یمن، 4.5 میلیون معلول قربانی جنایت های عربستان

به گزارش دور زمین، سازمان عفو بین الملل امروز گفت که حدود 4.5 میلیون نفر از جمعیت معلولان یمن تحت تاثیر پیامدهای ناشی از تجاوزات ائتلاف جنگی عربستان ضد این کشور هستند.

یمن، 4.5 میلیون معلول قربانی جنایت های عربستان

به گزارش گروه بین الملل دور زمین به نقل از پایگاه خبری القدس العربی سازمان عفو بین الملل امروز طی گزارشی بیان نمود که از زمان آغاز جنگ یمن در پنج سال گذشته که سازمان ملل آن را بزرگترین فاجعه انسانی در جهان توصیف کرده تاکنون حدود 4.5 میلیون نفر از جمعیت معلولان این کشور با محرومیت روبرو هستند.

این گزارش پس از 6 ماه تحقیق این سازمان و در خلال سفر به سه استان جنوبی یمن و مصاحبه با 100 نفر به دست آمده است.

گزارش راویه راجح مشاور ارشد برنامه های رسیدگی به بحران ها در این سازمان اشاره می کند که جنگ یمن با تجاوزات غیرقانونی و آواره کردن مردم این کشور سبب شد تا بسکمک از مردم٬ تنها برای زنده ماندن با دشواری های زیادی روبرو شوند.

راجح اضافه کرد که درست است که درحال حاضر نیازهای یمن فراتر از ظرفیت اقدامات بشردوستانه است؛ اما افراد معلول این کشور که بیشتر از بقیه در معرض خطرات و پیامدهای ناشی از جنگ ضد این کشور در خلال 5 سال گذشته هستند٬ نباید در دسترسی به کمک های ضروری مشکل داشته باشند.

وی تاکید کرد که طرف های بین المللی و سازمان ملل و سازمان های بشردوستانه که با مقامات یمنی در ارتباط هستند٬ باید برای رفع موانعی که موجب عدم دسترسی معلولان این کشور حتی به ساده ترین نیازهای ضروریشان می شود٬ تلاش بیشتری به خرج دهند.

طبق این گزارش٬ معلولان یمنی برای رهایی از این شرایط با دشواری های زیادی روبرو هستند و بسکمک از آنها به سازمان عفو بین الملل اعلام کرده اند که در حین انتقال و جابجایی هایی که به دلیل آوارگی ناشی از پیامدهای 5 سال تجاوز عربستان ضد این کشور دارند٬ حتی یک صندلی چرخدار و عصا و یا سایر ابزارهای کمکی هم در اختیار ندارند.

از مارس 2015 ائتلاف متجاوز عربستان ضد یمن، تجاوزات خود را در این کشور آغاز کرده و بزرگترین بحران و فاجعه انسانی را در آن رقم زد که همین موضوع مردم یمن را در شرایطی قرار داد که نیاز شدیدی به کمک های انسانی در زمینه های مختلف دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2231

به "یمن، 4.5 میلیون معلول قربانی جنایت های عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، 4.5 میلیون معلول قربانی جنایت های عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید