آکواریوم پوکت (تایلند) - دور زمین

آکواریوم پوکت (تایلند)

رفتن به یک جزیره در تور تایلند بدون ماهی کامل نمی‌شود و در مورد غذای دریایی صحبت نمی‌کنیم. برای داشتن یک بعدازظهر پر از شادی در تور پوکت و یاد گرفتن در مورد موجوداتی که می‌خورید و موجوداتی که می‌توانند شما را بخورند، باید به آکواریوم پوکت (Phuket Aquarium) سر بزنید. این آکواریوم به تازگی بازسازی شده و با وجود هزاران جاندار دریایی استوایی رنگارنگ و عجیب و غریب، بازدید از آن مخصوصا برای کوچکترها یک تجربه منحصربه‌فرد خواهد بود، چرا که احتمالا هیچ وقت فرصت این را نداشته‌اند که این موجودات دریایی غیر معمول را از نزدیک ببینند.

آکواریوم پوکت (تایلند)

بیشتر از 30 تانکر پر از جاندارن دریایی آب شور و آب شیرین، به بچه‌ها کلی موقعیت می‌دهد که اشاره کنند و بگویند "مامان اونجا رو نگاه کن". عجیب و تماشایی بودن برخی از موجودات دریایی در این آکواریوم شما را در تور پوکت شگفت‌زده خواهد کرد: سپیداج همانند یک سفینه فضایی در آب حرکت می‌کند، صدف تیغی همانند تکه‌های چوب در کف آب است و سنگ‌ماهی که آن قدر زشت است که امکان ندارد نتوانید به آن خیره نشوید، تنها برخی از شگفتی‌های این آکواریوم هستند. گونه‌های مختلف جانداران این آکواریوم شامل مارماهی‌ها، خرچنگ‌ها، میگوها، کوسه‌ها و انواع ماهی‌های رنگارنگ هستند.

تونل آکواریوم پوکت

ستاره اصلی نمایش در آکواریوم پوکت یک تانکر بزرگ با یک تونل شیشه‌ای در مرکزش است. در داخل شما با انبوه جانداران جورواجور شامل سفره‌ماهی‌ها، سرخوماهیان، هامورها، زمردماهیان، کوسه‌ها و بسیاری دیگر احاطه شده‌اید. برای رفتن به این آکواریوم در تور تایلند سعی کنید آخر هفته‌ها و وقت ناهار حدود ساعت 11 را انتخاب کنید تا بتوانید غذا دادن به ماهی‌ها را هم تماشا کنید. در انتهای تونل یک روغن‌ماهی عظیم‌الجثه در تانکر 110 تنی، منتظر غافلگیر کردن شما در تور پوکت است.

تمام بخش‌های نمایشگاهی آکواریوم با تابلوهای انگلیسی و تایلندی مشخص شده‌اند و بر روی آنها اطلاعاتی جذاب از هر موجود نوشته شده است. نمایشگرهای بزرگ دیواری، جزئیاتی عالی از زندگی جانداران دریایی، سکونتگاه‌هایشان و مسائل حفاظت از آن‌ها را برای مسافران تور تایلند بازگو می‌کنند. در بیرون گالری مسیری طبیعی شما را به تعداد زیادی لاکپشت می‌رساند. استخرهای بزرگ این بخش با بچه‌های لاکپشت‌های دریایی پر شده که در حال بهبود مهارت‌های شنایشان هستند. بزرگترهای آسیب‌دیده نیز از بازنشستگی پیش از موعدشان در بخش توانبخشی لذت می‌برند.

آکواریوم پوکت بخشی از مرکز زیست‌شناسی دریایی پوکت (PMBC) است. این مجموعه‌ی هشت هکتاری در ساحل جنوب شرقی پوکت، به تحصیلات، تحقیقات و حفاظت از موجودات دریایی اختصاص داده شده است. مدیریت این مجموعه برنامه دارد منابع قابل توجه PMBC شامل کشتی تحقیقاتی، محوطه پرورش ماهی و موزه گونه‌های در معرض خطر را به کار گیرد و در آینده نزدیک یک برنامه روزانه آموزشی برای بچه‌ها ترتیب دهد.

آکواریوم پوکت در تمام روزهای هفته از ساعت 8.30 تا 16 به روی مسافران تور تایلند باز است. هزینه ورودی برای بزرگسالان 100 بات و برای بچه‌ها 50 بات است.

وبسایت
phuketaquarium.org/en
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 152

به "آکواریوم پوکت (تایلند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آکواریوم پوکت (تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید