بازار ملتهب اجاره در تهران

به گزارش دور زمین، بررسی میدانی شرایط بازار اجاره در میانه زمستان حکایت از آن دارد که موجران اصرار زیادی برای اجاره املاک خود با قیمت های پیشنهادی اولیه دارند و انعطاف قیمتی آنها بسیار محدود است.

بازار ملتهب اجاره در تهران

به گزارش دنیای اقتصاد با وجود اینکه زمستان فصل پررونق جابه جایی مستاجران محسوب نمی شود، اما موجران اصرار زیادی برای اخذ اجاره بها در بالاترین محدوده قیمتی ممکن در هر منطقه دارند و این موضوع سبب شده دوره جست وجوی خانه های اجاری برای مستاجران در بازار بعضا بسیار طولانی شود.

واسطه های ملکی فعال در بازار اجاره می گویند این روزها گروهی از مستاجران بیش از یک ماه است که مشغول جست وجو برای یافتن خانه اجاری متناسب با استطاعت پرداخت خود هستند، اما از آنجا که اغلب موجران از قیمت های پیشنهادی اولیه عقب نمی نشینند و تمایلی به ارائه تخفیف نشان نمی دهند، متقاضیان اجاره نمی توانند در بازه زمانی کوتاه مدت خانه های اجاری مطلوب خود را پیدا کنند.

تحقیقات میدانی از شرایط بازار اجاره مسکن نشان می دهد بازار اجاره مسکن در همه منطقه ها شهر التهاب قیمتی دارد و با وجود ثبات نسبی قیمت مسکن، موجران که اغلب از اجاره بهای آپارتمان های ثانویه برای امرار معاش کسب درآمد می کنند، اصرار دارند همپای تورم عمومی، اجاره دریافتی خود را افزایش دهند و ثبات قیمت مسکن بر خلاف دوره های پیشین رکود بازار، موجب عقب نشینی آنها از اجاره های پیشنهادی سنگین تر از استطاعت مستاجران نشده است.

در منطقه ها مصرفی میان قیمت شهر نیز استانداردهای جست وجوی آپارتمان اجاری به حداقل رسیده است، طوری که برای اغلب مستاجران فقط تعداد اتاق و به عبارت دقیق تر حداقل مساحت مورد نیاز اهمیت دارد و هیچ وسواسی روی امکانات ملک نشان نمی دهند و با این حال یافتن خانه در استطاعت برای آنها هنوز میسر نشده است.

منبع: فرارو
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5531

به "بازار ملتهب اجاره در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار ملتهب اجاره در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید