بازار سنتی فرش مشهد جانی دوباره می گیرد

به گزارش دور زمین، همایش آیین رونمایی طرح احیای بازار فرش مشهد مقدس با هدف احیا و مرمت بازار سنتی شهر مشهد در تاریخ 18 شهریور ماه در مشهد برگزار خواهد شد

بازار سنتی فرش مشهد جانی دوباره می گیرد

مهدی زمانی خلیل آباد دبیر همایش آیین رونمایی طرح احیای بازار فرش مشهد مقدس در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص همایش آیین رونمایی طرح احیای بازار فرش مشهد مقدس اظهار کرد: این همایش در خصوص بازسازی بازار فرش بوده به طوری که خواستار به سازی بافت فرسوده بازار فرش هستیم.

وی ادامه داد: در واقع بازسازی بازار فرش با همکاری خود بازاریان صورت خواهد گرفت. شهرداری منطقه ثامن در راستای احیای بافت فرسوده و هویت شهری دست به این امر زده است.

وی ادامه داد: ما قصد داریم هویت اصلی را به بازار مشهد بازگردانیم، به طوری که عملا در این بازار اتفاقی روی دهد که در بازار تاریخی تبریز روی داد، در بازار تاریخی تبریز به گونه ای گردیده که امورات اجتماعی بازارمحور گردیده است، یعنی با توجه به فعالیت هایی که در راستای تسهیل گری انجام گردیده، کمتر گدایی در این شهر به چشم می خورد.

دبیر همایش آیین رونمایی طرح احیای بازار فرش مشهد مقدس توضیح داد: بنابراین در راستای اقتصاد مقاومتی می خواهیم چنین اقدامی را در شهر مشهد با همکاری خود بازاریان انجام دهیم. در گذشته در این بازارها مردم و کاسبان فعالیت داشتند و رونقی در این گونه بازارها وجود داشت، درحالی که اکنون به سمت بازارهای مجلل رفته ایم. در حقیقت هدف ما این است که با توجه به قدیمی بودن بازار و از بین رفتن آن فضا، نگذاریم که این بازارها کمرنگ شوند و رونقی به آنها بخشیم.

زمانی خلیل آباد مطرح کرد: شهرداری منطقه ثامن قصد دارد تا با هدف احیا و مرمت بازار سنتی فرش مشهد همایشی را در تاریخ 18 شهریورماه سال جاری برگزار کند.

وی با اشاره به اینکه خواستار هویت بخشی به بافت فرسوده شهری به ویژه بازار سنتی فرش مشهد هستیم، گفت: در حوزه قالی دستبافت بایستی متولیان امر در این باره نظر بدهند چراکه هدف ما هویت بخشی به این مکان های تاریخی موجود در شهر است زیرا ما نمی توانیم این چنین مکان هایی را تخریب نموده و از آن ها به عنوان یک فضای شهری استفاده کنیم. در واقع باید به عنوان یک بازار از این مکان ها استفاده نموده و آن را دوباره بازپیرایی کنیم.

دبیر همایش آیین رونمایی طرح احیای بازار فرش مشهد مقدس با اشاره به اینکه در راستای بازپیرایی بازار فرش، این همایش برگزار خواهد شد، اظهار کرد: در این همایش طرحی در این باره برای فعالان حوزه فرش و... ارائه می گردد که پس از ارائه طرح، به دنبال اجرای آن خواهیم رفت. ما می خواهیم افراد حاضر در این همایش روابط ما را با بازاریان تسهیل نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 288

به "بازار سنتی فرش مشهد جانی دوباره می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار سنتی فرش مشهد جانی دوباره می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید