گلکسی نوت 9 سامسونگ در برابر آیفون ایکس

به گزارش دور زمین، وبسایت گجت نیوز - تعیین کریمی: گلکسی نوت 9 سامسونگ (Samsung Galaxy Note 9) تازه معرفی شده از قیمتی برابر با آیفون ایکس اپل (Apple iPhone X) برخوردار است. آیا گلکسی نوت 9 می تواند رقیب خوبی برای این گوشی آی او اسی باشد؟

گلکسی نوت 9 سامسونگ در برابر آیفون ایکس

یکی دیگر از گوشی های 1000 دلاری هم در آستانه ورود به بازار واقع شده است. سامسونگ 18 مرداد ماه در حالی رسما از گلکسی نوت 9 خود پرده برداری کرد که از برچسب قیمتی یکسانی با آیفون ایکس اپل برخوردار است. همین بهانه خوبی شد تا ما با مقایسه گلکسی نوت 9 سامسونگ با آیفون ایکس اپل ، قابلیت ها و تعیینات آن دو را کنار همدیگر قرار دهیم و شما را در انتخاب گران قیمت ترین گوشی های پرچمدار بازار هدایت کنیم.

هر دو از طراحی زیبا و دو قاب شیشه ای برخوردارند

هر دو دیوایس بسیار شیک هستند؛ حتی اگر نوت 9 سامسونگ از حاشیه های بیشتری در بالا و پایین نمایشگر خود میزبانی کند.

گلکسی نوت 9 سامسونگ سنگیم تر و بزرگ تر از آیفون ایکس است

یکی دیگر از المان هایی که در مقایسه گلکسی نوت 9 سامسونگ با آیفون ایکس اپل در نظر می گیریم ابعاد و اندازه ها است. نوت 9 از وزن 201 گرمی بهره می برد، در حالی که وزن آیفون ایکس 174 گرم است. 25 گرم، اضافه وزن قابل توجهی است.

ابعاد کلی فبلت جدید سامسونگ نیز باعث می گردد آن سخت تر از آیفون ایکس در جیب یا در دست شما جای گیرد.

نوت 9 از نمایشگر بزرگ تر و بهتری برخوردار است

نوت 9 جدید سامسونگ به یک نمایشگر غول پیکر 6.4 اینچی، در مقایسه با نمایشگر 5.8 اینچی آیفون ایکس مجهز شده است. سامسونگ همچنین در تجارت نمایشگر گوشی های هوشمند، بهترین است. حتی اگر هر دو گوشی از یک نمایشگر اولد یکسان بهره مند باشند نیز ما نمایشگر نوت 9 را برتر از رقیب آمریکایی می دانیم. این نمایشگر با تراکم پیکسلی 516ppi کمی شفاف تر از آیفون ایکس با تراکم پیکسلی 458ppi است. اما با توجه به این که اندازه ها و ابعاد این دو نمایشگر یکسان نیست، این شفافیت بیشتر نمی تواند چندان چشمگیر باشد.

آیفون ایکس در راس بنچمارک ها واقع شده است، اما در دنیای واقعی آنچنان قابل لمس نیست

گلکسی نوت 9 سامسونگ مورد آزمایش قرار گرفته توسط Toms Guide از تراشه اسنپدراگون 845 و یک رم 6 گیگابایتی بهره می برد و آیفون ایکس اپل نیز به تراشه A11 همراه یک رم 3 گیگابایتی مجهز شده است. در اغلب بنچمارک ها آیفون ایکس پیروز شده گلکسی نوت 9 را شکست دهد. با این حال بنچمارک ها همواره نمی توانند بازتابنده عملکرد گوشی ها در استفاده روزمره باشند، به خصوص اینکه هر دو از سیستم عامل و اپلیکیشن های متفاوتی برخوردار هستند.

با توجه به انتظارهای من مبنی بر دیگر گوشی هایی که از تراشه اسنپدراگون 845 استفاده می نمایند (نظیر وان پلاس 6 و گلکسی اس 9)، من بسیار شک دارم که گلکسی نوت 9 در اجرای بازی ها و اپلیکیشن ها در استفاده معمولی، کندتر از آیفون ایکس اپل کند.

نوت 9 از یک باتری بزرگ تر نسبت به آیفون ایکس برخوردار است

نوت 9 به یک باتری 4000 میلی آمپر ساعتی تجهیز شده، در حالی که ظرفیت باتری آیفون 10 اپل 2716 میلی آمپر ساعت است. با این حال مانند بنچمارک ها، ظرفیت باتری نیز نمی تواند همه چیز عمر باتری یک گوشی باشد. زیرا سیستم عامل ها متفاوت است و به طبع راه های مهار انرژی نیز در آن ها یکسان نخواهد بود.

با این حال، با توجه به تفاوت زیاد بین ظرفیت باتری این دو، به نظر می رسد نوت 9 می تواند از عمر باتری بیشتری بهره مند باشد.

نوت 9 به جک هدفون مجهز شده است

یکی دیگر از تفاوت های مهم برای بسیاری از کاربران در مقایسه گلکسی نوت 9 سامسونگ با آیفون ایکس اپل، حضور یک جک 3.5 میلی متری هدفون در زیر فبلت سامسونگ است. اگر صاحب یک جفت هدفون سیمی هستید، خبر خوب اینکه فبلت سامسونگ از یک درگاه هدفون بهره می برد و نیازی به دانگل اضافی نخواهید داشت. در آن سمت، آیفون ایکس اپل فاقد جک هدفون است.

برای استفاده از هدفون های سیمی با آیفون ایکس شما همواره باید یک دانگل را به همراه داشته باشید که ممکن است یا آن را گم نموده یا فراموش کنید با خود حمل کنید. در صورت گم شدن نیز قیمت خرید آن نیز 9 دلار خواهد بود. همچنین شما نمی توانید به صورت همزمان هم از دانگل برای گوش دادن موسیقی با هدفون بهره ببرید و هم دیوایستان را شارژ کنید.

فبلت سامسونگ با یک شارژر پرسرعت عرضه می گردد، در حالی که آیفون ایکس فاقد آن است

در داخل جعبه گلکسی نوت 9 سامسونگ یک شارژر پرسرعت واقع شده است، در حالی که شارژر داخل جعبه آیفون 10 اپل یک شارژر از نوع معمولی است. بنابراین برای بهره مندی از فناوری شارژ سریع، شما باید یک کابل و شارژر جداگانه را برای آیفون خود خریداری کنید. این نگرانی از هزینه های اضافی برای هواداران سامسونگ وجود ندارد.

هر دو گوشی از شارژ بیسیم پشتیبانی می نمایند

هر دو گوشی را می توان با پدهای شارژ بیسیم شارژ کرد، اما این پد در جعبه هیچ یک وجود نداشته و باید به صورت جداگانه خریداری گردد.

هر دو گوشی در برابر آب مقاوم هستند، با این تفاوت که گلکسی نوت 9 مقاوم تر است

افتادن اتفاقی در آب مسئله ای برای هیچ یک از هر دو گوشی به وجود نمی آورد، اما نوت 9 از تاییدیه IP68 برخوردار است که می تواند مقاومت تا عمق 1.5 متری را به ارمغان بیاورد، درحالی که آیفون ایکس اپل با تاییدیه IP67 این مقاومت را تا عمق 1 متری آب انجام می دهد.

قلم S Pen نوت 9 یک وسیله جانبی عالی است

شما می توانید از قلم S Pen نوت 9 نیز برای بعضی عمور از قبیل نوشتن بهره ببرید. سامسونگ همچنین توانایی کنترل از راه دوربین دوربین را نیز به این قلم افزوده است که چنین چیزی بدون خرید لوازم جانبی اضافی در آیفون ایکس ممکن نیست.

دوربین نوت 9 هوشمندتر است

آیفون X اپل تصاویر عالی می گیرد، اما سامسونگ قابلیت جدیدی اضافه نموده که به دوربین اجازه می دهد سوژه عکاسی را شناسایی نموده و تنظیمات مختلفی را برای ثبت بهترین عکس بر روی آن اعمال کند. ما باید آنالیز های بیشتری را انجام دهیم تا با بهبودهای حاصل شده در دوربین گلکسی نوت 9 آشنا شویم.

سامسونگ بعضی دیگر از قابلیت های اضافی را به دوربین گوشی خود اضافه نموده است تا اگر یک عکس معیوب بود، به شما اجازه دهد سریع یک عکس دیگر بگیرید. این ایرادات می تواند شامل پلک زدن یک شخص، تاری در حرکت، تاریک بودن شخص در یک پس زمینه بیش از حد روشن یا وجود لکه بر روی تصویر باشد.

دوربین گوشی های سامسونگ از گلکسی اس 9 به بعد همچنین از دیافراگم متغیر بهره می برند که اجازه می دهد نور بیشتری وارد سنسور دوربین شده تا عکاسی در شرایط نوری ضعیف، بهبود بخش باشد. در نتیجه گلکسی نوت 9 می تواند عکس های بهتری از آیفون ایکس در شب بگیرد.

ظرفیت داخلی پایه نوت 9 دو برابر آیفون ایکس است

با قیمت 1000 دلار شما می توانید مدل 128 گیگابایتی گلکسی نوت 9 را خریداری کنید، در حالی که این قیمت برای مدل 64 گیگابایتی آیفون 10 صدق می نماید. گلکسی نوت 9 سامسونگ همچنین به شما اجازه اضافه کردن یک کارت حافظه میکرو اس دی را نیز می دهد که چنین چیزی در آیفون اپل امکان پذیر نیست.

آیفون ایکس از آخرین نسخه iOS برخوردار است و گلکسی نوت 9 از نسخه سال گذشته اندروید بهره می برد

در حالی که اندروید 9 پای چند روز پیش از رویداد Unpacked سامسونگ معرفی گردید، گلکسی نوت 9 به سیستم عامل قدیمی تر اندروید 8.1 اوریو مجهز شده است. تعیین نیست چه زمانی این فبلت آپدیت جدید اندروید را دریافت خواهد نمود.

در آن سمت آیفون X اپل از آخرین نسخه سیستم عامل iOS بهره می برد و آپدیت های آینده را تنها یک روز پس از عرضه آن ها دریافت خواهد نمود.

نوت 9 علاوه بر تشخیص چهره، از اسکنر اثر انگشت نیز بهره می برد

یکی از جذاب ترین بخش های آخرین پرچمدار اپل، در واقع فیس آی دی آن برای قفل گشایی گوشی است. البته کمپانی کوپرتینویی اسکنر اثر انگشت را دیگر در این گوشی استفاده ننموده است.

زمانی که فیس آی دی به خوبی کار نکند، شما باید با وارد کردن پین کد قفل صفحه را بشکنید. همواره هم Face ID خوب کار نمی نماید و زمانی که ناچار به وارد کردن پین کد باشید، به طبع بازگشایی صفحه طولانی تر از آیفون 8 قدیمی تر و اسکنر اثر انگشت آن خواهد بود.

گلکسی نوت 9 نیز از فناوری تشخیص چهره بهره می برد، اما در آزمایش های ما بسیار خوب و دقیق عمل نموده است. با این حال نمی توان این قابلیت را عالی توصیف کرد و در صورت دلخواه می توانید از اسکنر اثر انگشت پشتی گوشی، به جای وارد کردن پین کد نیز بهره ببرید.

به طور کلی با گلکسی نوت 9 امکانات بیشتری از آیفون ایکس را با پرداخت 1000 دلار دریافت می کنید

همراه با گلکسی نوت 9 سامسونگ شما می توانید قابلیت های بیشتری را نسبت به آیفون ایکس دریافت کنید. با خرید آیفون شما برای پلتفرم آی او اس و اکوسیستم اپل که در دیوایس های مختلف این شرکت ادغام شده و با دیگر محصولات نمی توانید از آن ها بهره مند شوید، هزینه خواهید کرد.

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1848

به "گلکسی نوت 9 سامسونگ در برابر آیفون ایکس" امتیاز دهید

3 کاربر به "گلکسی نوت 9 سامسونگ در برابر آیفون ایکس" امتیاز داده اند | 3.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلکسی نوت 9 سامسونگ در برابر آیفون ایکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید