کمک هزینه جبرانی کانادا پس از اتمام CERB

به گزارش دور زمین، لایحه برنامه های جایگزین یاری هزینه اضطراری کانادا، که برای حمایت از افرادی طراحی شده که درآمدشان را به علت کووید-19 از دست داده اند یا بیکار شده اند در روز چهارشنبه به مجلس عوام تقدیم شد و نمایندگان متفق القول به آن رای دادند. این لایحه اکنون در مجلس سنا در دست آنالیز است.

کمک هزینه جبرانی کانادا پس از اتمام CERB

یاری هزینه جبرانی کانادا (CRB) برای حمایت از کانادایی هایی طراحی شده که جزو واجدین شرایط دریافت بیمه بیکاری (EI) نیستند. دو یاری هزینه ویژه نیز جهت تکمیل یاری هزینه جبرانی کانادا در نظر گرفته شده. بدین ترتیب کانادایی های بیشتری تحت پوشش حمایت های دولتی در زمان همه گیری کووید-19 قرار می گیرند.

در این مقاله که برگرفته از نشنال پست است به چند سوال متداول در این زمینه پاسخ داده ایم.

چه کسانی CRB دریافت می نمایند؟

یاری هزینه جبرانی کانادا برای کارمندان و کارگرانی است که سنشان بیشتر از 15 سال است و واجد شرایط دریافت بیمه بیکاری نیستند یا درآمدشان از شغل های خویش فرما (Self-employed) تامین می گردد. اگر در اثر کووید-19 شغلتان را از دست داده اید، یا اگر درآمدتان تا 50 درصد کاهش داشته، ممکن است واجد شرایط دریافت این یاری هزینه باشید.

پیش از این، یکی از آغاز دریافت یاری هزینه اضطراری کانادا این بود که درآمدی کمتر از 1000 دلار در ماه داشته باشید. این پیش شرط باعث می شد که افرادی که درآمدی کمتر از 2000 دلار در ماه داشتند انگیزه ای به بازگشت به کار نداشته باشند. موسسه مالیات کانادا با شرط جدید کاهش 50 درصدی درآمد این مشکل را اصلاح نموده است. این بدان معنی است که واجدین شرایط دریافت یاری هزینه جبرانی کانادا می توانند حتی در زمانی که شاغل هستند و در صورت داشتن درآمد نیز برای دریافت یاری هزینه اقدام نمایند. اما سقف استفاده از این شرط تا 38 هزار دلار پیش بینی شده و در صورتی که درآمد سالانه شما پس از دریافت یاری هزینه جبرانی کانادا از این میزان بالاتر برود، دولت می تواند نیمی از اضافه درآمد شما را برداشت کند. به عبارتی، اگر درآمد سالانه شما 40 هزار باشد، دولت نیمی از مبلغ اضافه بر سقف پیش بینی شده، یعنی 1000 دلار را از شما پس خواهد گرفت.

یکی دیگر از شرایط دریافت یاری هزینه جبرانی کانادا این است که در سال 2019 یا 2020، یا در 12 ماه قبل از ثبت درخواست، دست کم 5000 دلار درآمد کسب نموده باشید - که می تواند به وسیله شغل، بیمه بیکاری، یاری هزینه بارداری یا فرزندان، یا یاری هزینه والدین کبک (QPIP) به دست آمده باشد. همچنین باید به صورت فعال در جستجوی کار باشید.

از کجا بفهمیم که واجد شرایط بیمه بیکاری هستیم؟

دسترسی به بیمه بیکاری در سالی که در پیش رو است آسان تر و منعطف تر شده است. برای دریافت بیمه بیکاری ضروری است که دست کم 120 ساعت کار با قابلیت بیمه در 52 هفته گذشته انجام داده باشید. اگر CERB دریافت نموده اید، مهلت 52 دوهفته ای تمدید می گردد.

در کنار این تغییرات، مبلغ 500 دلار در هفته برای افرادی که بیمه بیکاری دریافت می نمایند تضمین شده است که برابر با مبلغ قابل پرداخت در برنامه یاری هزینه اضطراری کانادا است.

یاری هزینه جبرانی کانادا چه مبلغی است و تا کی پرداخت می گردد؟

در برنامه یاری هزینه جبرانی کانادا مبلغ 500 دلار در هفته و تا 26 هفته پیش بینی شده است. یعنی حداکثر 13 هزار دلاری برای این یاری هزینه پیش بینی شده است.

دیگر چه یاری هزینه هایی طراحی شده؟

یاری هزینه جبرانی بیماری کانادا (CRSB) به مبلغ 500 دلار در هفته و تا 2 هفته برای کارمندانی طراحی شده که به دلیل کووید-19 بیمار هستند، یا مجبورند خود را قرنطینه نمایند. افرادی که در شغل خود از مرخصی با حقوق برخوردارند واجد شرایط استفاده از این یاری هزینه نیستند.

یاری هزینه جبرانی مراقبت کانادا (CRCB) به مبلغ 500 دلار در هفته و تا 26 هفته در ازای هر خانوار برای کانادایی هایی طراحی شده که به خاطر مراقبت از بچه ها یا اعضای خانواده خود نمی توانند کار نمایند.

توجه: دریافت همزمان CRCB یا CRSB و بیمه بیکاری و یاری هزینه جبرانی کانادا ممکن نیست.

آیا CRB مالیات دارد؟

تمامی یاری هزینه های دولتی که در برنامه یاری هزینه جبرانی کانادا پیش بینی شده اند به عنوان درآمد محسوب شده و مالیات می خورند.

برای درخواست CRB کجا برویم؟

درست مانند CERB، برای دریافت یاری هزینه جبرانی کانادا به وسیله پورتال موسسه مالیات کانادا (Canada Revenue Agency) اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر وبسایت دولت کانادا را مشاهده کنید.

منبع: مداد
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3317

به "کمک هزینه جبرانی کانادا پس از اتمام CERB" امتیاز دهید

1 کاربر به "کمک هزینه جبرانی کانادا پس از اتمام CERB" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک هزینه جبرانی کانادا پس از اتمام CERB"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید