تور آنتالیا

تور آنتالیا به عنوان سفری مناسب برای گذراندن یک تعطیلات تابستانی شناخته می‌شود، شهری که برای سواحل و هتل‌های لوکس و آل اینکلوسیو خود مشهور شده است، اما این شهر جذابیت‌های زیادی برای ارائه برای هر کسی با هر سلیقه‌ای دارد. اگر می‌خواهید در تور ترکیه از مکان‌های تاریخی و باستانی دیدن کنید، این شهر شما را با گستره بی‌نظیری از جاذبه‌های خارق‌العاده تمام مدت مشغول نگه خواهد داشت. هزارتوی شهر قدیمی با مکان‌های تاریخی با حال و هوای جالب توجه پر شده است. در تور آنتالیا می‌توانید در خود شهر اقامت کنید و از آن به عنوان مبدایی عالی برای دیدن جاذبه‌های مناطق اطراف شهر استفاده کنید؛ مناطقی که چندین خرابه باستانی با تاریخ‌هایی گاه چند هزار ساله را در خود جای داده‌اند. جاذبه‌های تاریخی به کنار، همانطور که اشاره شد، تور آنتالیا سفری ایده‌ال برای تجربه شن‌های سفید ساحلی، آب‌های گرم دریا و آفتاب همیشگی است. عاشقان ساحل و علاقه‌مندان به تاریخ هر دو از بازدید از این شهر دوست‌داشتنی راضی خواهند بود.

بهترین مکان‌ها برای دیدن و جذاب‌ترین کارها برای انجام دادن در تور آنتالیا

تور آنتالیا یکی از محبوب‌ترین سفرهای تفریحی در منطقه خاورمیانه است. این شهر ساحلی زیبا در ترکیه به گردشگران سواحلی خیره‌کننده و پنجره‌ای رو به تاریخی هیجان‌انگیز و جذاب را ارائه می‌دهد. در منطقه قدیمی شهر بگردید، دروازه هادریان و مناره شکسته را ببینید، با قدم زدن در غار کارائین از گرمای بیرون پنهان شوید، در مسیر کوهنوردی به سمت قله تاهتالی از مناظر طبیعی شگفت‌انگیز لذت ببرید، خرابه‌های شهرهای باستانی یونانی را کشف کنید و دیدن شعله‌های سوزان کوهستان شیمر را از دست ندهید.

آنتالیا

شهر بندری و قدیمی فاسلیس از قلمرو مردم لیکیه، زمانی مکانی مهم برای تجارت در این ناحیه بود. در تور آنتالیا در میان خرابه‌های باقی مانده از این شهر قدم بزنید و زمانی را تصور کنید که زندگی در زیر سلطه اسکندر کبیر در این شهر جریان داشت. باقی‌مانده‌های سازه‌های تاریخی این شهر شامل کانال‌های آب‌رسانی، آمفی‌تئاتر و خیابان بازار اصلی شهر که دو اسکله را به هم متصل می‌کند می‌شوند. امروزه این محوطه در داخل یک پارک ملی قرار گرفته است، جایی که شما می‌توانید سواحلی خارق‌العاده را هم پیدا کنید. هیچ رستورانی در این نزدیکی وجود ندارد، اما اگر شما از قبل برنامه‌ریزی کنید و وسایل یک پیک‌نیک را همراه داشته باشید می‌توانید یک بعدازظهر به‌یادماندنی و شگفت‌انگیز را در تور ترکیه برای خودتان تضمین کنید.

کالیچی شهر قدیمی آنتالیا است، جایی که گردشگران می‌توانند از دیدن ترکیبی از معماری‌های رومی و عثمانی لذت ببرند. در هنگام ورود به شهر قدیمی از دروازه هادریان عبور خواهید کرد؛ این دروازه که در قرن دوم ساخته شده سه طاق دارد و از ورودی شهر قدیمی محافظت می‌کرده است. در نزدیکی دروازه هادریان یکی از دیگر از نمادهای آنتالیا قرار گرفته است: مناره 40 متری و بسیار زیبای ایولی. این مناره همراه با یک مسجد سلجوقی در قرن سیزدهم ساخته شده بودند. امروزه از آن مسجد چیز زیادی باقی نمانده است.

در تور آنتالیا حتما از شعله‌های ابدی شیمر دیدن کنید. در زمان‌های باستان شعله‌های شیمر دریانوردان را راهنمایی می‌کردند و جلوی برخورد آنها با صخره‌های ساحلی را می‌گرفتند. کلمه شیمر به معنی شعله‌های ابدی است و شما حتی همین امروز هم می‌توانید شعله‌های سوزانی را که از این صخره‌ها زبانه می‌کشند را ببینید. در این منطقه بیشتر از 20 منفذ وجود دارد که گازهای مختلف را از درون زمین به روی صخره‌ها می‌رسانند، گازهایی که به خودی خود مشتعل شده‌اند. به شکل واضحی بهترین زمان برای دیدن این شعله‌ها شب‌هنگام است، اما همراه خود چراغ‌قوه داشته باشید چرا که مجبور خواهید بود در تاریکی از تپه‌ها بالا بروید. شعله‌های ابدی شیمر در بالای معبد هفایستوس قرار گرفته‌اند و یکی از شگفت‌انگیزترین پدیده‌های طبیعی بر روی زمین به حساب می‌آیند.

موزه باستان‌شناسی این شهر یکی از بهترین موزه‌های ترکیه است، موزه‌ای که به روشی مفرح و درگیرکننده مسافران تور آنتالیا را در میان تاریخ این ناحیه راهنمایی می‌کند. نمایشگاه‌های این موزه مجموعه‌هایی شگفت‌انگیز از آثار تاریخی به دست آمده از کاوش‌های باستان‌شناسی در سرتاسر این ناحیه را شامل می‌شوند. برخی از آثار موزه قدمتی 5 هزار ساله دارند و در میان آنها آثاری از دوره برنز تا بیزانس یافت می‌شوند. مهم‌ترین گالری‌های موزه، مجسمه‌های خدایان از منطقه پرژ و موزائیک‌های به دست آمده از سلوکیا هستند. این موزه در تمام روزهای هفته به جز دوشنبه‌ها باز است.

مناطق حومه شهری آنتالیا پر شده‌اند از آبشارها، غارها و چشمه‌های آهکی. رودخانه دودن از کوهستان تائوروس تا دریای مدیترانه ادامه دارد و در مسیرش دو آبشار بسیار زیبا و تماشایی را ایجاد کرده است. این آبشارها را با نام آبشارهای بالایی و پایینی دودن می‌شناسند. این منطقه بسیار زیبا که با طبیعتی سرسبز احاطه شده محلی فوق‌العاده محبوب برای پیک‌نیک در میان هم مردم محلی و هم مسافران تور آنتالیا است. آبشار بالایی دودن 15 متر طول دارد و در پشتش یک غار طبیعی پنهان شده است، جایی که شما می‌توانید بنشینید و آبشار را تماشا کنید.

پارک کارالیوگلو یکی از پارک‌های اصلی شهر است، جایی که مسافران تور آنتالیا می‌توانند در روزهای گرم در زیر سایه درختان سرسبزش استراحت کنند یا غروب‌ها در خنکی مسیرهای زیبای پارک قدم بزنند. در بخش بیرونی پارک دژ رومی باستانی هیدیرلیک قرار گرفته است. این قلعه نظامی یک برج بلند 14 متری دارد و رو به اسکله قرار گرفته است. از بالای برج شما می‌توانید منظره‌هایی عالی از شهر و خلیج را ببینید. در اواخر بعدازظهر خود را به این نقطه برسانید تا بتوانید از منظره پانورامیک از اسکله قدیمی رومی با پس‌زمینه غروب آفتاب لذت ببرید. این پارک همچنین محلی عالی برای پیک‌نیک است. پارک همیشه باز است و هزینه ورودی ندارد.

مناره شکسته مسجد کورکوت در شهر قدیمی قرار گرفته و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌ها در میان مسافران تور آنتالیا است. این مناره زیبا و با ظرافت، در قرن نوزدهم و به خاطر آتش‌سوزی آسیب دید. این خرابه‌ها تنها بخش‌هایی هستند که تاریخ طولانی این ساختمان را بازگو می‌کنند. برای اولین بار در قرن دوم میلادی در این محل یک معبد رومی بنا شد، در سده 600 معبد به یک کلیسای بیزانتی تبدیل شد. بعد از هجوم امپراتوری سلجوقی، کلیسا به یک مسجد تبدیل شد و مناره به آن اضافه شد. در بحبوحه جنگ‌های صلیبی در سال 1361 این مسجد یک بار دیگر به کلیسا تبدیل شد. سرانجام در زمان قدرت گرفتن امپراتوری عثمانی در قرن پانزدهم به مسجد تبدیل شد. باقی‌مانده‌هایی که امروزه می‌بینید از مسجد دوره عثمانی به یادگار مانده‌اند.

غار کاراین از چندین غار کوچک تشکیل شده است. تمام این غارها به روی عموم مردم و مسافران تور آنتالیا باز هستند. حفاری‌ها در این غارها به کشف آثاری از دوره‌های پارینه سنگی ابتدایی و پارینه سنگی میانی انجامید. یکی از این کشفیات، بخش‌هایی از جمجمه یک نئاندرتال است. برخی از آثار به دست آمده از کاوش‌های داخل این غارها در موزه کوچکی در همین محل به نمایش گذاشته شده‌اند. باقی آثار کشف شده را می‌توانید در موزه باستان‌شناسی شهر ببینید. به شما توصیه می‌کنیم سفر به غارهای کاراین را با بازدید از خرابه‌های ترمسوس ترکیب کنید تا در تور ترکیه یک روز عالی بیرون‌گردی با حال و هوای تاریخی داشته باشید.

پارک ملی گولوک داگی حدود یک ساعت و نیم رانندگی به سمت شمال غربی از آنتالیا فاصله دارد. این منطقه منزلگاه خرابه‌های به خوبی حفظ شده از شهر باستانی ترمسوس است. شهر ترمسوس در ارتفاعات کوهستانی بنا شده است؛ از آن بالا شما می‌توانید مناظری شگفت‌انگیز از مناطق اطراف را ببینید. ویژگی جالب توجه این شهر برای مسافران تور آنتالیا آمفی‌تئاتر شهر است که زمانی یکی از باشکوه‌ترین‌ها در منطقه بوده است. این آمفی‌تئاتر خارق‌العاده کاملا از دل صخره‌های کوهستان کنده‌کاری شده و بیرون آورده شده است. از آنجا که مسیر رسیدن به این منطقه صخره‌ای است، حتما کفش‌های محکم و مناسب به پا داشته باشید.

منظره‌ای که از بالای قله تاهتالی قابل رویت است، به معنای واقعی کلمه شگفت‌انگیز است، چرا که این سازه طبیعی به اندازه 2365 متر در آسمان بالا رفته است. برای یک کوهنورد مبتدی صعود سخت و بزرگی به نظر می‌آید اما شما می‌توانید این مسیر را با تله‌کابین هم طی کنید. در تور آنتالیا یک روز را برای این کار کنار بگذارید و از ساحل، شنا و دریا خود را به بالای آسمان برسانید. در آنجا می‌توانید از دیدن منظره‌هایی زیبا از خط ساحلی و کوهستان تائوروس لذت ببرید. کسانی که به دنبال یک هیجان واقعی هستند می‌توانند مسیر برگشت را با پاراگلایدر پایین بروند. در زمستان شما می‌توانید در پیست‌های این کوهستان اسکی کنید.

در تور آنتالیا کجا خرید کنیم؟

یکی از محبوب‌ترین مراکز خرید در این شهر اوت لت دیپو است. این اوت لت بزرگ جایی است که مسافران تور آنتالیا می‌توانند در آن در تمام طول سال لباس‌های با کیفیت از برندهای معتبر را با قیمت‌های تخفیف‌خورده و ارزان بخرند. با وجود قیمت‌های پایین تمام کالاها در این مال کیفیتی مطلوب دارند. در اینجا شما می‌توانید لباس‌های معمولی، کفش، لباس ورزشی و لباس‌های ساحلی را در تنوعی عالی و مناسب برای همه سلیقه‌ها پیدا کنید. خانم‌ها مطمئنا از گستره متنوعی از لباس‌های زنانه که در این اوتلت ارائه می‌شوند خوشنود خواهند بود. چندین فروشگاه بزرگ هم وجود دارد که لباس‌های مخصوص بچه‌ها را می‌فروشند.

یکی دیگر از مراکز خرید محبوب در این شهر میگروس است که در سال 2001 افتتاح شده است. این مجموعه بزرگ سرگرمی و تجاری جایی است که مسافران تور آنتالیا می‌توانند در آن خرید کنند و اوقاتی خوش و مفرح را همراه با خانواده‌شان سپری کنند. این مجموعه با فروشگاه‌های لباس و کفش با قیمت‌های مختلف و مناسب با هر بودجه‌ای پر شده است. در اینجا شما می‌توانید کالاهای جالب توجه طراحان معروف را در کنار برندهای مقرون‌به‌صرفه پیدا کنید. برند پر طرفدار ترکی ال سی وایکیکی هم در این مال شعبه دارد؛ در این فروشگاه لباس‌های مردانه، زنانه و بچه‌گانه فروخته می‌شوند. تمام محصولات ارائه شده کیفیت مطلوبی دارند و قیمت‌ها مطمئنا کسانی که بودجه‌های محدودی دارند و آمده‌اند که یک تور ارزان آنتالیا داشته باشند را خوشنود خواهند کرد. به غیر از انواع لباس، در این مرکز خرید شما می‌توانید انواع لوازم آرایش و عطر را هم بخرید. بعد از یک خرید حسابی می‌توانید برای استراحت یک فیلم تماشا کرده یا به سراغ یکی از رستوران‌های دنج نزدیک به مال رفته و یک غذای خوشمزه نوش جان کنید.

خانم‌هایی که می‌خواهند از تور آنتالیا با خودشان لوازم آرایش ارگانیک به عنوان سوغات برگردانند، باید از فروشگاه واتسونز دیدن کنند. این فروشگاه زنجیره‌ای به مشتریان خود روغن‌های معطر و لوازم آرایشی مبتنی بر روغن‌های گیاهی را ارائه می‌دهد. فروشگاه‌های این برند را می‌توانید در اکثر مراکز خرید بزرگ پیدا کنید و از آنها کرم‌های لوکس، صابون‌های دست‌ساز، عطر و دیگر لوازم آرایش جالب توجه را بخرید، محصولاتی که حتی در فروشگاه‌های اروپایی پیدا نمی‌شوند.

یکی از بزرگترین مال‌ها در شهر، مرکز تجاری تراسیتی است. این مرکز خرید بیشتر از 160 فروشگاه دارد که در آنها انواع لباس و کفش از برندهای مشهور و محبوب اروپایی و ترکی فروخته می‌شوند. یک فروشگاه بزرگ لوازم الکترونیکی هم در این مال وجود دارد که انواع گجت‌های جدید را با قیمت‌هایی ارزان ارائه می‌دهد. این مرکز خرید برای کسانی که همراه با بچه‌ها به تور آنتالیا آمده‌اند، فوق‌العاده جذاب خواهد بود. به خاطر انواع جاذبه‌ها بچه‌ها در اینجا حسابی سرگرم خواهند شد. این مجتمع یک فروشگاه بزرگ بربری و بربری کیدز (مخصوص بچه‌ها) هم دارد.

اگر محصولاتی که در این مجتمع‌ها ارائه می‌شوند برایتان کافی نبودند می‌توانید به مرکز تجاری مارک آنتالیا سر بزنید. در اینجا می‌توانید به معنای واقعی کلمه هر چه که تصور می‌کنید را پیدا کنید، از لباس‌های مد روز از برندهای مشهور تا محصولات محلی و سوغاتی‌های مختلف. چندین فروشگاه بزرگ لوازم آرایش و عطر هم در این مجتمع فعالیت می‌کنند. بیشتر از 10 رستوران و کافه عالی هم آماده‌اند تا از مسافران تور آنتالیا پذیرایی کنند. برای خرید یک سوغاتی عالی از تور ترکیه شما می‌توانید به فروشگاه فرش لیدیا سوزانی بروید. در این فروشگاه فرش‌های زیبا، دستمال گردن و شال‌های رنگارنگ فروخته می‌شوند؛ تمام محصولات این فروشگاه کیفیت فوق‌العاده بالایی دارند.

بسیاری از مسافران تور آنتالیا بازار کوندو را برای خرید انتخاب می‌کنند، جایی که می‌توانند گستره متنوعی از لباس‌ها و کفش‌ها به علاوه تعداد زیادی فروشگاه سوغاتی و هدیه را پیدا کنند. در اینجا شما می‌توانید عینک آفتابی برای زمان‌های قدم زدن در ساحل، محصولات الکترونیکی، محصولات محبوب ساخت ترکیه و لوازم مورد استفاده هر روزه را پیدا کنید. بازار آنتالیا هم مطمئنا ارزش دیدن را دارد؛ قدم زدن در این بازار یک تجربه منحصربه‌فرد را برای شما رقم خواهد زد. صدها فروشگاه کوچک با انواع پوشاک، سوغاتی، ادویه، فرش‌های رنگارنگ و زیبا و لباس‌های محلی پر شده‌اند. شما می‌توانید تقریبا هر چیزی که فکرش را بکنید را در اینجا پیدا کنید. شیرینی‌های خوشمزه محلی و لوازم آرایش ارگانیک به علاوه گستره متنوعی از میوه‌ها و سبزی‌های تازه بخش دیگری از محصولاتی هستند که در این بازار یافت می‌شوند. قیمت‌ها از دیگر نقاط شهر بالاتر هستند اما شما می‌توانید با فروشنده‌ها چانه بزنید و قیمت مورد نظر خودتان را بپردازید.

آب و هوای آنتالیا

به خاطر موقعیت جغرافیایی این شهر در ساحل جنوبی ترکیه، شما می‌توانید در تور آنتالیا انتظار مقدار زیادی آفتاب و گرما را داشته باشید. این شهر در بین دریای مدیترانه و کوه‌های توروس قرار گرفته است و به این خاطر که در برابر بادهای سرد شمال محافظت می‌شود، در تمام طول سال آب و هوایی گرم دارد. دمای هوا در ایام مختلف سال در محدوده 5 تا 34 درجه سلسیوس قرار دارد و حداقل 300 روز آفتابی در سال وجود دارد. دمای متوسط در تابستان 28 درجه است که دمایی عالی برای آفتاب گرفتن در ساحل و لذت بردن از بازدید از جاذبه‌ها برای شما خواهد بود. در تابستان آنچنان باران نمی‌بارد و برای باقی ماه‌های سال هم بارش‌ها فوق‌العاده کم هستند؛ تنها در حدود 77 روز از سال بارش باران وجود دارد.

چه زمان به تور آنتالیا برویم؟

بهترین زمان برای رفتن به تور آنتالیا اوایل پاییز است، زمانی که هوا همچنان گرم بوده و خبری از بارش‌های گاه‌به‌گاه نیست. در این زمان قیمت هتل هم در محدوده مقرون‌به‌صرفه‌ای قرار دارد و به مسافران اجازه می‌دهد بتوانند راحت‌تر یک تور ارزان آنتالیا داشته باشند. شما می‌توانید حدود 20 تا 30 درصد نسب به آن چه که در ماهی مانند آگوست باید بپردازید را صرفه‌جویی کنید. خنک‌تر بودن هوا هم به شما فرصت می‌دهد بتوانید جاذبه‌های بیشتری را در راحتی بگردید. در این شهر فصل شلوغ گردشگری در تابستان است، بنابراین اگر در این زمان به تور ترکیه بروید بیشترین قیمت‌ها را پرداخت خواهید کرد. اگر بودجه محدودی دارید از رفتن به این سفر در هفته تعطیلات (31 آگوست تا 6 سپتامبر) و همچنین هفته عید پاک هم خودداری کنید؛ در این زمان قیمت هتل به بالاترین حد خود می‌رسد. اگر در دسامبر یا ژانویه به این سفر رفتید چتر همراه ببرید. اگر عاشق ورزش‌های آبی مانند غواصی سطحی و موج‌سواری هستید بهترین زمان برای شما بهار است، زمانی که دمای آب دریا حدود 18 درجه است. دمای آب در ماه‌های بعدی سال بالاتر می‌رود تا در تابستان به حدود 25 درجه برسد.

قیمت تور آنتالیا چه قدر است؟

به لطف مسافت کوتاه و قیمت پایین پرواز، شما از همین ابتدا می‌توانید با خیال راحت برای یک تور ارزان آنتالیا برنامه‌ریزی کنید. غیر از انتخاب زمان مناسب سفر، راه‌های دیگری هم وجود دارند که در طول سفر به شما امکان می‌دهند قیمت تور آنتالیا خود را پایین نگه دارید، مانند انتخاب گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه برای غذا خوردن یا محل اقامت. تابستان همانطور که انتظار می‌رود زمان شلوغی است و قیمت‌ها بالا هستند، در نتیجه می‌توانید فصل‌های بهار و پاییز را برای رفتن به تور ترکیه انتخاب کنید تا علاوه بر تجربه هوای مناسب، قیمت‌های بالایی را نپردازید.

قیمت هتل در آنتالیا چه قدر است؟

اگر برای اولین بار است که به این شهر سفر می‌کنید احتمالا می‌پرسید چه منطقه‌ای برای اقامت بهتر است. البته برای پاسخ دادن به این سوال به بهترین شکل، باید مشخص شود هدف اصلی شما از این سفر چه چیزی است و دوست دارید قیمت تور آنتالیا در نهایت چه قدر باشد. آیا به دنبال یک تعطیلات ساحلی هستید یا دوست دارید جاذبه‌های تاریخی را ببینید؟ آیا یک سفر لوکس را می‌پسندید یا آمده‌اید که یک تور ارزان آنتالیا داشته باشید؟ اگر تمرکز اصلی سفرتان بر تجربه حال و هوای تاریخی شهر است در شهر قدیمی یا همان کالیچی به دنبال محل اقامت‌تان بگردید، منطقه‌ای که در آن هزارتویی از خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده با عمارت‌های سفیدپوش دوره عثمانی احاطه شده‌اند. اگر آفتاب، شن و دریا اولویت سفرتان است، شهر ساحلی لارا با هتل‌های سطح بالا و آل اینکلوسیو خود بهترین انتخاب‌تان خواهد بود. از این منطقه تا شهر قدیمی تنها به اندازه یک سواری 30 دقیقه‌ای فاصله است. در ادامه برخی از بهترین هتل‌ها در رده‌های قیمتی مختلف را به شما معرفی می‌کنیم.

به لطف محبوبیت این شهر به عنوان مقصدی عالی برای گذراندن یک تعطیلات ساحلی، هتل‌های لوکس فراوانی در شهر وجود دارند، در نتیجه اگر نگران قیمت تور آنتالیا خود نیستید تجربه‌ای به‌یادماندنی از سفر به این شهر خواهید داشت. در ساحل لارا هتل پر زرق و برق و باشکوه مردان پالاس مهمانانش را با حال و هوای دوران عثمانی، استخرهای سلطنتی و اتاق‌ها و سوئیت‌های شیک و راحتش شگفت‌زده می‌کند. کوچکترها هم مطمئنا از خدمات اسپا مختص بچه‌ها در این هتل لذت خواهند برد. در لارا، کمی دور از جاده اصلی، هتل مقرون‌به‌صرفه‌تر باروت لارا قرار گرفته است. با باغ‌های درختان نخلش، این هتل حال و هوایی جدا افتاده و خصوصی‌تر دارد. باشگاه بچه‌ها، ساحل اختصاصی و امکانات بی‌نظیر ورزشی این هتل را به انتخابی محبوب در میان خانواده‌ها تبدیل کرده‌اند. مرکز اسپا و درمانی این هتل هم به امکانات دوست‌داشتنی دیگرش اضافه کنید و می‌بینید که یک گزینه خوب برای تور ترکیه در اختیار دارید. با قیمت‌هایی که از حدود 150 و 200 دلار برای هر شب شروع می‌شوند شما نمی‌توانید انتظار داشتن یک تور ارزان آنتالیا را با انتخاب این هتل‌های لوکس داشته باشید اما اگر بودجه بالایی دارید گزینه‌هایتان می‌توانند لوکس‌تر هم باشند. هتل آی سی رزیدنس از مهمانان خود در ویلاهای بزرگ و با امکانات مدرن پذیرایی می‌کند. این ویلاها استخر و اتاقک حصیری اختصاصی خودشان را در کنار ساحل دارند.

در رده متوسط هم شما به گزینه‌های بسیار خوبی دسترسی دارید. گزینه‌هایی که به شما این اجازه را می‌دهند قیمت تور آنتالیا خود را در سطحی قابل قبول نگه دارید. در ساحل شنی لارا، در فاصله یک سواری 35 دقیقه‌ای از شهر قدیمی، هتل لیبرتی لارا قرار گرفته است، یک هتل آل اینکلوسیو مناسب خانواده‌ها با اتاق‌هایی دارای دکور مدرن. در نزدیکیش، هتل آل اینکلوسیو دلفین پالاس امکانات مناسب خانواده مشابهی دارد اما با دکور پر نقش و نگار و شیکش حال و هوای متفاوتی پیدا کرده است. آنهایی که می‌خواهند در قلب شهر قدیمی بمانند، هتل بوتیک اسکی ماسال یک انتخاب عالی برایشان است. این هتل یک استخر روباز دارد و با ساحل به اندازه یک پیاده‌روی کوتاه فاصله دارد. در رده بعدی هتل‌های مقرون‌به‌صرفه قرار دارند که امکان داشتن یک تور ارزان آنتالیا را برای تمامی مسافران فراهم می‌کنند. در شهر قدیمی نزدیک به اسکله، هتل تمیز و عالی فرانکفورت قرار گرفته است. این هتل یک استخر کوچک و پارکینگ رایگان دارد و با پای پیاده تنها 8 دقیقه با دروازه هادریان فاصله دارد. هتل دنج هادریان گیت هم تنها 100 متر با دروازه هادریان فاصله دارد؛ این هتل مطمئنا ارزش هزینه‌ای که برایش می‌کنید را دارد. در قلب شهر قدیمی و با فاصله 5 دقیقه پیاده‌روی از ساحل، هتل محبوب Bacchus قرار گرفته که منظره‌ای بی‌نظیر از دریا را به مسافران تور ترکیه ارائه می‌دهد. در این رده شما می‌توانید انتظار پرداخت مبلغ‌هایی کمتر از 100 دلار برای هر شب را داشته باشد.

قیمت غذا در تور آنتالیا چه قدر خواهد بود؟

کباب ترکی (دونر کباب) غذای خیابانی معمول در ترکیه است. این ساندویچ از گوشت طعم‌دار شده گوسفند تهیه می‌شود و به ندرت بیشتر از 3 تا 4 یورو برایتان هزینه خواهد داشت. یک گزینه‌ی حتی ارزان‌تر دونر مرغ است؛ این ساندویچ به همان سبک کباب ترکی گوشت تهیه می‌شود، معمولا 3 لیره قیمت دارد و همراه با دوغ سرو می‌شود. بسیاری از این غذاخوری‌ها ساندویچ‌های کوفته گوشت یا جگر کباب شده مرغ را هم با همین قیمت‌ها ارائه می‌دهند. این غذاهای خیابانی به شما کمک می‌کنند هزینه‌های خورد و خوراک را در سفرتان کاهش داده و بتوانید یک تور ارزان آنتالیا داشته باشید. گزلمه یکی دیگر از غذاهای خوشمزه و ارزان قیمتی است که در بیشتر مناطق پیدا می‌شود. این پنکیک‌های لذیذ معمولا با اسفناج، پنیر محلی، جعفری، گوشت و یا سیب‌زمینی پر شده و روی تنورهای روباز و در چایخانه‌های کنار جاده پخته می‌شوند. این پنکیک‌ها همراه با سالاد گوجه و خیار سرو شده و با قیمت تنها 5 لیره یک وعده سیرکننده و در عین ارزان قیمت به حساب می‌آیند.

برای پایین نگه داشتن قیمت تور آنتالیا خود می‌توانید به سراغ رستوران‌هایی بروید که غذاهای خانگی سرو می‌کنند. در این رستوران‌ها می‌توانید با پرداخت حدود 5 لیره یک وعده غذای کامل شامل سالاد، سوپ، غذای اصلی (گوشت، سبزیجات، برنج یا پاستا) و همچنین دسر نوش جان کنید. پاید یا همان نان پیتا نسخه ترکی پیتزا است، یک تکه نان مسطح که همراه با گوشت، سبزیجات و پنیر خورده می‌شود. این نان‌ها را می‌توانید با قیمت 5 لیره (برای یک نان ساده همراه با پنیر) تا قیمت‌های بالاتر در حدود 12 لیره (برای نان همراه با مقدار زیادی گوشت گاو، گوجه و فلفل) بخرید. شکل سنتی نان پاید به صورت نازک و بلند است اما این روزها برخی مکان‌ها آن را به صورت گرد هم می‌پزند. این نان را همراه با سوسیس و پنیر سفارش دهید و می‌بینید که یک پیتزا پپرونی عالی به دست آورده‌اید. توصیه می‌کنیم در مکان‌هایی که ادعا می‌کنند پیتزای ایتالیایی واقعی ارائه می‌دهند غذا نخورید. این فست‌فود‌ها سطح کیفی پایینی دارند و انگار پیتزاهایشان را از یخچال سوپرمارکت‌ها گرفته‌اند. ساحل این شهر مکانی پر جنب و جوش است؛ محبوبیت و شلوغی قیمت‌های بالا را هم با خود می‌آورد، اما کسانی که آمده‌اند یک تور ارزان آنتالیا داشته باشند نگران نباشند چرا که در کنار ساحل هم غذاهای سالم و ارزان پیدا می‌شوند. و البته در مورد رستوران‌های ساحلی با قیمت‌های بالایشان صحبت نمی‌کنیم؛ دست‌فروشان در ساحل غذاهای محلی خوشمزه و سالمی را می‌فروشند که می‌توانند یک ناهار کامل باشند. قبل از رفتن به ساحل در یک بازار محلی توقف داشته باشید و مقداری میوه بخرید تا پیک‌نیک ساحلی‌تان کامل شود.

به "تور آنتالیا" امتیاز دهید

1 کاربر به "تور آنتالیا" امتیاز داده است | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آنتالیا"

* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)