برگ برنده ای که حالا نقطه ضعف شده!

به گزارش دور زمین، یک برنامه ساز تلویزیونی معتقد است که مسابقاتی که زمانی برگ برنده تلویزیون بود، در حال حاضر تا حدی ساده گرفته می گردد که از نقطه قوت خود به نقطه ضعف تبدیل شده است.

برگ برنده ای که حالا نقطه ضعف شده!

محمود محمودی در گفت وگو با خبرنگاران درباره وضعیت مسابقات تلویزیونی اظهار کرد: مسابقات تلویزیونی از قدیم برای باج دادن به بیننده روی آنتن می رفت؛ یعنی برای جذب مخاطب، مسابقه هایی را می ساختند و معمولا هم شبکه های تازه تاسیس این کار را انجام می دادند یا وقتی که شبکه ای از رقابت با شبکه های دیگرجا می ماند، مسابقه برگزار می کردند و جایزه بزرگ می دادند؛ برای مثال زمانی که شبکه پنج تازه تاسیس شده بود، مسابقه تلفنی را فراوری کرد که آقایان شهریاری، جواد یحیوی و حسین رفیعی و ... در این مسابقه ها اجرا می کردند و حتی با این مسابقات به مردم و تلویزیون معرفی شدند. در واقع این مسابقات از برنامه های دیگر شبکه پنج معروف تر بود و در کل جهان همین روند وجود دارد.

او با اشاره به استاندارد مسابقات تلویزیونی گفت: مسابقات تلویزیونی استانداردهایی دارد که به نظرم رعایت نمی گردد؛ برای مثال اگر من مسابقه هفته نوذری را می دیدم، مطالبی را یاد می گرفتم. اما در حال حاضر می توانم از سوالات دو مسابقه برنده باش و پنج ستاره ایراد بگیرم. همچنین مسابقه ثانیه ها که از شبکه دو پخش می شد، نشان داد گزینشی برای شرکت نمایندگان در مسابقات نمی گذارند به دلیل اینکه برخی از شرکت نمایندگان سوال های عادی را هم بلد نیستند.

تهیه نماینده برنامه ساعت 25 و گلخانه ادامه داد: مسابقاتی که برگ برنده تلویزیون بود، در حال حاضر تا حدی ساده گرفته می گردد که از نقطه قوت خود به نقطه ضعف تبدیل شده است؛ البته می توان این ژانر را احیا کرد و برای این کار مجریانی مانند آقای گلزار و گودرزی وجود دارند و دکور گران قیمت هم ساخته شده است. مسابقه می تواند به جذب بیننده تلویزیون یاری کند و با ابزار و جایگاهی که مجری دارد می تواند این کار را انجام دهد اما باید شرطی مانند ارزش افزوده برای مخاطب را داشته باشد.

او درباره حضور سلبریتی ها به عنوان مجری در تلویزیون اعلام کرد: من موافقم که تلویزیون دانشگاه است اما یادمان نرود که ابتدا جنبه سرگرمی داشت و بعد به جنبه اطلاع رسانی آن توجه شد. ما به برنامه سرگرمی هم احتیاج داریم، بنابراین باید قبول کنیم یکسری از افراد در تلویزیون جذاب هستند و هوادار دارند اما باید از آنها درست استفاده گردد. همچنین باید پشت برنامه ای که ساخته می گردد فکر، سردبیر خوب و باسواد و کارگردان خوب وجود داشته باشد و هیچ ایرادی ندارد که از ستاره ها به عنوان مجری استفاده گردد.

محمودی در خاتمه به رفتار مجریان با شرکت نمایندگان مسابقات اشاره نمود و گفت: اگر گزینش خوبی برای شرکت نماینده ها ایجاد گردد، به این معنی که شرکت نمایندگان مسابقات را با سطح سواد بالا انتخاب نمایند، هیچ وقت برخورد نامناسبی از طرف مجری با شرکت نمایندگان اتفاق نمی افتد. اما زمانی که شرکت نمایندگان یک سری سوالات بدیهی را بلد نیستند برای اینکه برنامه جذاب گردد مجری باید جواب را به آنها برساند. به نظرم یکی از بهترین مسابقات تلویزیونی مسابقه هفته با اجرای آقای نوذری بود که فردی مانند عادل فردوسی پور در آن شرکت می کرد که هم سطح سوالات بالا بود و هم سطح سواد شرکت نمایندگان و ما از این مسابقه مطالبی را یاد می گرفتیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اسفند 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1075

به "برگ برنده ای که حالا نقطه ضعف شده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگ برنده ای که حالا نقطه ضعف شده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید