معبد لینگ یین هانگزو (چین) - دور زمین

معبد لینگ یین هانگزو (چین)

معبد لینگ یین (Lingyin Temple) در یک دره باریک و بلند، بین کوه فِی‌لای‌فنگ و قله بخش شمال غربی دریاچه غربی هانگزو قرار گرفته است. این معبد یکی از محبوب‌ترین مکان های دیدنی در اطراف دریاچه غربی در میان مسافران تور چین و یکی از 10 معبد بودایی برتر در تمام کشور است. در سال 1961 معبد به عنوان یک مکان مهم تاریخی و فرهنگی در لیست مکان‌های مورد حفاظت قرار گرفت. معبد لینگ یین هانگزو یک مرکز پیشرو در زمینه تحقیقات در مورد فرهنگ بودایی چینی است. این معبد را همچنین با نام معبد خلوتگاه روح (Temple of Soul's Retreat) هم می‌شناسند.

معبد لینگ یین هانگزو (چین)

ردپای وجود یک معبد در این مکان را می‌توان تا سلسله جین شرقی (317 تا 420 میلادی) دنبال کرد؛ اما در دوره 5 سلسله (907 تا 960 میلادی) بود که معبد لینگ یین هانگزو اهمیت ویژه‌ای کسب کرد، زمانی که پادشاه ایالت وو یوئه معبد را به عنوان نشانه‌ای از تعلق خاطرش به بودا، در ابعاد گسترده‌ای توسعه داد. در دوران اوجش معبد لینگ یین شامل 9 ساختمان، 18 آلاچیق، 77 قصر و سالن با بیشتر از 1300 اتاق بود که فضای کافی برای اقامت حدود 3000 راهب را فراهم می‌کرد. سخت است بتوان صومعه‌ای در این ابعاد را تصور کرد؛ و با مشاهده قسمت‌های باقی‌مانده از آن، می‌توان راحت فهمید که در طول قرن‌های مختلف معبد لینگ یین هانگزو تغییرات بسیاری را به خاطر جنگ‌ها، سرکوب‌های دینی و دیگر حوادث به خود دیده است. ساختمان اصلی که امروزه در تور چین می‌توانید ببینید، نتیجه یک بازسازی است که در سال 1974 و در پی انقلاب فرهنگی 10 ساله چین انجام شده است.

در هنگام ورود به اولین سالن معبد لینگ یین هانگزو شما لوحه‌ای را می‌بینید که رویش گفته‌ای از پادشاه کانگ‌شی از سلسله کینگ (1644 تا 1911) حکاکی شده است. او تحت تاثیر زیبایی این مکان قرار گرفت: معبدی که در میان مه و درختانی که احاطه‌اش کرده بودند پنهان شده بود. او عنوان معبد بودایی جنگل ابر را به این مکان داد. اولین سالن بزرگ معبد (سالن پادشاهان آسمانی)، حدود 18 متر بلندی دارد. در روی در این سالن یک شعر کوتاه نوشته شده است: بگذار بنشینیم و در آستانه‌ی در انتظار بکشیم، جایی که قله‌ای پروازکنان از دور را خواهیم دید. بگذار با یک لبخند به بهار خوشامد بگوییم، همزمانی که برف‌ها آب می‌شوند و نهر دوباره به جریان می‌افتد.

یکی از بخش‌های مورد توجه مسافران تور چین در معبد لینگ یین، سقف نقاشی‌شده سالن پادشاهان آسمانی است. این سقف با نقاشی‌های بسیار زیبا از ققنوس‌ها و اژدهاها تزئین شده است. با گذر از این سالن و عبور از حیاط پشتی آن، به سالن قهرمان بزرگ وارد می‌شوید. این سالن یک طبقه، به اندازه هفت اتاق عرض و 5 اتاق عمق دارد. با داشتن یک سقف 33.6 متری، این سالن احتمالا بلندترین ساختمان یک طبقه در تمام چین است. سالن قهرمان بزرگ منزلگاه یک مجسمه چوبی حدودا 25 متری از ساکیامونی است.

معبد لینگ یین هانگزو در داخل محوطه توریستی قله پرنده (فِی لای فنگ) قرار گرفته است. برای ورود به معبد مسافران تور چین باید هزینه ورودی محوطه توریستی قله پرنده را هم پرداخت کنند. ورودی قله پرنده 45 یوان و ورودی معبد لینگ یین 30 یوان است.

ساعات بازدید
7 صبح تا 6 بعدازظهر
هزینه ورودی
30 یوان
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 378

به "معبد لینگ یین هانگزو (چین)" امتیاز دهید

1 کاربر به "معبد لینگ یین هانگزو (چین)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد لینگ یین هانگزو (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید