مقبره هوشی مین هانوی (ویتنام) - دور زمین

مقبره هوشی مین هانوی (ویتنام)

آرامگاه هو چی مین (Ho Chi Minh Mausoleum) محل نگهداری جسد مومیایی اسطوره و رهبر بزرگ ویتنام یعنی هو چی مین است. این سازه گرانیتی عظیم‌الجثه در میدان با دین (Ba Dinh) شهر هانوی قرار گرفته است. البته اگر بنا بود به وصیت هوشی مین عمل شود، این آرامگاه هیچگاه ساخته نمی‌شد. بنیانگذار ویتنام مدرن تاکید کرده بود که بدنش سوزانده و خاکستر شود و خاکسترش در شمال، مرکز و جنوب کشور پخش شود. البته دولت ویتنام دقیقا برعکس وصیتش عمل کرد و رفتاری را با او کرد که با دیگر سران کشورهای کومونیستی (همانند لنین و مائو) می‌شد؛ آنها بدن هو شی مین را مومیایی کرده و در داخل یک سازه مکعب شکل بزرگ گرانیتی و بتنی قرار دادند. مقبره هوشی مین حالا به یکی از جالب‌توجه‌ترین مکان های دیدنی ویتنام تبدیل شده است، جایی که مسافران تور ویتنام می‌توانند تصویری روشن و دقیق از فرهنگ این سرزمین به دست آورند.

مقبره هوشی مین هانوی (ویتنام)

ساخت مقبره هوشی مین چند سال بعد از مرگش در سال 1969 آغاز شد. کارگران کار خود بر روی زمین را در دوم سپتامبر 1973 شروع کردند و ساخت آرامگاه در 29 آگوست سال 1975 به اتمام رسید. اگر از بیرون گود نگاه کنیم، آرامگاه هو چی مین خوانشی دقیق از برگی از دفترچه راهنمای "چگونه یک رهبر کومونیستی درست کنیم" به نظر می‌آید: بدن رهبر مقدس را مومیایی کنیم و سپس آن را داخل یک مقبره بسیار بزرگ در وسط یک میدان خیلی بزرگ‌تر در بخش تاریخی شهر قرار دهیم. با نمای بیرونی سخت و بی‌انحنا از گرانیت خاکستری، می‌توان دید که مقبره هوشی مین از مقبره لنین در مسکو الهام گرفته شده است. این مقبره مکعب‌مستطیلی حدود 21 متر ارتفاع و حدود 41 متر عرض دارد و با این عظمت بدون هیچ زحمتی به مرکز توجه میدان با دین تبدیل شده است.

بایدها و نبایدهای بازدید از آرامگاه هو چی مین

در زمان بازدید از این مقبره در تور ویتنام در تمام مدت رفتار محترمانه خود را حفظ کنید. صحبت نکنید، لبخند نزنید و همراه با صف به آرامی در بخش تاریک داخلی مقبره راه بروید. اگر رفتار درستی نداشته باشید، محافظان مقبره هوشی مین لحظه‌ای برای بیرون کردن شما درنگ نمی‌کنند. برای داشتن بهترین تجربه از بازدید از آرامگاه هو چی مین صبح خیلی زود در میدان حاضر باشید. بازدید از این مقبره بخش مورد علاقه سفر برای بسیاری از ویتنامی‌هایی است که از پایتخت دیدن می‌کنند، در نتیجه صف‌های ورود به داخل آرامگاه می‌توانند خیلی طولانی باشند. یک ساعت قبل از باز شدن مقبره به اینجا بروید، اگر می‌خواهید جلوی صف باشید.

در داخل مقبره عکس نگیرید. در واقع نمی‌توانید این کار را بکنید چرا که محافظان قبل از ورود دوربین‌ها را از بازدیدکنندگان می‌گیرند. بعد از خروج می‌توانید وسایل‌تان را تحویل بگیرید. در زمان بازدید از مقبره هوشی مین در تور ویتنام، لباس‌های کوتاه (شلوارک یا پیراهن بدون آستین) به تن نداشته باشید. آرامگاه هو چی مین یکی از مقدس‌ترین مکان‌ها در این کشور است (البته اگر بتوان چنین لغتی را برای یک کشور کومونیستی استفاده کرد)، در نتیجه حتی اگر هوا گرم است پوشش مناسب داشته باشید.

بهترین زمان برای بازدید از مقبره هوشی مین در تور ویتنام

ورودی مقبره هوشی مین رایگان است. از آوریل تا سپتامبر مقبره از ساعت 7.30 صبح تا حدود ساعت 11 شب باز است. از دسامبر تا مارس ساعت بازگشایی کمی جلوتر می‌رود و به 8 صبح تا 11.30 شب تغییر می‌کند. آرامگاه هو چی مین روزهای جمعه بسته است؛ به اضافه یک دوره دو ماهه در پاییز (اکتبر تا نوامبر)، زمانی که مومیایی به روسیه فرستاده می‌شود تا کارهای نگهداری و محافظت پیشگیرانه رویش انجام شود.

ساعات بازدید
7.30 تا 23
هزینه ورودی
رایگان
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 315

به "مقبره هوشی مین هانوی (ویتنام)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقبره هوشی مین هانوی (ویتنام)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید