کتاب جنجالی بولتون و نظر ترامپ درباره ماکرون

به گزارش دور زمین، به رغم آنکه متن کامل کتاب اتاقی که در آن رخ داد نوشته جان بولتون هنوز منتشر نشده است، جزئیاتی از رویکرد رئیس جمهوری آمریکا در تصمیم گیری سیاست خارجی منتشر شده است.

کتاب جنجالی بولتون و نظر ترامپ درباره ماکرون

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در بخشی از کتاب خاطراتش که به دست گاردین رسیده، نوشته است، رئیس جمهوری آمریکا عقایدش را درباره رهبران جهان بیان کرده و برخی از آن ها را نزدیکترین ها دانسته، در حالی که در روبرو با دیگران چنین احساسی نداشته است.

بولتون خصوصا نوشته است، ترامپ فکر می کرد امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه هر کار می کنه گند می زنه و همچنین گفت بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس و شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن جزو رهبرانی بودند که ترامپ فکر می کرد نزدیکترین ها به او بودند.

مشاور امنیت ملی پیشین ترامپ گفت، او و رئیس جمهوری آمریکا جزو افراد نادری در کاخ سفید بودند که بریگزیت برایشان اهمیت داشته است. او همچنین متوجه عدم علاقه ترامپ به ترزا می شده و این حس درباره سقوط آزاد استراتژی بریگزیت مشترک بوده است. بولتون همچنین گفت، او تلاش کرد تا کمک بسیار بیشتری به اجرای بریگزیت کند، چرا که بریگزیت به طور خاصی برای ایالات متحده اهمیت داشت.

بولتون در بیان روابط ترامپ - انگلیس، گفت وگوی بسیار سختی درباره ارائه دسترسی به هوآوی برای توسعه شبکه های 5جی و عدم مخالفت جانسون در قبال خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران را به یاد آورد.

کتاب بولتون پیش از آنکه به قفسه کتاب فروشی ها برسد، جنجال به پا کرده است زیرا حاوی جزئیاتی از تصمیمات ترامپ درباره سیاست خارجی است و همین امر خشم ترامپ را برانگیخته است. ترامپ بارها تاکید کرده است که بولتون با انتشار این کتاب قانون را نقض می کند چرا که این کتاب حاوی اطلاعات فوق محرمانه است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3094

به "کتاب جنجالی بولتون و نظر ترامپ درباره ماکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب جنجالی بولتون و نظر ترامپ درباره ماکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید