پیش بینی موج تازه کرونا در ایران پس از نوروز

به گزارش دور زمین، دکتر قباد محمدی با اشاره به پیش بینی افزایش موج سفر های نوروزی گفت: طی دوسال گذشته به علت شیوع کرونا سفر های نوروزی با محدودیت همراه بود، اما سال جاری پیش بینی می گردد با افزایش سفر ها روبرو شویم.

پیش بینی موج تازه کرونا در ایران پس از نوروز

به گزارش ایسنا، وی اضافه نمود: در نوروز سال جاری محدودیت سفر تنها برای افرادی است که واکسن نزده و واکسیناسیون خود را کامل نکرده اند که خودروی این افراد بصورت اتوماتیک وار جریمه می گردد.

محمدی گفت: با توجه به موج سفر های پیش رو و شیوع امیکرون در سطح جامعه، نگرانی ما از بروز موج نو امیکرون پس از تعطیلات نوروزی است.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در تعطیلات نوروزی گفت: مردم باید بدانند کرونا هنوز هست و ما با شیوع امیکرون روبرو هستیم و احتیاج است که در تعطیلات نوروز از استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی غافل نشوند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: نکته مهم دیگر بحث تکمیل واکسیناسیون است و از تمام افرادی که هنوز برای تزریق دوز دوم و یا سوم مراجعه نکرده اند در خواست داریم هرچه سریعتر برای این کار اقدام نمایند.

وی اضافه نمود: مراکز واکسیناسیون استان در ایام نوروز هم فعال هستند و از افراد که واکسیناسیون خود را تکمیل نکرده اند تقاضا داریم حتما جهت تکمیل واکسیناسیون مراجعه نمایند.

محمدی با بیان اینکه بروز موج نو کرونا پس از ایام نوروز احتمال دارد، گفت: تنها امید ما این است که با واکسیناسیون و رعایت پروتکل ها در این ایام، شدت پیک نو را کمتر کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5089

به "پیش بینی موج تازه کرونا در ایران پس از نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی موج تازه کرونا در ایران پس از نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید