شروع مرمت و سامان دهی عمارت میرآخوری گرمسار

به گزارش دور زمین، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمسار از شروع مرمت عمارت میرآخوری گرمسار اطلاع داد.

شروع مرمت و سامان دهی عمارت میرآخوری گرمسار

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمنان، مهوش کمالی امروز پنجشنبه 22 شهریور 97 با علام این خبر گفت: سبک سازی بام و برداشت کاهگل، گچ و سایر مصالح، خالی کردن بندهای آجر سقف، جاروکشی تمام قسمت های سبک سازی گردیده، خندان کردن بندها برای آماده سازی دوغاب ریزی، دوغاب ریزی، مرمت و خالی کردن بندهای فرسوده در نماهای آجری به همراه بندکشی مجدد، از جمله فعالیت های در دست اجرا برای مرمت و ساماندهی این بنای تاریخی است.

او اضافه نمود: این بنای تاریخی که از جمله ویژگی های بارز آن برخورداری از نمای آجرکاری فراوان است، قابلیت بهره برداری توسط بخش خصوصی به عنوان تأسیسات گردشگری از جمله اقامتگاه بوم گردی را دارد.

کمالی اضافه نمود: در سال گذشته قسمتی از این خانه تاریخی، توسط این اداره مورد مرمت نهاده شد و در امسال نیز ادامه طرح مرمت این بنا اجرایی شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گرمسار گفت: عمارت میرآخوری واقع در روستای محمود آباد کردها در سال 1395 توسط مالک بنا به میراث فرهنگی اهدا شد.

عمارت میرآخوری در دوره پهلوی اول بنا گردیده و دارای حدود 2550 متر مربع مساحت است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 8 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 703

به "شروع مرمت و سامان دهی عمارت میرآخوری گرمسار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع مرمت و سامان دهی عمارت میرآخوری گرمسار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید