قلعه بلوگرادچیک (بلغارستان) - دور زمین

قلعه بلوگرادچیک (بلغارستان)

اگر شما هم دوست دارید در سفرهایتان از بناهای تاریخی، عظیم و تماشایی دیدن کنید، در تور بلغارستان یک گزینه عالی در پیش رو خواهید داشت. برای داشتن یک تجربه به معنای واقعی کلمه خارق‌العاده از سفر در تاریخ (ترکیب شده با طبیعت شگفت‌انگیز)، در سفرتان به این کشور به سمت شمال غرب و شهر بلوگرادچیک بروید، جایی که قلعه بلوگرادچیک (Belogradchik Fortress) برای قرن‌ها در آنجا سر پا ایستاده است. کلمه بلوگرادچیک به معنی ساختمان سفید است. این دژ باشکوه در بالای تپه و رو به شهر در پایین کوه قرار گرفته است.

قلعه بلوگرادچیک (بلغارستان)

تاریخ‌دانان باور دارند که قلعه بلوگرادچیک در زمان امپراتوری روم ساخته شده است. رومی‌ها آن قدر باهوش بودند که محلی را برای ساخت قلعه انتخاب کنند که در عمل نیازی به کارهای ساخت و ساز نداشته است. محیط صخره‌ای بالای کوه به گونه‌ای است که در عمل دو دیوار جانبی برای قلعه ساخته شد. برای باقی بخش‌های قلعه دیواره‌های صخره‌ای عمودی، گاها با ارتفاع 70 متر وجود داشت. در دوره اولیه شکل‌گیری، قلعه بلوگرادچیک تنها به عنوان یک مقر دیدبانی استفاده می‌شد. در دوره حکمرانی تزار بلغاری، ایوان اراتسیمیر (قرن چهاردهم) قلعه بازسازی شد و به یک دژ نظامی فعال و مستحکم تبدیل شد.

در آن زمان امپراتوری عثمانی در حال گسترش قلمرویش در اروپا بود و در نتیجه بسیاری از حاکمان و امپراتورها از جمله امپراتورهای بلغاری مجبور به تقویت سیستم دفاعی خود شدند. در آن دوره قلعه بلوگرادچیک دومین دژ مهم در تمام کشور بود؛ اولین قلعه محل زندگی امپراتور یعنی قلعه ویدین بود. در طول حکمرانی عثمانی‌ها بر این منطقه قلعه بلوگرادچیک دوباره بازسازی و مستحکم شد، چرا که فعالیت‌های شورشی بسیاری در منطقه در جریان بود. در تاریخ معاصر، آخرین باری که این قلعه به عنوان یک مکان نظامی استفاده شد در طول جنگ صرب‌ها و بلغارها در سال 1885 بود. در چند دهه گذشته به خاطر اهمیت تاریخی و جذابیتش، این قلعه به یکی از محبوب‌ترین مکان های دیدنی این کشور در بین مسافران تور بلغارستان تبدیل شده است.

کل مجموعه قلعه بلوگرادچیک در حال حاضر زمینی به مساحت حدود 10 هزار متر مربع را در بر می‌گردد. دیوارهای قلعه در پایه‌هایشان 2 متر ضخامت دارند و ارتفاعشان به 12 متر هم می‌رسد. صخره‌های احاطه‌کننده قلعه با شکل‌های خیره‌کننده و خاصشان، با نام صخره‌های بلوگرادچیک شناخته می‌شوند؛ این صخره‌ها بیشتر از 200 میلیون سال پیش شکل گرفته‌اند و زمانی بخشی از کف دریا بوده‌اند. قلعه هر روز از ساعت 9 صبح تا 6 بعدازظهر به روی بازدیدکنندگان و مسافران تور بلغارستان باز است. قیمت بلیت ورودی مجموعه 3 لو بلغاری است.

ساعات بازدید
9 صبح تا 6 بعدازظهر
هزینه ورودی
3 لو بلغاری
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 97

به "قلعه بلوگرادچیک (بلغارستان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه بلوگرادچیک (بلغارستان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید