بیروت برای سومین شب متوالی با خشونت سپری شد

به گزارش دور زمین، میدان های مهم پایتخت لبنان دوشنبه شب را هم با خشونت و درگیری میان نیروهای امنیتی و آشوبگران سپری کرد.

بیروت برای سومین شب متوالی با خشونت سپری شد

به گزارش گروه بین الملل دور زمین، میدان های مهم پایتخت لبنان دوشنبه شب را هم با خشونت سپری کرد. منابع لبنانی از بازگشت تنش و ناآرامی ها برای سومین شب متوالی به بیروت خبر دادند.

به گزارش وبگاه خبری النشره، برخی جوانان معترض در میدان الشهدا به سمت نیروهای امنیتی سنگ، ترقه و فشفشه پرتاب می کردند و در مقابل نیروهای امنیتی برای متفرق کردن آن گاز اشک آور شلیک کردند.

برخی جوانان خودرویی را که در میدان الشهدا پارک بود واژگون کردند. یک خودروی دیگر را هم که می خواست چند نفر از جوانان منطقه را زیر بگیرد واژگون کرده و سپس آن را به آتش کشیدند.

در همین حال مسئولان جنبش های امل و حزب الله هم از جوانانی که به دنبال انتشار یک ویدئوی موهن به خشم آمده و به خیابان ها آمده بودند خواستند به خانه هایشان بازگردند. این ویدئو که در شبکه های اجتماعی لبنان منتشر شده موهن به عقاید دینی و تحریک کننده اختلافات طائفه ای بود.

برخی خیمه های تحصن کنندگان در میدان الشهداء هم امشب مثل شب گذشته به آتش کشیده شد .

پس از درگیری چند ساعته دوشنبه شب میان آشوبگران و نیروهای امنیتی در میدان الشهداء درحال حاضر آرامش به میدان بازگشته و نیروهای ارتش و ضد شورش به شکل گسترده در آنجا مستقر هستند.

ریا الحسن وزیر کشور دولت پیشبرد امور لبنان روز یکشنبه تاکید کرد که نفوذی ها، درگیری هایی را بین معترضان و نیروهای امنیتی ساخته و پرداخته کرده اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2271

به "بیروت برای سومین شب متوالی با خشونت سپری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیروت برای سومین شب متوالی با خشونت سپری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید