اولویت اشتغال در معادن فعال راین برای جوانان این بخش است

به گزارش دور زمین، خبرنگاران/کرمان نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت گفت: گازرسانی به روستاهای به جای مانده بخش راین در سال 1401 به اتمام خواهد رسید و کار گازرسانی به روستاهای به جای مانده در جنوب راین در حال نهایی شدن است و تا خاتمه شهریور سال جاری این منطقه ها از گاز برخوردار می شوند.

اولویت اشتغال در معادن فعال راین برای جوانان این بخش است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور دکتر محمدرضا پورابراهیمی در بازدید از روستاهای بخش راین با حضور امام جمعه، بخشدار، شهردار و اعضای شورای شهر راین اضافه کرد: موضوعات مربوط به اشتغال جوانان به عنوان یکی از مهمترین اولویت های کاری ما مورد پیگیری قرار گرفت.

وی گفت: خوشبختانه ظرفیت های خوبی که در بخش معادن در راین شکل گرفته و ایجاد شده و حضور سرمایه گذاران برای بهره برداری و کار صنعتی فراوریی در این منطقه ظرفیت خوبی برای اشتغال جوانان ایجاد کرده است.

پورابراهیمی به سرمایه گذاری های اجرا شده در بخش سنگ آهن در شمال راین اشاره و شرح داد: با توافقاتی که سال گذشته با سرمایه گذار و مدیران بخش صنعت و معدن استان کرمان با حضور مسولان انجام شد جمع بندی بر این شد اولویت اشتغال در ارتباط با راین برای معادنی که فعال است حداقل معادل 50 درصد متعلق به جوانان راینی است و این مهم به عنوان یک صورت جلسه در دستور کار قرار دادیم.

وی با اشاره به مصوبه عدم خروج مواد خام معدنی و ایجاد کارخانه فراوری در خود بخش راین اضافه کرد:

با توافقات اجرا شده با تشکیل کارگروه با مسولیت بخشدار در راین با هماهنگی شوراهایی که در منطقه معادن درگیر هستند پیگیر مصوباتی باشند که در ارتباط با این موضوع باید انجام شود لذا در این بخش ظرفیت مناسبی جهت اشتغال معادن فراهم شده است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص گردشگری هم همانطور که در ارگ راین معین است خوشبختانه آمار ارقام ارائه شده در زمینه حضور گردشگران هم در ارگ و آبشار راین قابل توجه است.

وی به حضور بیش از 6 هزار گردشگر در ایام نوروز در ارگ راین اشاره کرد و اضافه کرد: این امر قابل توجه ثبت شده است که باعث رونق صنعت گردشگری در این منطقه است

پورابراهیمی تاکید کرد: بیش از 13 هزار نفر نیز طی نوروز سال جاری تا به امروز از آبشار راین بازدید کرده اند و این بیانگر این مهم است که راین ظرفیت قابل توجهی در حوزه گردشگری دارد و با فرونشستن شرایط کرونایی کشور و عادی شدن در ماه های آینده باید به ظرفیت اقتصادی گردشگری راین برگردیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه اتفاق خوبی طی سال گذشته با پیگیری های اجرا شده در راین رخ داد و راین به عنوان شهر ملی چاقو در کشور ثبت شد که باعث افتخار است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به بازدید از غرفه های چاقو سازی در راین اشاره کرد و گفت: آمار و ارقام بسیار خوبی از مراجعات بازدیدهای مردمی در این غرفه ها و کسب و کارهای اقتصادی مطرح شد که باعث خرسندی است.

وی ابراز امیدواری کرد؛ راستا حرکت در بخش اقتصاد راین با قوت و قدرت در سال جاری پیگیری خواهد شد.

پورابراهیمی اضافه کرد: خوشبختانه اتفاقات خوبی در بخش های مربوط به شهرداری و شورای شهر و مسائل مربوط به خدمات شهری رخ داده و در این راستا ورودی شهر در حال ساماندهی و طرح کمربندی شهر راین در حال انجام است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجموع این اقدامات در کنار زیرساخت ها در زمینه اینترنت پرسرعت، خدمات آموزشی و زیرساخت های جاده ای و حمل و نقل که در حال تکمیل است.

وی گفت: گازرسانی به روستاهای به جای مانده بخش راین در سال 1401 به اتمام خواهد رسید و کار گازرسانی به روستاهای به جای مانده در جنوب راین در حال نهایی شدن است و تا انتها شهریور سال جاری این منطقه ها از نعمت گاز برخوردار می شوند

پورابراهیمی شرح داد: امیدواریم سال جاری اتفاقات مثبتی را در توسعه زیرساخت و توسعه اقتصادی راین ببینیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5076

به "اولویت اشتغال در معادن فعال راین برای جوانان این بخش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولویت اشتغال در معادن فعال راین برای جوانان این بخش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید