تور ازمیر

ازمیر که در زبان ترکی ازمیر زیبا نام دارد، بر فراز یک خلیج بلند و باریک واقع شده است. کرانه های دریای اژه در ترکیه از جمله زیباترین چشم اندازهای این کشور می باشند. خط ساحلی باشکوهی که آب شفاف دریای اژه به آن برخورد می کند، مملو است از مکان های قدیمی که توسط باغ های زیتون، پرتگاه های سنگی و جنگل های کاج احاطه شده اند.

اسکله های ماهیگیری زیبا، روستاهای تفریحی پرطرفدار و بقایای تمدن های باستانی 5000 ساله در ازمیر، تعطیلاتی عالی برای همه، از دوستداران طبیعت و خورشید گرفته تا عکاسان، مشتاقان ورزش، قایقرانان و باستانشناسان فراهم می کند. در تمام طول سواحل ازمیر، اقامتگاه هایی را می توان یافت که هر سلیقه و قیمتی را در بر می گیرند.

آب و هوای ازمیر معتدل است و در تابستان، نسیم مداوم و روح بخش دریا، گرمای خورشید را متعادل می کند. ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بوده و بندر آن در رده دوم نسبت به استانبول قرار دارد. ازمیر که در تمام طول سال یک شهر بین المللی و سرزنده است، در مدت جشنواره بین المللی هنر (ژوئن و جولای) و نمایشگاه بین المللی (آگوست و سپتامبر)، بازدید کنندگان زیادی دارد.

ازمیر در اصل در هزاره سوم قبل از میلاد در محلی که امروزه بایراکلی نام دارد، تاسیس شد و در آن زمان با شهر تروی، که دارای پیشرفته ترین فرهنگ در آناتولی غربی بود، مشترک بود. در حدود سال 1500 قبل از میلاد، این شهر تحت نفوذ قلمروی هیتی ها در آناتولی مرکزی در آمد. در هزاره اول قبل از میلاد، ازمیر، سیمیرنا نامیده می شد و در رده مهمترین شهرهای اتحادیه ایونینی ها قرار داشت. یکی از برجسته ترین نکات در طول موجودیت ازمیر، این است که هومر در آن جا سکونت داشت. فتح ازمیر توسط لیدیاای ها، در حدود 600 قبل از میلاد، این دوره را به پایان رساند.

در سرتاسر دوره حکومت لیدیاای ها و متعاقب آن فارس ها در قرن ششم قبل از میلاد، ازمیر در حد محلی کمی کوچکتر از یک روستا، باقی ماند. در قرن چهارم قبل از میلاد و در دوره سلطنت اسکندر بزرگ، شهر جدیدی بر دامنه های کادیفه کاله، قله پاگوس احداث شد. دوره رومی ها در ازمیر که در قرن اول قبل از میلاد آغاز شد، دومین عصر بزرگ این شهر بود. فرمانروایی روم شرقی در قرن چهارم و تا زمان پیروزی سلجوقی ها در قرن 11 ادامه پیدا کرد. در 1415 این شهر، تحت حکومت سلطان محمد چلبی، به بخشی از قلمرو عثمانی ها تبدیل شد.

علاوه بر تاریخی غنی، ازمیر مملو از دینی ها و جاذبه های توریستی است. خرید کردن هم بخش مهمی از فعالیت هایی است که می توانید در ازمیر انجام دهید. در خیابان های ناحیه کمر التی مارکت، می توان عتیقه های افسون کننده، جواهرات ظریف و زیبا، تنوع وسیعی از لباسها و انجیر و کشمش خشک را که در ازمیر شهرت دارد، خریداری نمود. رستوران های ماهی در این ناحیه پر رنگ و نگار، غذاهای خاص محلی، ترانچا و چیپورا را که دو نوع ماهی دریایی هستند، سرو می کنند. در پیاده‌روهای تفریحی Kordon در السانجاک و کارشی یاکا و در خیابان جمهوریت و نیز در پاسپورت، شیک ترین و عالی ترین مغازه ها را می توان دید.

از دیدنی های بی شمار ازمیر می توان این ها را نام برد:

موزه باستان شناسی، موزه فرهنگ شناسی، موزه آتاتورک، موزه هنرهای نفیس در کناک، موزه هنر سلچوک یاشار، موزه تاریخ طبیعی در برنوا، موزه باستان شناسی دمیش، مهمان سرای کیزلار اقاسی، ساعت کولسی یا برج ساعت، محله قدیمی اسانسر، مسجد حیسار، پارک الف پالم، کولتور پارک و بسیاری دیگر.

هنر، فرهنگ و سرگرمی شهر ازمیر در دنیا شهره است و سال هاست که توجه توریست ها را به خود جلب کرده است. مرکز فرهنگی ازمیر، میزبان برنامه های اپرا و باله، به علاوه کنسرت های موسیقی است. این شهر همچنین خانه ارکستر سمفونی کلاسیک اژه است و به وجود یک انجمن نمایشی پر رونق و شکوفا می بالد. در مدت جشنواره سالانه بین المللی ازمیر، هنرمندان بین المللی و داخلی در محل های اجرای مختلف در شهر و نواحی اطراف از جمله سالن تئاتری در افس، برنامه های خود را اجرا می کنند. شما می توانید در طول روز سوار بر درشکه هایی که با اسب رانده می شوند تفریح کنید و سپس شب را در فضای دوست داشتنی کافه های اطراف Kordonboyu، اسکله پاسپورت و کارشی یاکا بگذرانید.

دیدگاه های مرتبط با "تور ازمیر"

1 دیدگاه

27 اردیبهشت 1401

تور برای نمایشگاه زیتون ازمیر با تمامی مشخصات

پاسخ به عامری
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)