انتقال دانش و تجربیات مشترک میان صندوق احیا و WSPانگلستان

به گزارش دور زمین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی(صابتا)، در دیدار دوجانبه مدیر عامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی و شرکت مهندسین مشاور WSPانگلستان بر گسترش همکاری ها، انتقال دانش و تجربیات مشترک میان دو طرف تأکید شد.

انتقال دانش و تجربیات مشترک میان صندوق احیا و WSPانگلستان

در ابتدای این دیدار، مدیرعامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیاء، ضمن تشریح جایگاه و ظرفیت های منحصر به فرد قانونی این صندوق برای طرف انگلیسی، شرح داد: شرایط پساتحریم، امنیت پایدار و ویژگی های فرهنگی و هویتی ملت ایران دست به دست هم داده تا امروز ایران به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگران مورد اتفاق نظر همه سازمان های دنیای فعال در این حوزه قرار گیرد.

محمدرضا پوینده با اشاره به ورود بیش از 5میلیون گردشگر در سال 2015 به ایران اضافه کرد: بناهایی که توسط صندوق احیاء برای بهره برداری واگذار شده پس از احیاء و مرمت و ورود به چرخه بهره وری مورد توجه بسیاری از گردشگران به عنوان مقاصد گردشگری قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: کاربری های تعریف شده برای بناهای تاریخی و فرهنگی که قرار است برای بهره برداری واگذار شوند، کاربری های متعددی نظیر مجموعه اقامتی و پذیرایی، مجتمع های فرهنگی و نظایر آن در نظر گرفته شده که با دقت مورد کارشناسی قرار می گیرند تا با کالبد حاکم بر بنا منطبق باشد.

در ادامه مدیر شرکت مهندسین مشاور WSPانگلستان، با تأکید بر اینکه ایران بویژه تهران را یک شهر پویا دیده است، گفت: بر خلاف آنچه در برخی کشور ها در بر علیه ایران تبلیغ می شود، این کشور اقتصاد و مردم زنده ای دارد.

پرست لند با ابراز آمادگی برای همکاری های مشترک با صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی ایران، اضافه کرد: هم اکنون 130 مهندس ایرانی در شرکتWSP مشغول فعالیت هستند و این شرکت با 500 شرکت در 40 کشور دنیا همکاری های مشترک دارد که با توجه به ظرفیت های اثربخش صندوق احیاء تعامل با این مجموعه می تواند عاملی برای ارتقاء هر چه بیشتر طرفین شود.

وی با تأکید بر اینکه حفظ، نگهداری و مرمت بناهای تاریخی تخصص ویژه شرکت متبوعش است که با بیش از 35 هزار کارمند مشغول فعالیت است، اضافه کرد: مجلس لندن با قدمت بیش از دو قرن یکی از مجموعه هایی است که این شرکت در مورد حفظ و بهره برداری از آن فعال است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2434

به "انتقال دانش و تجربیات مشترک میان صندوق احیا و WSPانگلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال دانش و تجربیات مشترک میان صندوق احیا و WSPانگلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید