قصر سوان پاکاد بانکوک (تایلند) - دور زمین

قصر سوان پاکاد بانکوک (تایلند)

در بازدید از قصر سوان پاکاد (Suan Pakkad Palace) در تور تایلند، آن چهره کشور را خواهید دید که احتمالا فکر می‌کردید مدت‌ها است در بانکوک ناپدید شده است. امروزه این مکان به یک باغ گیاه‌شناسی به خوبی طراحی شده تبدیل شده است. برکه‌های کوچک هشت خانه سنتی تایلندی را احاطه کرده‌اند؛ خانه‌هایی که مجموعه‌ای با ارزش از کارهای هنری، وسایل آنتیک و عجیب و غریب متعلق به شاهزاده و شاهزاده خانم Chumbhot را به نمایش گذاشته‌اند.

قصر سوان پاکاد بانکوک (تایلند)

آنها این مجموعه مسکونی خصوصی را در سال 1952 به موزه تبدیل کردند. این اولین نمونه از این چنین کارهایی بود که توسط خانواده سلطنتی تایلند انجام شد. انگیزه اصلی آنان این بود که با این که دارایی‌های با ارزش موجود در این ساختمان‌ها جزئی از اموال شخصیشان است، با این حال بخشی از میراث بشر حساب می‌شوند و بنابراین می‌بایست برای تمام مردم در دسترس باشند. کمی عجیب به نظر می‌آید، چرا که چیزی که مسافران تور تایلند را به این جا جلب می‌کند، یک بخش غیر مرتبط است که مدت‌ها بعد در سال 1996 ساخته شد. بخش Chumbhot-Pantip Centre of Arts دست‌سازهای ماقبل تاریخ متعلق به دوران‌های نوسنگی، برنز و عصر آهن را به نمایش گذاشته است. این وسایل نایاب شامل ظروف سفالی نقاشی شده، سلاح‌های برنزی و ابزارهای مربوط به تمدن جنوب شرق اسیا است که در بحث تکنولوژی و پیشرفت‌های اجتماعی با تمدن‌های مصر باستان و سازندگان استون هنج برابری می‌کنند.

ساختمان مرکز قصر Suan Pakkad، شامل 4 خانه چوبی به سبک تایلندی است که بین جلوی قصر و باغ قرار گرفته‌اند. تاریخ این ساختمان‌ها به قرن نوزدهم بر می‌گردد. هر کدام از این خانه‌ها از مکان اصلی‌شان در چیانگ مای به اینجا آورده شده‌اند. مانند بیشتر خانه‌های سنتی تایلند دو طبقه هستند و توسط پیاده‌راه‌های مرتفع به هم متصل شده‌اند، بنابراین شما می‌توانید بدون بالا و پایین رفتن از پله‌ها تمامشان را بگردید.

اولین خانه شامل آلات موسیقی متعلق به پدر شاهزاده Chimbhot بوده که خود یک آهنگساز موفق تایلندی بوده است. طبل‌های نایاب، سنتور چوبی، ناقوس و کمانچه سه تار در اینجا به نمایش گذاشته شده‌اند. مهم‌ترین آثاری که در این جا به نمایش گذاشته شده‌اند شامل یک Gong Wong Yai (یک پرکاشن عجیب و غریب با 16 صفحه فلزی) و یک صفحه گرام قدیمی متعلق به اجرای ارکستر بانکوک در دهه 1920 است. در طبقه بالا آثاری باشکوه از دوره‌های مختلف تاریخی تایلند و جنوب شرق آسیا به نمایش گذاشته شده‌اند. در میان تفنگ‌ها، شمشیرها و نیزه‌های خاک گرفته، یک تصویر از شاه رامای پنجم و سه مجسمه بودا متمایز هستند.

خانه‌های شماره 2 و 3 شامل وسایل تزئینی و مبلمان خانه مورد استفاده هر روزه هستند: نقاشی‌های قرن هفدهمی، کتاب‌ها و دست‌نوشته‌هایی که زندگی بودا را به تصویر می‌کشند، ظروف نقره‌ای قرن نوزدهمی، ظروف چینی بنجارونگ، محفظه‌های نگهداری غذا و سینی‌هایی که با مادر مروارید تزئین شده‌اند و بادبزن‌هایی که توسط راهبان بودایی اهدا شده بودند. یک تخت پادشاهی فوق‌العاده زیبا هم وجود دارد که زمانی متعلق به عمه بزرگ شاهزاده بوده است. چهارمین خانه رو به باغ قرار گرفته و یک بالکن دارد. در این جا مجموعه‌ای از مجسمه‌های بودا از زمان‌های مختلف تاریخی در تایلند به نمایش گذاشته شده‌اند.

خانه‌های 5 تا 8 بعدا به باغ اضافه شدند و در غرب ملک قرار دارند. آثار موجود در این خانه‌ها شامل آثار ماقبل تاریخ از محوطه باستان‌شناسی Ban Chiang، مجموعه رنگارنگی از مواد معدنی، صدف‌ها و ماهی‌های فسیل شده، یک موزه کوچک که ماسک‌های پرجزئیات نمایش‌های تایلندی را به نمایش گذاشته است، دست‌سازهای ماقبل تاریخ از استان Kanchanaburi همراه با وسایل سرامیکی با طرح‌های چینی و مجسمه‌های سفالی و برخی از وسایل خانه شاهزاده و شاهزاده خانم شامل ظروف شیشه‌ای زیبا، ظروف نقره‌ای و چینی هستند.

شاخص‌ترین ساختمان در این مجموعه البته عمارت Lacquer است. این ساختمان قرن هفدهمی در اصل در جایی نزدیک به معبد Ayutthaya قرار گرفته بوده است. شاهزاده آن را به عنوان هدیه تولد شاهزاده خانم در سال 1959 خرید. این خانه حالا به شکل کامل بازسازی شده و یک نمونه عالی از معماری تایلند است. فضای داخل با طرح‌های طلایی رامایانا و بودا تزئین شده است. اگر در تور بانکوک در منطقه پراتونام بودید، بازدید از این گنجینه تایلند را از دست ندهید. این قصر موزه، 5 دقیقه پیاده‌روی از ایستگاه Phaya Thai قطار هوایی فاصله دارد.

وبسایت
suanpakkad.com/main-eng.php
ساعات بازدید
9 صبح تا 4 بعدازظهر
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 163

به "قصر سوان پاکاد بانکوک (تایلند)" امتیاز دهید

1 کاربر به "قصر سوان پاکاد بانکوک (تایلند)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصر سوان پاکاد بانکوک (تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید