تصادفات جاده ای یک معضل بزرگ در جامعه است

به گزارش دور زمین، سید احمد قریشی تبار در گفت و گو با خبرنگاران گفت: آمار بالای تصادفات جاده ای عاملی در عدم توسعه، ایجاد ناهنجاری ها و ضایعات مادی و انسانی گردیده است.

تصادفات جاده ای یک معضل بزرگ در جامعه است

وی از 17 هزار کشته و 35 هزار مصدوم در طول یکسال گذشته بر اثر تصادفات جاده ای اطلاع داد و بیان داشت: برخورد مسئولانه با آمار بالای تصادفات جاده ای نیازمند عزم ملی و همگانی است.

مسئول مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری هلال احمر استان اصفهان توضیح داد: در کشور ما بخش عمده مسافرت های تابستانی از طریق راه های زمینی و با استفاده از وسایل نقلیه شخصی انجام می گیرد که انتخاب این نوع از سفرها دلایل زیادی دارد از جمله اینکه انتخاب محل، اتراق در فواصل راه، تنوع در برنامه ها و عدم تاثیرپذیری زیاد از ناپایداری های جوی مزیت های اینگونه سفرها است.

وی ادامه داد: استفاده از خودروهای ایمن، بهبود رانندگی افراد، توجه به قوانین و مقررات هدایت و رانندگی و توصیه کارشناسان، رعایت احتیاط های لازم در نقاط حادثه خیز و مدنظر قرار دادن توانایی های فیزیکی و روحی به هنگام رانندگی، پرهیز از رفتار های پر خطر در رانندگی، انجام تنظیمات و تعمیرات دوره ای خودروها از اقدامات توصیه گردیده در حوزه پیشگیری از تصادفات جاده ای است.

مسئول مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری هلال احمر استان اصفهان خاطرنشان کرد: نهادهای آموزشی با اقداماتی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت می توانند در بهبود رفتار رانندگی، حذف نقاط حادثه خیز، ارتقای فرهنگ شهروندی و توجیه و تبیین خسارت های ناشی از حوادث تلخ رانندگی و نقشی که این حوادث در عدم توسعه همه جانبه کشور دارد، موثر باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 691

به "تصادفات جاده ای یک معضل بزرگ در جامعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصادفات جاده ای یک معضل بزرگ در جامعه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید