کلیسای جامع کلن (آلمان) - دور زمین

کلیسای جامع کلن (آلمان)

کلیسای جامع کلن (Cologne Cathedral) یکی از مهم‌ترین ساختمان‌های این کشور و از آن دست مکان های دیدنی آلمان است که باید در سفرتان از آن بازدید کنید. این شاهکار معماری ساخته شده به سبک گوتیک، درست در قلب شهر کلن قرار گرفته و در رتبه‌بندی بلندترین کلیسای جهان، مقام چهارم را دارد. مناره‌های مخروطی این کلیسا، زمانی عنوان بلندترین مناره‌های مخروطی ساخته شده برای یک کلیسا را از آن خود داشتند؛ حالا این عنوان در اختیار کلیسای شهر اولم قرار دارد. امروزه کلیسای جامع کلن دومین سازه بلند در شهر کلن بعد از برج مخابراتی است.

کلیسای جامع کلن (آلمان)

تاریخ کلیسای جامع کلن

ساخت کلیسای جامع کلن در سال 1248 آغاز شد، تا محلی برای نگهداری و حفاظت از اثر باستانی بسیار ارزشمند "زیارتگاه سه پادشاه مقدس" باشد. ساخت بنا بیشتر از 600 سال به طول انجامید و زمانی که بالاخره در سال 1880 تکمیل شد، به طور کامل به طرح‌های اولیه ساختش پایبند مانده بود. در جنگ جهانی دوم، مرکز شهر کلن به خاطر بمباران‌ها به طور کامل تخریب شده بود. به شکل معجزه‌آسایی کلیسای جامع تنها ساختمان منطقه بود که از بمباران‌ها نجات پیدا کرده بود. پابرجا و ایستاده در شهری که با خاک یکسان شده بود، بسیاری از مردم گفتند که این یک مداخله الهی بوده است. البته یک توضیح نزدیک‌تر به واقعیت این بوده که ساختمان بزرگ و بلند کلیسای جامع کلن در تمام طول جنگ به عنوان یک مرجع جهت‌یابی برای خلبان‌های هواپیماهای جنگی عمل می‌کرده است. از سال 1996 به این سو، این سازه باشکوه به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است.

در بخش تالار گنجینه‌ها، آثار تاریخی و مذهبی ارزشمندی نگهداری می‌شوند. ارزشمندترین اثر تاریخی کلیسای جامع کلن زیارتگاه 3 پادشاه مقدس است، یک تابوت طلایی که با جواهرات تزئین شده است. قدمت این تابوت به قرن سیزدهم بر می‌گردد و بزرگترین نمونه در دنیای غرب است. در این تابوت استخوان جمجمه و لباس‌های سه مرد عاقل که به عنوان محافظان شهر شناخته می‌شوند نگهداری می‌شود. این اثر تاریخی خیره‌کننده، 300 کیلو وزن، 153 سانتیمتر بلندی، 220 سانتیمتر طول و 110 سانتیمتر عرض دارد. در محراب هفت‌آیین، مجسمه مدونای میلانی قرار گرفته است؛ قدمت این مجسمه چوبی بسیار زیبا از حضرت مریم به قرن سیزدهم بر می‌گردد. گفته می‌شود این مجسمه نیروهای معجزه‌گر دارد.

بازدید از کلیسای جامع کلن در تور آلمان

نکته‌هایی وجود دارند که در زمان بازدید از این کلیسا در تور آلمان به کارتان خواهد آمد. اگر با مترو یا قطار به مرکز شهر آمدید، در ایستگاه Dom پیاده شوید. کلیسای جامع کلن روبه‌روی ایستگاه مرکزی راه‌آهن قرار گرفته است. امکان ندارد آن را نبینید، چرا که با ابهت و استوار درست در کنار در ورودی ایستاده است. توجه کنید در زمان برگزاری مراسم مختلف نمی‌توانید سالن اصلی کلیسا را ببینید. در زمان مراسم اعتراف هم، بخش‌های گروه کر و محراب بسته هستند. منظره‌هایی که می‌توانید از بالای ساختمان ببینید نفس‌گیر هستند، اما شما باید از 509 پله بالا بروید تا به سکوی تماشای منظره در بالای کلیسا برسید، در نتیجه طی این مسیر هم برایتان نفسگیر خواهد بود. اگر دوست داشتید هم از برج و هم تالار گنجینه‌ها دیدن کنید، یک بلیت ورودی ترکیبی خریداری کنید.

ساعات بازدید
6 صبح تا 9 شب
هزینه ورودی
رایگان / تالار گنجینه ها 4 یورو / برج کلیسا 3 یورو
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 38

به "کلیسای جامع کلن (آلمان)" امتیاز دهید

1 کاربر به "کلیسای جامع کلن (آلمان)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیسای جامع کلن (آلمان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید