شروع ثبت نام ارز دانشجویی از امروز

به گزارش دور زمین، بنا بر اعلام سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، ثبت نام دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی از امروز شنبه 19 آبان ماه 1397 از طریق سامانه سجاد به نشانی portal.saorg.ir شروع می گردد.

شروع ثبت نام ارز دانشجویی از امروز

به گزارش خبرنگاران، بنا بر بخشنامه بانک مرکزی مبنای نرخ ارز درخصوص حواله های ارزی، نرخ ارز حواله مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS)، اسکناس و نرخ ارز اسکناس در سامانه سجاد بارگذاری خواهد شد و بر این اساس ارز دانشجویی صرفاً در بازه زمانی اول مهر تا 29 اسفند به متقاضیان تعلق می گیرد. متقاضیان از امروز شنبه 19 آبان می توانند نسبت به ثبت نام برای دریافت ارز اقدام نمایند.

با توجه به تغییر سامانه ارزی از سامانه مشارکت دانشجویی (نشا) به سامانه جامع دانشجویی سجاد، تمام دانشجویان متقاضی در مرحله اول در سامانه جدید (سامانه سجاد) ثبت نام نموده و در مرحله بعدی باید درخواست ارز دانشجویی نمایند. با توجه به اینکه کلیه فرآیندها و خدمات به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه انجام می گردد، نیازی به مراجعه حضوری نیست.

طبق بخشنامه بانک مرکزی، ارز دانشجویی به مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و برای مقطع کارشناسی، تن ها دانشجویانی که آغاز به تحصیل آنها قبل از 31 اردیبهشت 97 بوده است، می توانند درخواست نمایند.

بنا براعلام سازمان امور دانشجویان، این سازمان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده و مراحل و ضوابط پرداخت ارز (نوع، میزان و نرخ) بر اساس دستورالعمل های بانک مرکزی بر عهده بانک های عامل است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 200

به "شروع ثبت نام ارز دانشجویی از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت نام ارز دانشجویی از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید