تحصیل 220 هزار دانش آموز آذربایجان غربی در مدارس تخریبی!

به گزارش دور زمین، مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: درحال حاضر 85 درصد فضای آموزشی استان غیر استاندارد است که جهت ارتقا این وضعیت و رسیدن به متوسط کشوری باید 3600 میلیارد تومان بودجه اختصاص یابد.

تحصیل 220 هزار دانش آموز آذربایجان غربی در مدارس تخریبی!

به گزارش خبرنگاران، قهرمان رحمانی در جلسه آنالیز مسائل و مسائل آموزش و پرورش سلماس، با اشاره به لزوم تدوین برنامه های جامع برای ارتقای سیستم و صندلی آموزش و پرورش در جامعه اظهار کرد: حدود220 هزار دانش آموز آذربایجان غربی در فضاهای تخریبی تحصیل می نمایند و این موضوع احتیاجمند توجه جدی مسئولین امر است.

وی اضافه نمود: در سهمیه سال های 1395 ، 1396 و 1397، تعداد 198 کلاس سهمیه استان بوده که از این تعداد 144 کلاس تحویل داده گردیده و تعداد 57 کلاس درسی نیز درحال آماده سازی قرار دارند.

مرتضی اصغری فرماندار سلماس نیز در این جلسه گفت: آموزش و پرورش یک سازمانی متفاوت بوده که باید دیدگاه ها به این مجموعه تغییر یابد. در جهت توسعه و پیشرفت مجموعه آموزش و پرورش باید حرکتی جهادی در سطح کشور انجام یابد تا آموزش و پرورش مورد تحول قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز گفت: بیش از 6000 کلاس در آذربایجان غربی احتیاجمند مقاوم سازی است.

ابراهیم محمدی در جلسه آنالیز مسائل و مسائل مربوط به حوزه آموزش و پرورش شهرستان سلماس گفت: آذربایجان غربی با دارا بودن7000 کلاس هوشمند یکی از استان های بسیار مطلوب کشور در زمینه هوشمند سازی است.

محمدی با اشاره به مسائل مختلف اموزش وپرورش آذربایجان غربی، اظهار کرد: آموزش و پرورش استان در بحث فضای آموزشی، تجهیزات، نیروی انسانی و پوشش تحصیلی جز 4 استان کم برخوردار کشور است و از طرفی برای ارتقای سرانه آموزشی استان به 5000 کلاس درسی احتیاج داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اشاره به آمار سرانه آموزشی استان توضیح داد: آذربایجان غربی دارای 23 هزارو 736 کلاس دولتی و غیر دولتی است که از این میان 6100 کلاس احتیاجمند مقاوم سازی است.

محمدی با اشاره به لزوم افزایش سرانه آموزشی استان بیان نمود: برای ساخت، توسعه و تعمیرات مدارس آذربایجان غربی یک هزار میلیارد تومان بودجه لازم داریم که به یکباره محقق نخواهد شد و باید از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای تحقق این امر استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 839

به "تحصیل 220 هزار دانش آموز آذربایجان غربی در مدارس تخریبی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحصیل 220 هزار دانش آموز آذربایجان غربی در مدارس تخریبی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید