ایمنی گردشگری دریایی در قشم افزایش می یابد

به گزارش دور زمین، هشتمین اسکله فلزی شناور در هرمزگان که توسط متخصصان داخلی ساخته گردیده، در حالی با موفقیت در حوضچه بندر شهید رجایی به آب انداخته شد که قرار است به زودی، عملیات نصب آن در لافت قدیم جزیره قشم برای ارتقای ایمنی گردشگری دریایی شروع گردد.

ایمنی گردشگری دریایی در قشم افزایش می یابد

به گزارش خبرنگاران، منطقه خلیج فارس، معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: ساخت هشت فروند اسکله فلزی شناور به ارزش مجموع 52 میلیارد ریال و با استفاده از توان و دانش متخصصان داخلی، از زمستان سال گذشته با هدف ارتقای سطح ایمنی سفرها و گردشگری دریایی و در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی در دستور کار نهاده شد.

محمدرضا پوررجبی اضافه نمود: تاکنون عملیات ساخت و نصب هفت فروند از این اسکله ها در مبادی گردشگری طبل، گورزین، سهیلی، کندالو و شیب دراز در جزیره قشم، جزیره هنگام و بندر تیاب در شهرستان میناب به خاتمه رسیده است؛ همچنین با خاتمه ساخت هشتمین اسکله، عملیات به آب اندازی آن در حوضچه تعمیرات تجهیزات دریایی بندر شهید رجایی با موفقیت انجام شد و به زودی به جزیره قشم منتقل می گردد.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، طول 20 و عرض پنج متری پانتون ها در کنار ارتفاع 150سانتیمتری با آبخور 30 سانتیمتر را به عنوان مشخصات این اسکله فلزی30 تنی، برشمرد و گفت: با نصب این اسکله در ساحل لافت قدیم، امکان پهلوگیری همزمان دو فروند شناور تفریحی با ارتفاع عرشه آزاد 120 سانتی متری فراهم می گردد.

پوررجبی افزود: علاوه بر این، با توجه به طراحی عرشه غیرهمسطح این اسکله، پهلوگیری قایق تندرو نیز در کنار شناورهای تفریحی امکان پذیر است.

وی وزن پل دسترسی این اسکله (رمپ) را حدود پنج تن، طول آن را 200 سانتی متر با عرض 160 سانتیمتر و ارتفاع 130 سانتیمتر عنوان و اظهار کرد: شمع های نگهدارنده این اسکله با قطر 20 اینچ و طول 24 متر، در عمق 13 متری از بستر دریا نصب خواهد شد.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اعتبار هفت میلیارد ریالی برای اجرای این طرح از محل منابع داخلی سازمان بنادر سخن به میان آورد و اضافه نمود: با تکیه بر دانش متخصصان بومی و توانمندی فنی مهندسان ایرانی، بدنه این اسکله شناور از جنس فولاد دریایی درجه عالی تحت کلاس یک موسسه رده بندی معتبر ایرانی ساخته گردیده است.

پوررجبی با اشاره به به وجود جنگل های حرا در این منطقه و تردد چشمگیر گردشگران داخلی و خارجی ابراز امیدواری کرد، استفاده از این گونه اسکله ها باعث افزایش ضریب ایمنی ترددهای دریایی در جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 221

به "ایمنی گردشگری دریایی در قشم افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمنی گردشگری دریایی در قشم افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید