سینما اسکالا بانکوک (تایلند) - دور زمین

سینما اسکالا بانکوک (تایلند)

سینما Scala در میدان سیام، با یک پرده نمایشش تجربه ساده‌تری را نسبت به مجتمع‌های سینمایی بزرگی مانند سیام پاراگون که درست آن سوی خیابان قرار گرفته به مسافران تور تایلند ارائه می‌دهد. این سینما در سال 1967 ساخته شده است. رفتن به این سینما در تور بانکوک نه تنها به خاطر قیمت‌های ارزان فیلم‌ها و پاپ‌کورن‌ها، بلکه برای حال و هوای قدیمی و باحالش ارزشش را دارد. از بلیت‌ها گرفته تا خود ساختمان، همه چیز در این جا به خوبی به سبک قدیمی حفظ شده‌اند و ارزشش را دارد که فقط به سالن اصلی رفته و زیر سقف فوق‌العاده زیبای سینما بایستید و به زمانی دیگر منتقل شوید.

سینما اسکالا بانکوک (تایلند)

پیدا کردن این سینما در تور تایلند فوق‌العاده آسان است؛ چرا که تنها 5 دقیقه پیاده‌روی از ایستگاه سیام قطار هوایی فاصله دارد. در جهت مخالف مرکز خرید سیام پاراگون، از پله‌های ایستگاه پایین بیایید و مستقیم به سمت خیابان سیام اسکوئر شماره 1 بروید. از بیرون سینما هم مشخص می‌شود این جا متعلق به زمان گذشته است. خبری از نمایشگرهای دیجیتال نیست و نام فیلم‌های روی پرده با حروف قرمز نشان داده می‌شوند که هر کدام با دست در سردر سینما قرار داده شده‌اند. سینما Scala در تایلند یک گنجینه کمیاب است؛ این سینما یکی از آخرین سالن‌های نمایش فیلم متعلق به دوران گذشته است که هنوز به کار خود ادامه می‌دهد. در خیابان سیام اسکوئر شماره دو، همراه همیشگی این سینما یعنی Lido را پیدا خواهید کرد. این سینما از نظر معماری نسبت به Scala جذابیت کمتری دارد ولی همان تاریخ و حس و حال را حفظ کرده است. هر دوی این سینماها مجموعه‌ای عالی از فیلم‌ها، از معروف‌ها و پر فروش‌های هالیوود گرفته تا فیلم‌های مستقل از آسیا و اروپا را نشان می‌دهند.

وقتی وارد سینما Scala می‌شوید چشمتان به سمت چلچراغ فوق‌العاده بزرگی هدایت می‌شود که بالای پلکان آویزان شده است. سالن ورودی قسمت برجسته سینما است: یک فضای بزرگ با سقف تزئین شده. گل‌های برنزی بزرگ ساخته شده به سبک هنری آرت دکو، از تمام گنبدهای داخل سقف آویزان شده‌اند. این‌ها نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهند در تور تایلند درست آمده‌اید: این سینمایی است که برای پرستش‌کنندگان پرده نقره‌ای طراحی شده است. بلیت‌ها از یک دفترچه کنده می‌شوند و شماره صندلی‌ها رویشان نوشته شده است. این جا نیازی به چاپگر و کامپیوتر نیست. هر بلیت 100 بات قیمت دارد و یک جعبه کوچک پاپ‌کورن تنها 30 بات قیمت دارد.

مرد متشخصی که بلیت را از شما می‌گیرد یک ژاکت زرد و پاپیون به تن دارد و به نظر می‌رسد او هم مانند خود سینما جایی در زمان متوقف شده است. مشهور است که کسانی که در این سینما کار می‌کنند تا آخر عمرشان در همان شغل می‌مانند و همین موضوع به جذابیت تاریخ این مکان اضافه کرده است. داخل سالن نمایش هم کمتر از بقیه جاها خیره‌کننده نیست. حدود 1000 صندلی با مخمل قرمز روبه‌روی پرده بزرگ نمایش قرار گرفته‌اند. صاحبان سینما اما همه چیز را متوقف‌شده در زمان نگه نداشته‌اند و مطمئن شده‌اند تا وسایل نمایش به طور مداوم به‌روز شوند تا تماشاچیان بهترین تجربه ممکن را داشته باشند. با این که در باقی سینماهای شهر فضای بیشتری جلوی پایتان دارید با این حال بازدید از این مکان در تور بانکوک ارزشش را دارد. چه برای فیلم‌های هنری بیایید، چه برای معماری یا یکی از ارزان‌ترین بلیت‌های شهر، بی‌انصافی است که در تور تایلند خود تجربه دیدن چنین بازیگر مهمی در صحنه تاریخ فیلم تایلند را از دست بدهید مخصوصا اگر عاشق فیلم هستید.

انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 559

به "سینما اسکالا بانکوک (تایلند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینما اسکالا بانکوک (تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید