جاده مقدس یونان باستان کشف شد

به گزارش دور زمین، باستان شناسان ترکیه ای پیروز به کشف جاده ای باستانی موسوم به جاده مقدس در منطقه ای واقع در غرب ترکیه شدند.

جاده مقدس یونان باستان کشف شد

این جاده 3000 هزار ساله که در ناحیه اژه واقع شده است دو شهر مهم یونان باستان را به یکدیگر وصل می کرد. این دو شهر که به نام های Stratonikeia و Lagina شناخته می شدند در دوره هلنیستی ها، دوران حکومت امپراتوری روم، دوران حکومت امپراتوری بیزانس و امپراطوری عثمانی، محل سکونت شمار قابل توجهی از مردم بودند و به عنوان یکی از مهم ترین جوامع شهری زمان خود شناخته می شدند.

این جاده برای چندین قرن نقش مهمی را در دین و فرهنگ جوامع یونان باستان ایفا می کرد.

این اکتشاف مهم در حقیقت توسط یک تیم باستان شناس ترکیه ای در منطقه ای که زمانی به کاریا موسوم بود، انجام شد. این تیم باستان شناسی، جاده باستانی سنگی را در جریان یک ماموریت باستان شناسی یک ساله کشف کردند.

یک دروازه، بقایای چندین ستون و چند مقبره نیز در کنار این جاده باستانی کشف شدند. در بسیاری از شهرهای یونان باستان، جاده ای موسوم به جاده مقدس قرار داشت. جاده ای که اخیراً کشف شده است در حقیقت برای انجام بعضی از تشریفات مذهبی و سنتی در مراسم های خاص مردمان آن دوره مورد استفاده قرار می گرفت. شهر باستانی Lagina یکی از مهم ترین مراکز مذهبی یونان باستان شناخته می شد، در حالی که دیگر شهرهای هم دوره آن از اهمیت سیاسی برخوردار بودند.

برنامه هایی برای بازسازی این جاده در نظر گرفته شده است. باستان شناسان قصد دارند تمامی قسمت های جاده را با پاک کردن لایه های خاک روی آن برای اولین بار و پس از قرن ها برای عموم مردم به نمایش بگذارند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1916

به "جاده مقدس یونان باستان کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاده مقدس یونان باستان کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید