اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام تسویه شد

به گزارش دور زمین، مدیر امور تسویه معاملات کالایی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از تسویه نهایی اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام اطلاع داد.

اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام تسویه شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سمات، مصطفی قاسم پور گفت: با توجه به سررسید اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سبک داخلی در روزهای 12 و 13 مهرماه جاری، تسویه نهایی اوارق مذکور توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام پذیرفت.

وی اضافه کرد : این اوراق با نمادهای معاملاتی سنفت991، سنفت992، سنفت993، سنفت994، سنفت995 و سنفت996 در روز های 12 و 13 مهرماه جاری توسط وزارت امور مالی و دارایی و مجموعاً به ارزش 25 هزار میلیارد ریال منتشر شد.

قاسم پور گفت: با توجه به اعمال نرخ اختیار خرید تبعی این اوراق، در سررسید مبلغ 29 هزار و 874 میلیارد ریال از ناشر دریافت و طی زمان­بندی معین شده به دارندگان این اوراق پرداخت شد.

به گفته مدیر امور تسویه معاملات کالایی سمات از ابتدای سال 99 تا به امروز مجموعاً بالغ بر 66 هزار و 243 میلیارد ریال بابت تسویه نهایی اوراق سلف موازی استاندارد منتشر شده در بورس کالای ایران و بورس انرژی ایران به دارندگان این اوراق پرداخت شده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3400

به "اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام تسویه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام تسویه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید