زیارتگاه اراوان بانکوک (تایلند) - دور زمین

زیارتگاه اراوان بانکوک (تایلند)

زیارتگاه اراوان (Erawan Shrine) در بانکوک، در اصل یک مکان برهمایی است نه بودایی. با این حال، این زیارتگاه معروف از بسیاری از معبدهای شهر، بازدیدکننده بیشتری را به خود جذب می‌کند. بسیاری از این بازدیدکنندگان مسافران تور تایلند هستند که به تماشای مردم محلی در حال انجام دادن آیین‌شان به این مکان می‌آیند. این بنا در نیمه‌های دهه 50 افتتاح شد، بعد از این که دولت تایلند تصمیم گرفت هتل لوکس Erawan را در این محل بسازد. مرحله اولیه ساخت، آن قدر با مشکلات مواجه شد که کارگران خرافاتی از ادامه کار امتناع کردند تا زمانی که ارواح زمین آرام بشوند.

زیارتگاه اراوان بانکوک (تایلند)

بعد از مشاوره با ستاره‌شناسان، ساخت این زیارتگاه یک راه حل فرخنده برای حل مسئله در نظر گرفته شد. یک تصویر باشکوه از خدای برهمایی به طور اختصاصی ساخته شد و بعد از آن هتل Erawan افتتاح شد و برای سه دهه بعد از آن شهرتی جهانی پیدا کرد. در انتهای فعالیش این هتل دیگر نمی‌توانست با امکانات مدرن دیگر مجموعه‌ها رقابت کند و در نهایت در سال 1991 با هتل Grand Hyatt Erawan Bangkok جایگزین شد. و از آنجا که زیارتگاه در اصل برای هتل اراوان قدیمی ساخته شده بود، این مکان با نام زیارتگاه اراوان شناخته شد.

این روزها، چندین سال شده که جریان بی‌پایانی از مردم از صبح‌های زود تا آخر شب‌ها در این محل ادای احترام می‌کنند. تایلندی‌ها هدایای خود را به این زیارتگاه تقدیم می‌کنند، به امید این که آرزوهایشان برآورده شود. هدایای نقدی به این زیارتگاه توسط موسسه‌ای مدیریت می‌شود که اعانه‌ها را بین موسسات خیره تقسیم می‌کند و برای بیمارستان‌های محتاج در استان‌ها تجهیزات می‌خرند. در تور تایلند در این زیارتگاه فرصت می‌کنید رقص‌های سنتی تایلندی یا رقص شیر چینی را هم ببینید و خاطره‌ای به‌یادماندنی از بانکوک داشته باشید.

انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 135

به "زیارتگاه اراوان بانکوک (تایلند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیارتگاه اراوان بانکوک (تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید