تامین شکر با توسعه شرکت های کشت و صنعت خوزستان

به گزارش دور زمین، خبرگزاری خبرنگاران- معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی، از توسعه شرکت های کشت و صنعت خوزستان برای تامین شکر مورد نیاز کشور خبر داد.

تامین شکر با توسعه شرکت های کشت و صنعت خوزستان

به گزارش سرویس اقتصادی خبرنگاران، علیرضا مهاجر با بیان این که یکی از برنامه های این وزارتخانه تامین شکر مورد نیاز کشور از تولید داخل است، گفت: در این راستا برنامه ای چند ساله در نظر گرفته شده که یکی از آنها تامین شکر از منبع چغندر قند علاوه بر نیشکر موجود در خوزستان است.

وی با بیان این که استان خوزستان در امنیت غذایی بخصوص در تامین غلات و سبزیجات رتبه اول در کشور را داراست، افزود: تلاش داریم چغندر قند در پاییز کشت شود زیرا میزان آب مورد نیاز این محصول یک سوم چغندرقند تابستان است، لذا به دلیل استفاده بهینه از کارخانجات نیشکر و دو منظوره کردن استفاده از آن، از کشت و صنعت نیشکر کارون بازدید صورت گرفت.

وی اظهار امیدواری کرد؛ با کمک دولت و بانک کشاورزی بتوانیم یکی از کارخانجات نیشکری را دومنظوره و با استفاده از کشت چغندرقند در پاییز، بخش اعظم شکر مورد نیاز را در داخل کشور تامین کنیم.

مهاجر توسعه کشت چغندر قند در خوزستان را یکی از برنامه های اصلی این معاونت برشمرد و ادامه داد: این امر به دلیل مصرف آب کمتر در زمستان، عملکرد بالای چغندرقند پاییزه، نقش مهم چغندر قند در تناوب زراعی با غلات و وجود پتانسیل آب و خاک و نور مناسب از اولویت های ما است.

گفتنی است؛ معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی به همراه فرمانده قرارگاه امنیت غذایی وزارت، مجری طرح چغندرقند، رییس و معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان، از برداشت مکانیزه نیشکر و کارخانه استحصال شکر کشت و صنعت کارون شوشتر و کارخانه شهید رجایی کشت و صنعت شهید رجایی دزفول بازدید کردند.

کدM-ch2531

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5480

به "تامین شکر با توسعه شرکت های کشت و صنعت خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین شکر با توسعه شرکت های کشت و صنعت خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید