پاگودا لیفنگ هانگزو (چین) - دور زمین

پاگودا لیفنگ هانگزو (چین)

پاگودا لیفنگ (Leifeng Pagoda) در جنوب دریاچه غربی هانگزو قرار گرفته است. این پاگودا (برج با معماری سبک چینی)، قدیمی‌ترین پاگودای برنزی رنگارنگ در این سرزمین است. از بالاترین طبقه در این برج، مسافران تور چین می‌توانند منظره‌هایی عالی از معبد جینگسی، دریاچه غربی و همچنین شهر هانگزو در دوردست را ببینند. غروب‌ها، تلالو رنگارنگ نورها در آسمان همراه با نمای کوهستان‌های سرسبز اطراف، در دریاچه منعکس می‌شوند و یک منظره فوق‌العاده زیبا پدید می‌آورند.

پاگودا لیفنگ هانگزو (چین)

تاریخ پاگودا لیفنگ هانگزو

پاگودا لیفنگ در سال دوم از دوران حکمرانی پادشاه تای زونگ از سلسله سونگ شمالی (سال 977 میلادی) و توسط پادشاه قلمرو وویوئه برای جشن باردار شدن همسر مورد علاقه‌اش ساخته شد. با این حال در دوره حکمرانی پادشاه هوئی زونگ از سلسله سونگ شمالی، پاگودا در یک جنگ آسیب‌های شدیدی دید. بعدها در دوره شینگ‌یوان از سلسله سونگ جنوبی، این برج بازسازی شد. از آن زمان به بعد "منظره پاگودا لیفنگ در تلالو بعدازظهری" به یکی از معروف‌ترین و برترین منظره‌های اطراف دریاچه غربی تبدیل شد. در دوره جیاجینگ (1522 تا 1566) از سلسله مینگ، راهزنان به شهر هانگزو حمله کردند و از ترس سربازانی که ممکن بود در برج کمین کنند، پاگودا را به آتش کشیدند. در نتیجه کار آنها، کل سازه چوبی از بین رفت و تنها پایه آجری بنا باقی ماند.

البته بدتر از این هم در راه بود؛ چرا که بعد از تخریب برج، آجرهای پایه بنا به مرور زمان و در دوره سلسله کینگ (1644 تا 1911) و همچنین اوایل جمهوری چین (1912 تا 1949) توسط افراد محلی دزدیده شدند. مردم محلی باور داشتند که این آجرها می‌توانند ارواح خبیث را از آنها دور کرده، به آنها کمک کنند فرزندهای بیشتری بیاورند و رشد کرم‌های ابریشم را سریع‌تر کنند. در نهایت پاگودا لیفنگ در 25 سپتامبر سال 1924 فرو ریخت. بین سال‌های 2000 تا 2001 محوطه اطراف پاگودا تمیز شد و کاوش‌های فراوانی در قصر زیرزمینی انجام شد. تعداد قابل توجهی از آثار تاریخی و فرهنگی مهم در این کاوش‌ها پیدا شدند، از جمله مجسمه‌های برنزی از بودا، آینه‌های برنزی، سکه‌های برنزی و مجسمه‌های یشمی. در سال 2002 زیربنای یک برج جدید پایه‌گذاری شد و کار ساخت در نهایت در 25 اکتبر سال 2002 به پایان رسید. حالا مسافران تور چین می‌توانند از این بنای جالب‌توجه با همان زیبایی و عظمتی که در گذشته داشته دیدن کنند.

ساختار پاگودا لیفنگ

پاگودا لیفنگ از 3 بخش تشکیل شده است: پایه ستون، بدنه اصلی و بخش بالایی. این پاگودای هشت ضلعی، 72 متر ارتفاع دارد؛ بخش شالوده دو طبقه آن 10 متر، بخش 5 طبقه میانی 46 متر و بخش بالایی 18 متر طول دارد. در داخل برج دو آسانسور وجود دارند که می‌توانند مسافران تور هانگزو را به بخش بالایی ببرند. آثار باقی مانده از برج باستانی در دو طبقه زیرزمینی نگهداری می‌شوند. مسافران تور چین می‌توانند آجرهای باستانی برج اصلی را از پشت شیشه‌ها ببینند. نقاشی‌های دیواری در طبقه دوم پاگودا نشان می‌دهند که برج چگونه برای اولین بار در زمان پادشاهی وویوئه ساخته شده است. شعرها و نوشته‌هایی که در گذشته توسط شاعران و نویسندگان در مورد پاگودا لیفنگ نوشته شده‌اند در طبقه سوم به نمایش گذاشته شده‌اند. نقاشی‌های دیواری رنگارنگ در طبقه چهارم بر نشان دادن 10 منظره برتر در محدوده دریاچه غربی هانگزو تمرکز دارند. سقف پاگودا با کاشی‌های برنزی پوشیده شده است. در زیر سقف زنگ‌های برنزی آویزان شده‌اند که در زمان وزش باد موسیقی گوش‌نوازی ایجاد می‌کنند.

وبسایت
en.leifengta.com
ساعات بازدید
8 تا 20
هزینه ورودی
40 یوان
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 115

به "پاگودا لیفنگ هانگزو (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاگودا لیفنگ هانگزو (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید