افزایش فروش با مرکز تماس

به گزارش دور زمین، سازمان شما با ارائه هر نوع محصول یا خدمات احتیاج دارد که مشتریان خود را شناسایی و با آن ها ارتباط موثر برقرار کند تا به افزایش فروش منجر گردد. یکی از مهم ترین و کارآمدترین روش ها، فروش تلفنی می باشد.

افزایش فروش با مرکز تماس

به منظور استفاده از فروش تلفنی برای سازمان هایی که مخاطبان و مشتریان زیادی دارند و در حال توسعه محصول خود هستند، وجود یک مرکز تماس با کارشناسان مجرب امری لازم است. در ادامه با مرکز تماس و اهمیت آن در افزایش فروش آشنا می شویم.

مرکز تماس چیست

مرکز تماس مجموعه ای بسیار مهم در داخل یا خارج از سازمان شماست که دارای کارشناسان متخصص، فناوری پیچیده و تجهیزات مخصوص به خود است که احتیاج به فضایی عظیم دارد. وظیفه هر مرکز تماس، خدمت رسانی و پاسخ گویی به احتیاج مشتری است.

افرادی که در مرکز تماس مشغول به کار هستند مسئولیت دریافت و انتقال اطلاعات را به تعداد زیادی از مشتریان برعهده دارند؛ همچنین مرکز تماس محلی برای جمع آوری و هماهنگی تمام ارتباطات شامل تماس های تلفنی، فکس ها، پیغام های فوری و ایمیل است.

در یک مرکز تماس، تمام اطلاعات، احتیاجها و دلایل تماس مشتریان شما ثبت می گردد. در عین حال با استفاده از قابلیت های سیستم مخابراتی موجود، کوشش می گردد تماس ها در کمترین زمان ممکن پاسخ داده شده یا به بهترین کارشناس مرتبط با درخواست مشتری متصل گردد.

اهمیت مرکز تماس در یک سازمان

اهمیت ارتباط با مشتری یا مخاطب بر هیچ کس پوشیده نیست. شما باید حداقل یک راه ارتباطی مانند ایمیل، پیغام کوتاه، شبکه های اجتماعی و … به منظور برقراری و ادامه رابطه با مشتری خود داشته باشید. در حال حاضر تماس تلفنی با اختلاف بیشترین اثر گذاری را در برقراری ارتباط با مشتری جهت ارائه سرویس و خدمات دارد.

خدمات به مشتری شامل ثبت درخواست مشتری، معرفی محصولات یا خدمات جدید، نظرسنجی از مخاطبان برای سنجش میزان رضایت آن ها، پشتیبانی و بازگرداندن مشتری از دست رفته به چرخه فروش و … می گردد. اجرا شدن تمام این مراحل تنها با ایجاد ارتباط موثر امکان پذیر است.

شما باید برای ماندگاری در بازار، ارتباط با مشتری و مخاطبان خود را به صورت دائم حفظ کنید؛ تا بتوانید نرخ تبدیل آن ها را به مشتری دائمی بیشتر کنید. درک ارزش و احتیاج طولانی مدت مشتریان برای تجارت های تکرار شونده، اهمیت زیادی دارد و مشتریان فعلی را نیز به خرید مجدد و دریافت خدمات بیشتر از سازمان دعوت می نماید.

ارتباط فروش موثر با مرکز تماس

یکی از احتیاجهای اساسی شما شناخت مخاطبان سازمان و تبدیل آن ها به سرنخ (lead) و سپس به فرصتی (opportunity) جهت فروش خدمت و یا محصول است. در حال حاضر برقراری ارتباط تلفنی با مشتری بالاترین میزان نرخ تبدیل (conversion rate) را دارد.

یکی از مهم ترین دلایل بالاتر بودن نرخ تبدیل ارتباط تلفنی، انتقال حس کارشناس و در واقع سازمان شما به مشتری است. علاوه بر این کارشناسان مرکز تماس شما می توانند ارتباط خود را با مشتری با در نظر دریافت انواع مختلف مشتریان اصلاح کنند.

مرکز تماس به سازمان یاری می نماید تا همه تعاملات با مشتریان خود را به صورت اطلاعاتی یکپارچه ثبت نماید؛ برای مثال اگر برای مشتریان خود ایمیلی مبتنی بر معرفی محصول و خدماتی جدید بفرستید و آن ها تصمیم بگیرند تا به وسیله شماره تلفن ثبت شده در پایین صفحه با سازمان تماس بگیرند، شما از این راه می توانید متوجه شوید که این تعامل چقدر روی مشتریان شما تاثیر گذار بوده است.

چگونه مرکز تماس باعث افزایش فروش می گردد

برقراری ارتباط موثر با مشتری رابطه مستقیمی با افزایش فروش خدمات یا محصولات سازمان دارد. پاسخ گویی یک کارشناس متخصص مرکز تماس به احتیاج مشتری در کم ترین زمان و بهترین کیفیت، مهم ترین عامل در بالابردن نرخ تبدیل و فروش سازمان شما است.

توانایی و صبوری کارشناس مرکز تماس شما در جذب مشتریان و القای حس ارزش به آن ها در افزایش نرخ تبدیل به مشتری وفادار و در نتیجه فروش بیشتر اهمیت زیادی دارد. دانش و مهارت فن بیان، مذاکره و نوع برقراری ارتباط از ویژگی های کارشناس تماس حرفه ای است که می تواند منجر به افزایش فروش گردد.

روش فروش تلفنی در بیشتر شرکت ها و سازمان ها از ارکان و استراتژی های اصلی جهت توسعه فروش است. اگر برای افزایش فروش خود به وسیله فروش تلفنی به وسیله مرکز تماس به هدایت بیشتر احتیاج دارید، کارشناسان شرکت پیتام آماده برای خدمت رسانی به شما هستند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3118

به "افزایش فروش با مرکز تماس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش فروش با مرکز تماس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید