی در کنار سازمان داشته باشیم و بر این اساس تعاملات مناسبی نیز صورت گیرد.

بیدخوری در خصوص وضعیت اتحادیه هتلداران پس از تشکیل جامعه اظهارکرد: اتحادیه هتلداران بر اساس قانون نظام صنفی تشکیل شده و قطعا فعالیت یا عدم فعالیت این تشکل نیز بر اساس قانون مرجع خواهد بود.

او خاطر نشان کرد: به محض تشکیل جامعه هتلداران استان، تمامی ارتباطات اداره کل با این تشکل خواهد بود زیرا از طریق قانون برنامه ششم توسعه کشور و بر اساس آیین‌نامه ایجاد و اصلاح، تشکیل شده است.

منبع: chtn.ir
انتشار: 21 مرداد 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 66

به "جامعه هتلداران خراسان رضوی تشکیل می شود" امتیاز دهید

2 کاربر به "جامعه هتلداران خراسان رضوی تشکیل می شود" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جامعه هتلداران خراسان رضوی تشکیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید