موزه معدن کاری پوکت (تایلند) - دور زمین

موزه معدن کاری پوکت (تایلند)

موزه معدن‌کاری پوکت (Phuket Mining Museum) در کاتو در جاده بین باشگاه گلف لوچ پالم و مدرسه بین‌المللی بریتانیایی‌ها قرار گرفته است. این موزه یکی از جذاب‌ترین موزه‌های پوکت برای مسافران تور تایلند است. در این موزه مسافران تور پوکت می‌توانند انواع نمایشگاه‌ها از مدل‌های معدن‌های قلع تا صحنه‌های بازسازی‌شده از وضعیت ناراحت‌کننده یک تریاک‌خانه آن دوران را ببینند. بازدید از این موزه همراه با راهنما یا کسی که اطلاعات مختصری در مورد تاریخ پوکت داشته باشد فوق‌العاده توصیه می‌شود، چرا که در حال حاضر بیشتر تابلوها و توضیحات در موزه به زبان تایلندی نوشته شده‌اند. پرداخت یک مبلغ بسیار جزئی برای ورود به این موزه لازم است.

موزه معدن کاری پوکت (تایلند)

در گذشته پوکت یکی از اصلی‌ترین مراکز استخراج قلع در تایلند بوده است. در آن زمان هزاران کارگر چینی به این منطقه آمدند و بسیاری از آنها در نهایت ساکن جزیره شدند. به نوعی می‌توان گفت پوکت بدون قلع این هویت چند فرهنگی که در حال حاضر دارد را نداشت. موزه معدن پوکت با نمایشگاه‌های بیرونی و داخلیش، به خوبی تاریخ معدن‌کاری در این جزیره را نشان می‌دهد. بیرون از ساختمان مسافران تور پوکت می‌توانند برخی از روش‌های استخراج قلع و همچنین تعدادی از تجهیزات واقعی که در آن دوران استفاده می‌شدند را مشاهده کنند. در داخل تعداد زیادی نمایشگاه شامل تصاویری که شرایط کار و زندگی معدن‌چیان آن دوران را نمایش می‌دهند وجود دارد. یک بخش جالب توجه هم به مردم محلی که در آن زمان در دهکده کاتو زندگی می‌کردند اختصاص داده شده است. کاتو اصلی‌ترین منطقه برای این صنعت به حساب می‌آید.

زمانی که مردان بیرون می‌رفتند و کارهای سخت را انجام می‌دادند، زنها در خانه می‌مانند و بچه‌ها را بزرگ می‌کردند. آنها همچنین در زمان‌های آزادشان کارهای اضافی نیز برای به دست آوردن پول بیشتر انجام می‌دادند. برخی از این کارها ساخت جارو از علف قرمز و ساخت شیرینی برای فروش بود. نگاه کردن به برخی از این نمایشگاه‌ها به مسافران تور تایلند این حس را می‌دهد که انگار به آشپزخانه یا اتاق خواب یک نفر خیره شده‌اند، در حالی که صاحب خانه در اطراف نیست یا متوجه نمی‌شود؛ چرا که تمام آنها به شکلی جذاب، بسیار واقعی ساخته شده‌اند.

موزه معدن‌کاری پوکت در سال 2009 افتتاح شد و یکی از پر اطلاعات‌ترین جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی پوکت برای مسافران تور تایلند به حساب می‌آید. این موزه به سبک معماری چینی‌پرتغالی و مشابه عمارت‌های قدیمی متعلق به خانواده‌های مرفه چینی که در این سو و آن سوی شهر قدیمی پوکت به چشم می‌خورند ساخته شده است. در ابتدا بازدید از این موزه برای مسافران تور پوکت رایگان بود، اما حالا مبلغی مشخص از بازدیدکنندگان گرفته می‌شود. برای تایلندی‌ها این مبلغ برای بزرگترها 50 بات و برای بچه‌ها 20 بات و برای خارجی‌ها 100 و 50 بات است.

موزه معدن‌کاری پوکت از دوشنبه تا شنبه از ساعت 8 تا 16 به روی عموم باز است. موزه در جاده بین باشگاه گلف لوچ پالم و مدرسه بین‌المللی بریتانیایی قرار گرفته است. در این مسیر که بروید به راحتی آن را پیدا می‌کنید چرا که در ورودی موزه یک طاق دوتایی ساخته شده به سبک چینی‌پرتغالی وجود دارد.

ساعات بازدید
دوشنبه تا شنبه از ساعت 8 تا 16
هزینه ورودی
بزرگترها 100 بات، بچه‌ها 50 بات
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 569

به "موزه معدن کاری پوکت (تایلند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه معدن کاری پوکت (تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید