اجرای تصفیه خانه پساب شهری در شهرهای ایلام ضروری است

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، احمد کرمی روز دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیران عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استا با اشاره به فعالیت های بسیار خوبی در شرکت آب و فاضلاب شهری در استان انجام گردیده توضیح داد: به رغم این فعالیت ها ما هنوز در پنج شهر استان بحث شبکه فاضلاب را داریم و استفاده از پساب فاضلاب شهری در صنعت ایجاد این شبکه ها و اجرای تصفیه خانه پساب شهری را توجیه پذیر می نماید و باید از بخش خصوصی در این خصوص کمک گرفت.

اجرای تصفیه خانه پساب شهری در شهرهای ایلام ضروری است

وی با تأکید لزوم اجرای بهینه آبیاری در بخش کشاورزی ابراز داشت: باید برای بالابردن راندمان و افزایش بهره وری مصرف آب در بخش کشاورزی با اختصاص اعتبارات مورد احتیاج در زمینه آموزش و ترویج آبیاری بهینه اقدام نمود.

کرمی به برنامه ریزی در بحث تفکیک آب شهری و آب شرب در استان اشاره داشت و اضافه نمود: شهرداری های استان ملزم گردیده اند که در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به مقوله مهم آب که مایه حیات است و اگر نباشد زندگی در کره زمین مقدور نخواهد بود بیان داشت: از 3 درصد آب قابل استفاده در جهان 50 درصد آن در چند کشور واقع شده است و مابقی کشورهای جهان فقط از 50 درصد آب قابل استفاده در جهان می توانند استفاده نمایند که این آمار نشان دهنده حساسیت مصرف آب و مدیریت در منابع آب است.

معاون استاندار ایلام به اقلیم کشور و قرار دریافت آن در منطقه خشک و نیمه خشک اشاره نمود و گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور بیش از 70 آب تبخیر می گردد و فقط می توان از 30 درصد آب موجود در کشور استفاده کرد.

انتشار: 13 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 423

به "اجرای تصفیه خانه پساب شهری در شهرهای ایلام ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای تصفیه خانه پساب شهری در شهرهای ایلام ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید