توکلی: فضای اردو در تهران خسته کننده و تکراری شده است، پاراوزنه برداران در اوج آمادگی به پاراآسیایی می فرایند

به گزارش دور زمین، سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری گفت: فضا و مکان اردوی تیم ملی در تهران کمی خسته کننده و تکراری شده و ضروری است 2 اردو خارج از مرکز داشته باشیم.

توکلی: فضای اردو در تهران خسته کننده و تکراری شده است، پاراوزنه برداران در اوج آمادگی به پاراآسیایی می فرایند

حسین توکلی، سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره سطح رقابت های پاراوزنه برداری قهرمانی کشور گفت: سخت ترین قسمت داستان برگزاری مسابقات این است که دومین سالگرد سیامند رحمان را پشت سر گذاشتیم. این رقابت ها به نام سیامند رحمان برگزار گردید که واقعاً از دست دادن این ورزشکار قابل هضم نبود. جدا از این مسئله، بحث برگزاری مسابقات فوق العاده بود و پرسنل و مسئولان فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک حمایت ویژه ای داشتند. با توجه به اینکه رقابت ها زیر نظر کمیته بین المللی پارالمپیک برگزار می شد، مسائل مربوط به رکوردشکنی و ارتقا در رنکینگ اهمیت زیادی داشت.

وی اضافه نمود: چیزی که در این رویداد به چشم آمد و سطح و کلاس مسابقات را بالا برد، حضور ورزشکاران ما بود. حتی خارجی هایی هم که بودند، به سطح بچه های ما نرسیدند و این حکایت از قدرت و خوب بودن کار پاراوزنه برداری کشورمان دارد؛ ورزشکارانی که با استعداد و خوب هستند و از نظر شرایط رکوردی و قهرمانی هایشان در دنیا نیز شرایط شان کاملاً تعیین است.

سرمربی تیم ملی با اشاره به اینکه فقط در یک مسابقه توانست در کنار سیامند باشد، ادامه داد: با توجه به اینکه سیامند در اردوها نبود، فقط با او در مسابقات دنیای قزاقستان بود. سیامند بی نظیر بود. او برترین سنگینی وزنی بود که من تا به امروز دیده ام. البته امروز نفرات دیگری همانند احمد امین زاده و مهدی صیادی در دسته فوق سنگین داریم که فکر می کنم جانشینان شایسته ای برای سیامند هستند.

توکلی درباره شرایط ملی پوشان پارالمپیکی گفت: آنها از چیزی که ما انتظار داشتم، خیلی بالاتر بودند. آنها در اوج آمادگی نیستند. ما دوره تمرینی که برای ملی پوشان در نظر گرفتیم، به گونه ای بود که وزنه برداران در شرایط بدنسازی سنگین قرار داشتند و کاملاً تحت فشار در تمرینات بودند. ما سعی کردیم فضایی را ایجاد کنیم که اوج آمادگی شان در بازی های پاراآسیایی 2022 هانگژو باشد. در واقع حتی برای مسابقات آسیا-اقیانوسیه که خرداد 1401 در کره جنوبی است، قطعاً در اوج نخواهند بود. برنامه ریزی اصلی ما این است که با توجه به برگزاری بازی های پاراآسیایی در چین و اینکه چینی ها بزرگترین رقیب ما هستند، باید در پاراآسیایی کاملاً آماده باشیم، چون آنها نیز با قدرت شرکت خواهند کرد.

وی بیان کرد: در مسابقات قهرمانی کشور، بچه ها به لحاظ رکوردی در سطح پایینی بودند، ولی بسیار با انگیزه و پرتوان کار کردند و بی نهایت از رکوردشان در شرایط کنونی راضی هستم. فقط کمی مشکل داوری داشتیم؛ حتی در مسابقات دنیای هم به این سختی و به این شدت سختگیری نمی نمایند، ولی کادر داوری که در مسابقات کشوری حضور داشتند، عملکردشان را خوب نمی بینم. من در داوری ها فضای خوبی ندیدم، به ویژه در رقابت سامان رضی که رکورد 240 کیلوگرمی را ثبت کرد، ولی با سختگیری که احساس کردم مغرضانه بود، این وزنه قبول نشد. ما زمانی که میزبان هستیم، باید از امتیاز میزبانی استفاده کنیم، اما در واقع خودزنی می کنیم.

سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری در پاسخ به این سوال که آیا شرایط مورد نظر برای برگزاری اردوهای تیم ملی فراهم می گردد یا خیر؟ گفت: در تهران شرایط خیلی خوبی داریم، ولی امیدوارم بتوانیم 2 اردو قبل از مسابقات آسیا-اقیانوسیه را در بیرون از مرکز داشته باشیم. در واقع این فضا و مکان کمی خسته نماینده و تکراری شده است و ما احتیاج به نیرو و انرژی تازه داریم. ورزشکاران همواره در این شرایط آب و هوایی هستند و شرایط دیگری را تجربه نمی نمایند. به همین علت وقتی به مسابقه می فرایند، کمی غافلگیر می شوند. بر همین اساس ضروری است که حتماً 2 اردو در بیرون از تهران داشته باشیم و اردوی متصل به اعزام در تهران باشد.

توکلی در سرانجام درخصوص مصدومیت روح الله رستمی که از چند ماه قبل با این ورزشکار بوده، گفت: رستمی در مسابقات دنیای گرجستان با وجود مصدومیتی که داشت، با غیرت وزنه زد و سعی کرد آن مسابقات پشت سر بگذارد، اما پس از بازگشت دچار یک مصدومیت تازه شد. مطمئناً بحث مزمن بودن در آسیب دیدگی او وجود ندارد. در واقع او زمان نداشت که مصدومیت قبلی را برطرف کند. الان هم فکر می کنم شرایط استراحت رستمی خوب بوده و حتی با پزشک او نیز صحبت کردم تا برترین شرایط فراهم گردد. معتقدم رستمی با این همه توانمندی و قدرتی که دارد، باز هم می تواند افتخارآفرین باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5184

به "توکلی: فضای اردو در تهران خسته کننده و تکراری شده است، پاراوزنه برداران در اوج آمادگی به پاراآسیایی می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توکلی: فضای اردو در تهران خسته کننده و تکراری شده است، پاراوزنه برداران در اوج آمادگی به پاراآسیایی می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید