700 مرگ ناشی از ابتلا به کرونا درگردهمایی های انتخاباتی دونالد ترامپ

به گزارش دور زمین، برخلاف جو بایدن، نامزد دموکرات ها در انتخابات پیش روی آمریکا که با شروع همه گیری ویروس کرونا در کشورش از برگزاری گردهمایی های عظیم تبلیغاتی خودداری کرد و به رویدادهای آنلاین و برگزاری تجمعاتی با حضور شرکت کنندگان درون خودرو روی آورد، رقیب جمهوری خواه او دونالد ترامپ، از ماه فوریه تا کنون بیش از 50 گردهمایی عظیم برگزار نموده است.

700 مرگ ناشی از ابتلا به کرونا درگردهمایی های انتخاباتی دونالد ترامپ

به نقل از یورونیوز، در حالی که دونالد ترامپ این گردهمایی های عظیم و هزاران نفری را سرگرم کننده، عالی و عظیمترین نمایش روی زمین توصیف نموده، مطالعات دانشگاهی پرده از حقیقتی دیگر برمی دارد.

تحقیقاتی که به تازگی توسط پژوهشگران دانشگاه استنفورد انجام شد، نشان داد در مناطقی که گردهمایی های عظیم ترامپ برگزار شده، شمار مبتلایان به کرونا دست کم 30 هزار مورد و شمار قربانیان کرونا نیز دست کم 700 مورد بیشتر از حد نرمالِ قابل انتظار بوده است.

پژوهشگران برای انجام این تحقیق، به سراغ شرایط سلامت ساکنان مناطقی رفتند که 18 گردهمایی عظیم انتخاباتی دونالد ترامپ بین تاریخ های 20 ژوئن تا 22 سپتامبر در آنجا برگزار شده است. پژوهشگران در این مناطق، شرایط سلامت ساکنان و سرعت انتشار ویروس کرونا را، دو هفته قبل تا دو هفته بعد از برگزاری این گردهمایی ها آنالیز کردند.

آنها همچنین به مقایسۀ شرایط شیوع کرونا در مناطقی که میزبان گردهمایی ترامپ بودند با مناطق مشابه دیگری در کشور که همان ویژگی های جفرافیایی، اجتماعی و بهداشتی را دارند اما تجمعات ترامپ در آنجا برگزار نشده بود، پرداختند.

پژوهشگران در نهایت دریافتند که سرعت شیوع کرونا در مناطقی که این تجمعات برگزار شده در مقایسه با مناطق مشابه بسیار بیشتر بوده است.

به این ترتیب آنها در پاسخ به این پرسش که آیا این گردهمایی های عظیم باعث افزایش سرعت انتشار ویروس کرونا در ایالات متحده شده است یا خیر اعلام کردند که این گردهمایی ها در واقع بسیار مسری و کشنده بوده اند.

نتیجۀ تحقیق همچنین خاطرنشان می نماید که علاوه بر ابتلای بیش از 30 هزار نفر و مرگ بیش از 700 نفر در پی شرکت در این تجمعات، باید به این موضوع نیز توجه داشت که این شرکت کنندگان به احتمال زیاد این ویروس را به افرادی که در این گردهمایی ها حضور نداشتند نیز منتقل نموده و به این ترتیب باعث ابتلا و مرگ افراد بیشتری شده اند.

تیم تحقیق نتیجه می گیرد مناطقی که میزبان گردهمایی های عظیم انتخاباتی ترامپ بوده اند، هزینۀ بالایی را از جهت ابتلا به کرونا و سپس مرگ متحمل شده اند و اینکه اگر این گردهمایی ها برگزار نمی شد، این تلفات سنگین نیز روی نمی داد.

تصاویر منتشر شده از این گردهمایی ها نیز نشان می دهد که در جریان برگزاری آنها، عمدتا تلاشی برای رعایت توصیه های بهداشتی از سوی شرکت کنندگان نشده است؛ نه فاصله اجتمماعی رعایت شده و نه استفاده از ماسک برای هزاران شرکت کننده در آن اجباری بوده است.

در این تجعات معمولا تنها گروهی ماسک بر چهره داشتند که در نزدیک تریبون دونالد ترامپ یا پشت او نشسته بودند و به این ترتیب روی لنز دوربین های فیلمبرداری ظاهر می شدند.

گردهمایی های هزاران نفریِ دونالد ترامپ حتی گاه در مناطقی برگزار شده که مقامات بهداشت منطقه تجمع بیش از 250 نفر را ممنوع نموده بودند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3419

به "700 مرگ ناشی از ابتلا به کرونا درگردهمایی های انتخاباتی دونالد ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "700 مرگ ناشی از ابتلا به کرونا درگردهمایی های انتخاباتی دونالد ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید