چگونه با راست نشستن از کمردرد جلوگیری کنیم؟

به گزارش دور زمین، یک متخصص درد، ریلکس نشستن را موجب کمردرد دانست و اظهار کرد: وقتی بدون توجه به قوس کمر روی جایگاه می نشینیم، عضلات ستون فقرات شل شده و کم کم تحلیل می رود.

چگونه با راست نشستن از کمردرد جلوگیری کنیم؟

با ما همراه باشید و درباره آب و هوای کانادا بیشتر بدانید.

به گزارش ، دکتر سیروس امیرعلوی، با اشاره به علل کمردرد، اظهار کرد: ستون فقرات از بخش های مختلف شامل مهره های استخوانی و مفاصل و عضلات و نخاع و تاندون ها که محل اتصال عضلات به ستون فقرات هستند، تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه کمردرد معمولا در محل اتصال ستون فقرات به لگن و مفصل ساکروایلیاک اتقاق می افتد، توضیح داد: سبک زندگی ما شامل راه رفتن و نشستن و کار کردن و... ایجاد کمردرد می نماید.

این فلوشیپ فوق تخصصی درد، با اشاره به تبدیل تکست بک نک به موبایل نک، افزود: در گذشته افراد پشت میز می نشستند و ساعت ها مطالعه می کردند، اما امروزه استفاده از تلفن همراه بسیاری از درد های گردنی و مفصلی را به وجود می آورد.

امیرعلوی افزود: وقتی به صورت نرمال می ایستیم، حدود 12 کیلوگرم وزن جمجمه و محتویات آن بر روی ستون فقرات گردن فشار وارد می نماید و زمانی که سر را خم می کنیم، این وزن به صورت تصاعدی حدود شش برابر افزایش می یابد و فشار آن به ستون فقرات وارد می گردد.

وی با بیان اینکه نحوه حرکت کردن ما در کمردرد خیلی مهم است، گفت: اگر از این ارگان مفصلی درست استفاده کنیم، به کمردرد دچار می شویم؛ البته تروما و ضربه نیز می تواند منجر به کمردرد گردد.

این متخصص درد، پیری و کهولت را از دیگر عوامل ایجاد درد های مفصلی به ویژه کمردرد دانست و توضیح داد: مفاصل و دیگر ارگان های بدن با افزایش سن کارایی و سلامتی اولیه خود را به ویژه در صورت استفاده نادرست از آنان از دست می دهند.

امیرعلوی، زندگی شهری را یک الگوی نامناسب دانست و اعلام نمود: صنعتی شدن عامل شیوع کمردردهاست، زیرا به واسطه راه رفتن نادرست، نشستن نادرست، ایستادن نادرست و کار کردن نادرست فشاری بیش از حد نرمال به عضلات ستون فقرات ما وارد می گردد و در نهایت در محل اتصال عضله به استخوان احساس درد می کنیم.

وی با بیان اینکه یک فیبر عضلانی دارای 400 میلیون رشته است، عنوان نمود: بر اثر بک فشار نامناسب هزار رشته عضلاتی پاره می گردد و خون ریزی میکروسکوپی اتفاق می افتد و منجر به ایجاد التهاب شده و آن نقطه را مستعد التهاب های شدیدتر در آینده می نماید.

این فلوشیپ فوق تخصصی درد، بسیاری از افراد شاغل در خیاطی، آرایشگری، اداری، سفالگری و... را دچار کمردرد دانست و اعلام کرد: در زمان کار کردن به ویژه نشستن باید پوزیشن (حالت) مناسب رعایت گردد تا به مرور زمان دچار کمردرد نشویم. در واقع باید روی جایگاه راست نشست و استفاده از پشتی برای حفظ قوس نرمال کمر الزامی است.

امیرعلوی، ریلکس نشستن را موجب کمردرد دانست و افزود: وقتی بدون توجه به قوس کمر روی جایگاه می نشینیم، عضلات ستون فقرات شل شده و کم کم تحلیل می رود، اما وقتی به صورت فعال روی جایگاه می نشینیم و از عضلات کار می کشیم، به مرور عضلاتی که ستون فقرات را نگه داشته اند تقویت می شوند.

وی ساعت ها پشت میز نشینی را موجب کمردرد دانست و یادآور شد: باید راست و درست بنشینیم، از یکسری نرمش ها و ورزش ها جهت تقویت عضلات استفاده کنیم و در فواصل کاری استراحت کنیم تا از درد های مزمن کمر پیشگیری گردد.

این متخصص درد، همه دیسک ها را نیازمند عمل جراحی ندانست و گفت: دیسک غضروف های بین مهره های کمر است که در اثر پاره شدن و بیرون زدگی موجب تحریک عصب در ناحیه کمر می گردد و حالت رادیکولار ایجاد می نماید. از هر 100 نفر حدود 30 نفر دیسک کمر دارند، اما درمان های دارویی و فیزیوتراپی توصیه می گردد و عمل جراحی صرفا برای موارد حاد که حالت فلجی ایجاد می نماید، انجام می گردد.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3304

به "چگونه با راست نشستن از کمردرد جلوگیری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با راست نشستن از کمردرد جلوگیری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید