اقوام ایران نوروز به تلویزیون می آید

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از سیما فیلم، سیدابوالفضل موسوی تهیه کننده و کارگردان مستند داستانی اقوام ایران درباره این اثر گفت: ساخت این مجموعه را به سفارش سیمافیلم از 15 ماه گذشته آغاز کردیم، اما مراحل تحقیق برای ساخت این مستند داستانی را از سه سال گذشته شخصا آغاز کردم که وقفه های در آن وجود داشت.

اقوام ایران نوروز به تلویزیون می آید

وی ادامه داد: تاکنون بیش از 80 درصد تصویربرداری این مستند در نقاط مختلف ایران انجام گردیده و تدوین کار نیز توسط من و چند تیم دیگر به طور موازی با ضبط انجام می گردد تا کار برای پخش در ایام نوروز سال 98 آماده گردد.

موسوی با اعلام اینکه اقوام ایران در 10 قسمت 60 دقیقه ای فراوری می گردد درباره تغییر نام این مستند از سرزمین مادری به اقوام ایران گفت: به دلیل تشابه عنوان این مستند با مجموعه سرزمین مادری کمال تبریزی عنوان مستند را به اقوام ایران تغییر دادیم. البته در زمان پخش نیز امکان دارد نام مستند دوباره تغییر کند.

این کارگردان داستان اقوام ایران را در ارتباط با خانواده ای دانست که به نقاط مختلف ایران سفر می نمایند و از طریق مکان های صعب العبور با قوم های مختلف ایرانی آشنا می شوند.

وی ادامه داد: تاکنون قسمت هایی در ارتباط با قوم های بلوچ، لرهای بختیاری، ترک آذری و گیلک ها ساخته گردیده است و در نظر داریم در چند قسمت باقی مانده نیز به قوم های کرد، بندری و عرب بپردازیم.

پیش از این مستند ایران گرد به کارگردانی و تهیه نمایندگی جواد قرایی به سفارش سیمافیلم فراوری شد و در نوروز سال 97 پخش شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 713

به "اقوام ایران نوروز به تلویزیون می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقوام ایران نوروز به تلویزیون می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید