تعطیلی زورخانه ای که جان یک نفر را گرفت!

به گزارش دور زمین، زورخانه تختی بندرعباس به عنوان تنها زورخانه استان محروم هرمزگان ماه هاست در میان بی توجهی مسئولان ورزش هرمزگان و فدراسیون ورزش های زورخانه ای تعطیل شده است.

تعطیلی زورخانه ای که جان یک نفر را گرفت!

علی نیستانی از پیشکسوتان با سابقه ورزش های زورخانه ای استان هرمزگان در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان این مطلب اضافه نمود: متاسفانه ورزش های زورخانه ای با وجود صندلیی که در استان محروم هرمزگان دارد مورد توجه قرار نمی گیرد و ماه هاست زورخانه تختی بندرعباس به عنوان تنها زورخانه استان هرمزگان با سوءمدیریت و به بهانه تعمیرات ماه هاست که تعطیل شده و ورزشکاران این رشته جایی برای پرداختن به ورزش های زورخانه ای ندارند.

وی با اشاره به اینکه چند ماه هیات ورزش های زورخانه ای هرمزگان هیچ مسئولی نداشت، گفت: مجمع انتخاباتی این هیات اردیبهشت ماه برگزار گردید و منوچهری موفق شد به عنوان رییس این هیات انتخاب گردد اما با شکایت رقیبش وی بدلیل نداشتن مدرک تحصیلی کارشناسی از کار برکنار شد.سپس فردی با نام حاجی زاده به عنوان سرپرست هیات انتخاب شد که هیچ قدم مثبتی برای این ورزش برنداشت. وی دستور داد تمامی وسایل مستهلک زورخانه تختی را خارج نمایند تا بازسازی گردد اما هیچ کاری انجام نشد و در نهایت او نیز بخاطر انتقاد از انتصاب یک فرد غیر بومی در ریاست اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان استعفا داد. در حال حاضر نیز خادمی چند معاون اداره کل ورزش و جوانان استان سمت سرپرستی این هیات را بدست گرفته و امیدواریم او دیگر وعده و وعید ندهد و تنها زورخانه استان را راه اندازی کند.

پیشکسوت ورزش های زورخانه ای هرمزگان که شغل نانوایی نیز دارد، با بیان اینکه ورزش های زورخانه ای در هرمزگان مظلوم واقع شده و هیچ توجهی به آن نمی گردد گفت: در 15 سال گذشته حتی یک میل هم به زورخانه تختی اضافه نشده و هیچ کاری برای بازسازی آن انجام نگرفته، حال نیز چند ماهی است کاملا تعطیل شده و کسی کاری برای راه اندازی آن تاکنون انجام نداده است که امیدوارم با قول هایی که سرپرست جدید هیات داده بتوانیم از این زورخانه پس از ماه ها بار دیگر استفاده کنیم.

نیستانی با بیان اینکه در صورت توجه فدراسیون و مسئولان ورزش استان، هرمزگان پتانسیل بالایی در ورزش های زورخانه ای دارد، اعلام نمود: مسئولان فقط وعده و وعید می دهند و دیگر از این وضعیت خسته شده ایم. زورخانه مغازه ای دارد که اجاره آن میلیون ها تومان در سال است اما معین نیست چرا در چند سال گذشتته یک میل هم به زورخانه تختی اضافه نشده است. به جرات می گویم فقط 5 ورزشکار این رشته در استان بیمه دارند و هیچ حمایتی از باستانی کاران هرمزگانی نمی گردد در صورتیکه اگر حمایت شویم قول می دهم حداقل 300 ورزشکار باستانی کار را در سال معرفی کنیم.

وی در ادامه گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه رضا شهبازپور مطرح ترین پیشکسوت ورزش های زورخانه ای استان هرمزگان که در ایران شناخته شده بود،جان خود را در این راه گذاشت،اعلام نمود: حدود 3 هفته پیش جلسه ای را به اتفاق تعدادی از پیشکسوتان با سرپرست جدید هیات استان هرمزگان در زورخانه تختی ترتیب دادیم که در این جلسه رضا پور از بی توجهی ها به این رشته و تعطیلی زورخانه تختی و بها ندادن به مرشدان جوان خیلی عصبانی شد و متاسفانه در همان زمان بدلیل سکته قلبی جانش را از دست داد. امیدوارم مسئولان فدراسیون خیلی بیشتر از این ها به وضعیت ورزش زورخانه ای که صندلی والایی در استان ما دارد توجه نمایند تا این رشته سر و سامانی بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1371

به "تعطیلی زورخانه ای که جان یک نفر را گرفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی زورخانه ای که جان یک نفر را گرفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید