قلعه نویشوانشتاین (آلمان) - دور زمین

قلعه نویشوانشتاین (آلمان)

انگشت‌شمارند در دنیا، مکان‌هایی که بیشتر از این که واقعی به نظر بیایند، همانند یک نقاشی از یک کتاب داستان هستند؛ و قلعه نوی‌شوان‌شتاین (Neuschwanstein Castle) یکی از آنها است. با وجود برج‌ها، باروها، نقاشی‌های دیواری و سالن تخت پادشاهی، قصر نویشوانشتاین گویی مستقیم از یکی از محبوب‌ترین داستان‌های پریان بیرون آورده شده است. لودویگ دوم (پادشاه باواریا) در سال 1868 دستور ساخت این قلعه را صادر کرد، درست دو سال بعد از این که باواریا و اتریش، توسط ارتش پروس فتح شدند. لودویگ دوم هیچگاه پایان ساخت قصر نوی شوان شتاین را ندید؛ او در سال 1886 از دنیا رفت، در حالی که آخرین برج‌ها تا سال 1892 کامل نشدند. تنها دو هفته بعد از مرگ ناگهانی و مرموز او، این قلعه باشکوه به روی عموم باز شد و خیلی زود به یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های منطقه تبدیل شد. امروزه بیشتر از 1.5 میلیون بازدیدکننده در سال، شامل مردم محلی و مسافران تور آلمان از سراسر جهان، از این قلعه دیدن می‌کنند و آن را به یکی از پربازدیدترین قلعه‌های دنیا تبدیل کرده‌اند.

قلعه نویشوانشتاین (آلمان)

در اصل قرار بود قلعه نویشوانشتاین (به معنی قلعه قوی سنگی جدید)، یک بازآفرینی از قلعه‌ای باشد که لودویگ دوم کودکیش را در آن گذرانده بود. حالا آن قلعه قدیمی (Hohenschwangau Castle) در سایه شکوه و زیبایی بی‌رقیب نوی‌شوان‌شتاین پنهان مانده است. مسافران تور آلمان برای بازدید از قصر نویشوانشتاین باید از دهکده هوئن‌شوانگو عبور کنند، جایی که دفتر فروش بلیت قصر هم در آنجا قرار دارد.

شهرت لودویگ دوم به عنوان یک پادشاه غیر عادی و منزوی، درک این واقعیت که به این قلعه، قصر پادشاه داستان‌های پریان می‌گفتند را ساده می‌کند. لودویگ در نامه‌ای به دوست آهنگسازش، ریچارد واگنر، گفته بود "می‌خواهد این قصر را به شکل قلعه‌های شوالیه‌های آلمانی بسازد، جایی که از هر نظر زیباتر و قابل سکونت‌تر از قلعه هوئن‌شوانگو باشد". اما واقعیت این است که در افول روز به روز قدرتش، این قلعه یگانه پناهش در پادشاهی خیالیش بود، جایی که می‌توانست هنوز همانند یک شخص سلطنتی رفتار کند.

یکی از جذابیت‌های قلعه نوی شوان شتاین برای مسافران تور آلمان داستان‌ها، افسانه‌ها و شایعه‌هایی است که در موردش وجود دارد. با نمای سنگ‌آهکی سفید رنگ و برجک‌هایی به رنگ آبی تیره، شایعه است که قصر نویشوانشتاین الهام‌بخش قلعه فیلم سیندرلای کمپانی دیزنی در دنیای واقعی بوده است. هر چه باشد، شباهت این دو بسیار واضح است.

بهترین زمان برای بازدید از قلعه نویشوانشتاین در تور آلمان

چه با قله‌های برف‌گرفته احاطه شده باشد، چه در آفتاب تابستانی با رنگ سفیدش بدرخشد، هیچ زمان بدی برای بازدید از قلعه نویشوانشتاین در تور آلمان وجود ندارد. البته با حضور 6000 توریست دیگری که در تابستان، هر روز همانند سیلی خروشان به اینجا سرازیر می‌شوند، شاید بد نباشد ماه‌های دیگری غیر از جولای و آگوست را برای آمدن به این منطقه انتخاب کنید. برای این که مجبور نشوید در صف‌های طولانی تهیه بلیت بایستید، صبح خیلی زود (حتی قبل از باز شدن) یا بعد از ساعت 3 بعدازظهر به دفتر فروش بلیت مراجعه کنید. غیر از تعطیلات مهم (مانند کریسمس)، تعداد بازدیدکنندگان به شکل قابل توجهی بین ماه‌های نوامبر و آوریل کاهش پیدا می‌کند.

وبسایت
neuschwanstein.de
ساعات بازدید
9 تا 18 (آوریل تا 15 اکتبر)، 10 تا 16 (16 اکتبر تا مارس)
هزینه ورودی
13 یورو
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 17

به "قلعه نویشوانشتاین (آلمان)" امتیاز دهید

3 کاربر به "قلعه نویشوانشتاین (آلمان)" امتیاز داده اند | 4.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویشوانشتاین (آلمان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید