دنیای اقیانوس (Ocean World) بانکوک تایلند - دور زمین

دنیای اقیانوس (Ocean World) بانکوک تایلند

مرکز "دنیای اقیانوس" (Ocean World) یک آکواریوم عظیم است که در مرکز شهر بانکوک قرار دارد و گردشگران تور تایلند می‌توانند در آن حیوانات حیرت انگیز دریایی مثل خرچنگ‌های غول پیکر، سفره ماهی‌ها و کوسه‌ها و زندگی زیبای دنیای زیر آب را از نزدیک مشاهده کنند. بازدید از این اکواریوم خاطره‌ای به یادماندنی برای تمامی خانواده رقم خواهد زد و شانس دیدن هزاران ماهی و دیگر حیوانات دریایی در محیطی خنک و دارای تهویه هوای مناسب را برای شما فراهم می‌کند. این آکواریوم بزرگ در مرکز شهر بانکوک قرار دارد و دسترسی آن در تور بانکوک بسیار راحت است.

دنیای اقیانوس (Ocean World) بانکوک تایلند

تنوع وسیع آبزیان دریایی در آکواریوم بانکوک

این آکواریوم بزرگ محل زندگی آبزیان دریایی متنوعی مثل کوسه، سفره ماهی، پنگوئن، اسب دریایی، مرجان‌های رنگارنگ و ماهی‌های دریایی است. این آکواریوم دارای بخش‌های مختلفی است و هر بخش دارای یک تم متفاوت می‌باشد. در کنار هر یک از این حیوانات تابلوهایی حاوی اطلاعاتی درباره آن حیوان به زبان تایلندی و انگلیسی وجود دارد.

وجود بخش‌هایی با تم‌های متفاوت در آکواریوم بانکوک

اولین منظره‌ای که در بدو ورود به آکواریوم Ocean World با ان مواجه می‌شوید، یک منظره صخره‌ای است که در آن تعداد زیادی خرچنگ و اختاپوس زندگی می‌کنند. در قسمت صخره‌های مرجانی شاهد گونه‌های مختلف مرجان‌ در رنگ‌ها و اشکال متفاوت خواهید بود و در کنار آن‌ها انواع مختلف ماهی‌های گرمسیری مثل دلقک ماهی نارنجی و سفید و شیرماهی سمی زندگی می‌کنند. گونه‌های رنگارنگ اسب دریایی را نیز می‌توانید در بخش قلمرو اسب دریایی (Seahorse Kingdom) در بازدید از این آکواریوم در تور تایلند مشاهده کنید.

بازدید از ماهی‌های بخش "جنگل‌های گرمسیری" آکواریوم Ocean World

برخی گونه‌های ماهی‌های بزرگ در بخش "جنگل‌های گرمسیری" (Tropical Rainforest) این آکواریوم زیبای بانکوک نگهداری می‌شوند. این بخش همانطور که از اسمش پیدا است، همانند جنگلی سرسبز با چندین آبشار است. درمیان ماهی‌های این قسمت، چندین گونه ماهی از جنگل‌های بارانی آمازون وجود دارند که از آن دسته می‌توان به آرپایما (Arpaima)، بزرگ‌ترین ماهی آب شیرین جهان، اشاره کرد که طول آن به بیش از 15 فوت می‌رسد.

پیاده‌روی میان ماهی‌ها در گذر از تونل اقیانوس

یکی از نکات برجسته اکواریوم Ocean World، تونل اقیانوس (Ocean Tunnel) است که هنگام گذر از آن حس قدم زدن در دریا و میان ماهی‌ها به شما دست می‌دهد و یکی از تجربیات به یادماندنی تور تایلند است. در این تونل می‌توانید کوسه‌های بزرگ، سفره ماهی‌ها و دسته بزرگ ماهی‌های گرمسیری را از نزدیک تماشا کنید. در تور بانکوک و در بازدید از این آکواریوم می‌توانید در یک تونل شیشه‌ای که اطراف آن را آب احاطه کرده قدم زده و به تماشای دنیای زیر آب بپردازید. این تونل به بخش "اقیانوس گرمسیری" می‌رسد؛ آکواریوم بسیار بزرگی که در آن بقایای یک کشتی غرق شده وجود دارد و چند گونه کوسه در این محیط زندگی می‌کنند.

یکی دیگر از مکان‌هایی که می‌توانید در تور تایلند، کوسه‌ها را تماشا کنید، بخش "گذرگاه کوسه" (Shark Walk) است. در این قسمت، شما روی زمین شیشه‌ای و شفافی راه می‌روید که از آن می‌توانید گونه‌های مختلف کوسه مثل کوسه لئوپارد، کوسه ببری شنی، کوسه سفید خالدار و کوسه باله سیاه مرجانی را تماشا کنید.

تماشای پنگوئن‌ها و ماجراجویی در میان یخ‌ها در تور تایلند

یکی دیگر از بخش‌های این آکواریوم دریایی بخش "ماجراجویی در یخ" (Ice Adventure) است. این بخش مملو از برف و یخ و محل زندگی پنگوئن‌های گنتو است؛ نوعی پنگوئن کوچک که در حوالی قطب جنوب زندگی می‌کند. گونه پنگوئن دیگری به نام پنگوئن Jackass یا پنگوئن‌های آفریقایی نیز در بخش "ساحل صخره‌ای" نگهداری می‌شوند. تماشای شنای سریع آن‌ها درست جلوی چشمان شما یکی از نکات جالب تور تایلند و بازدید از این آکواریوم دریایی است. این حیوانات اجتماعی از برقراری تعامل با بازدیدکنندگان لذت می‌برند.

در طول روز در بخش‌های مختلف آکواریوم دریایی نمایش غذا دادن به حیوانات برگزار می‌شود. می‌توانید برای ثبت خاطره از تور تایلند خود، از عکاسان حرفه‌ای که در چندین قسمت این پارک حضور دارند، بخواهید از شما عکس بگیرند. این عکس‌ها در غرفه سوغاتی به فروش می‌رسند. در نیمه‌های آکواریوم دریایی Ocean World، در یک محیط شبیه سازی شده، کافه جنگل‌های بارانی وجود دارد که می‌توانید خستگی یک روز گردش در تور بانکوک را با نوشیدن کافه و خوردن یک اسنک از تن به در کنید.

سرگرمی‌های کودکان در آکواریوم دریایی بانکوک

یکی از فعالیت‌های سرگرم کننده‌ای که در آکواریوم دریایی Ocean World برای کودکان وجود دارد مهر کردن و نشان گذاشتن روی کتابچه راهنمای آکواریوم است. در این آکواریوم دریایی 9 ایستگاه وجود دارد که در هر یک کودک می‌تواند کتابچه را مهر کرده و چیزی یاد بگیرد. وقتی این کار به پایان رسید و تمامی مهرهای روی دفترچه راهنما خورد، هدیه‌ای به کودک داده می‌شود که می‌تواند به یکی از بهترین یادگاری‌های تور تایلند برای او باشد. در درب ورودی و در باجه فروش بلیط می‌توانید این کتابچه را دریافت کنید.

سرگرمی‌ها و فعالیتهای آکواریوم Ocean World در تور بانکوک

سینمای 4 بعدی: در سینما چهار بعدی بازدیدکنندگان می‌توانند به تماشای فیلم‌هایی درباره جزیره دایناسورها بنشینند و یک نوشابه و پاپ کورن نیز دریافت می‌کنند که باید در کافه جنگل‌های بارانی آن‌ها را دریافت کنند. این فیلم از ساعت 11:30 تا 8:30 شب پخش می‌شود. بنابراین اگر قصد تماشای فیلم 4 بعدی در تور تایلند را دارید، بهتر است برنامه ریزی کنید.

قایق سرو غذای آکواریوم Ocean World: سوار شدن به کشتی غذا دادن به حیوانات دریایی که کف آن شیشه‌ای است و نزدیک شدن به کوسه‌ها می‌تواند به یکی از به یاد ماندنی‌ترین خاطرات تور تایلند بدل شود. دیدن این کوسه‌ها در حال شنا اطراف قایق در حالی که نوک دم آن‌ها روی سطح آب است، بسیار جالب است. یکی از کارکنان روی قایق انواع گونه‌ها را به شما نشان داده و معرفی می‌کند. تور قایق غذا دادن به آبزیان از ساعت 10:30 تا 8 شب وجود دارد. به گردشگران جلیقه ایمنی داده می‌شود.

غواصی با کوسه‌ها در تور تایلند: می‌توانید در تور بانکوک هنگام بازدید از آکواریوم دریایی به کوسه‌ها و سفره ماهی‌ها و گونه‌های رنگارنگ ماهی‌های آب‌های گرم نزدیک‌تر شده و با همراهی یک مربی آموزش دیده در این آب‌ها غواصی کنید.

راه رفتن کف اقیانوس: می‌توانید با قدم زدن در تونل زیرآبی این آکواریوم دریایی، از نزدیک با حیات آبزیان آشنا شوید.

تور بازدید از پشت صحنه آکواریوم دریایی در تور تایلند: اگر می‌خواهید بدانید این آکواریوم دریایی چگونه کار می‌کند یا از بخش قرنطینه و مرکز نگهداری از نوزادان حیوانات بازدید کنید، بهتر است در تور بازدید از پشت صحنه شرکت کنید.

موقعیت جغرافیایی و روش رفتن به آکواریوم دریایی در تور تایلند

آکواریوم دریایی Ocean World در مرکز خرید سیام پاراگون (Siam Paragon) در خیابان رامای اول در شهر بانکوک واقع شده است. بهترین راه رسیدن به این مکان استفاده از قطار BTS Sky است و در ایستگاه سیام (Siam) از قطار پیاده شوید.

ساعات کار

آکواریوم Ocean World هر روز از ساعت 10 صبح تا 9 شب آمده پذیرش بازدیدکنندگان و گردشگران تور تایلند است.

هزینه بهای ورودی

هزینه ورودی در باجه فروش بلیط به شرح زیر است (قیمت‌ها به بات می‌باشد): بزرگسالان 990، کودکان 790، خردسالان رایگان.

پکیج ویژه (هزینه ورودی Ocean World + سینما 4 بعدی + قایق غذا دادن به آبزیان + تور پشت صحنه + پپسی و پاپ کورن): بزرگسالان 1250، کودکان 1100، خردسالان رایگان.

پکیج خانوادگی (هزینه ورودی + سینما 4 بعدی + قایق غذا دادن به آبزیان + تور پشت صحنه + پپسی و پاپ کورن): 2 بزرگسال و 2 کودک 4455 بات.

سرگرمی‌ها و فعالیتهای جذاب در تور تایلند:

  • سینما 4 بعدی: 250 بات
  • قایق غذا دادن به آبزیان: 180 بات
  • غواصی با کوسه‌ها: 5300 بات
  • راه رفتن کف دریا: 2000 بات
  • تور پشت صحنه: 250 بات
انتشار: 28 آبان 1400 بروزرسانی: 28 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 699

به "دنیای اقیانوس (Ocean World) بانکوک تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیای اقیانوس (Ocean World) بانکوک تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید