کنگره آمریکا: عفو مانافورت زمینه ساز احضار ترامپ است

به گزارش دور زمین، یکی از اعضای کنگره آمریکا در مصاحبه ای اظهار کرد، در صورتی که ترامپ مدیر سابق کمپین خود را عفو کند، باید احضار گردد.

کنگره آمریکا: عفو مانافورت زمینه ساز احضار ترامپ است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبگزاری اسپوتنیک، تد لیو، عضو کنگره آمریکا در مصاحبه ای با شبکه سی ان ان گفت: به عقیده من عفو پل مانافورت (مدیر سابق کمپین دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا) زمینه را برای احضار ترامپ مهیا می نماید.

لیو همچنین اظهار کرد که فکر نمی نماید جمهوری خواستار علیه این مساله اقدامی صورت دهند.

مانافورت درخصوص ادعای فرار مالیاتی و کلاهبرداری بانکی که به دنبال اتهام مخفی کردن درآمدش از سرویس درآمد داخلی آمریکا که در ازای کار برای یک حزب سیاسی اوکراینی بین سال های 2006 تا 2014 گرفتن می نموده، ابراز بی گناهی نموده است.

در همین حال، ریچارد بِر، رییس کمیته اطلاعات سنا در بیانیه ای خطاب به جان برنان، مدیر سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا گفت، درباره مساله تبانی ترامپ و روسیه در انتخابات 2016 آمریکا اقدامی نماید یا در غیر این صورت در این باره اظهار نظر نکند.

برنان در بیانیه ای که از سوی نیویورک تایمز منتشر شد، اظهار کرد: تکذیبیه های روسیه در یک کلمه یاوه گویی است. ادعاهای ترامپ هم مبنی بر عدم تبانی در یک کلمه یاوه گویی است.

ترامپ مجوز دسترسی های برنان به اطلاعات را به دلیل آنچه کاخ سفید خطر اقدامات و رفتارهای پیش بینی نشده او خواند، لغو نموده است.

بر در واکنش به این بیانیه گفت: اظهارات اخیر برنان حاکی از تبانی ترامپ با یک قدرت خارجی است. اگر برنان اطلاعات شخصی دیگر یا مدرکی از این تبانی داشته باشد، این داده ها باید برای بازرس ویژه این پرونده افشا گردد، نه برای نیویورک تایمز.

بر در این بیانیه این سوال را عنوان نمود که در صورتی که ادعاهای این مدیر سابق سیا بر مبنای اطلاعاتی بوده که در زمان فعالیت او در این سازمان به دست آمده، چرا او در ارزیابی جامعه اطلاعاتی که درسال 2017 منتشر شد، از این مساله چیزی نگفته است؟

او ادامه داد: اگر برنان این اطاعات را پس از ترک سیا گرفتن نموده، این بخشی از یک نشت اطلاعاتی است.

بر در انتها به احتمال عدم در اختیار داشتن اطلاعاتی از سوی برنان اشاره نمود و گفت: اگر بیانیه برنان کاملا سیاسی و بر مبنای حدس و گمان بوده باشد، ترامپ اختیار کامل دارد که دسترسی او به اطلاعات را به عنوان رییس شاخه اجرایی لغو کند.

منبع: isna.ir
انتشار: 15 شهریور 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 86

به "کنگره آمریکا: عفو مانافورت زمینه ساز احضار ترامپ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره آمریکا: عفو مانافورت زمینه ساز احضار ترامپ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید