پرسپولیس چطور می تواند کاشیما را شکست دهد؟

به گزارش دور زمین، تیم ژاپنی در فضای بین مدافعان کناری و میانی در هر دو سمت آسیب پذیر نشان داده اند که این می تواند برای پرسپولیس نقطه قوت باشد.

پرسپولیس چطور می تواند کاشیما را شکست دهد؟

به گزارش خبرنگاران ، هومن افاضلی ، تیم فوتبال پرسپولیس در نیمه اول بازی رفت با کاشیما آنتلرز ژاپن، با توجه به اینکه این مسابقه، یک بازی خارج از خانه بود، بسیار شجاعانه بازی کرد. آغاز بازی اش فوق العاده بود و موفق شد چندین موقعیت برای گلزنی پیدا کند. تیم پرسپولیس در مجموع در نیمه اول موفق شد فضاهای کلیدی را از تیم ژاپنی بگیرد.

در مجموع در بازی با کاشیما بسیار مهم است که دو اتفاق در تیم پرسپولیس رخ دهد. اول این که فضای پشت مدافعان پرسپولیس در اختیار فورواردهای ژاپن قرار نگیرند. با توجه به سرعت فورواردهای کاشیما و تبحری که در حرکت به پشت مدافعان دارند، محافظت از فضای پشت فورواردهای ژاپن به شدت می تواند به سود پرسپولیس باشد. همان کاری که پرسپولیس در نیمه اول بازی رفت مقابل کاشیما انجام داد و مانع از دریافت گل شد.

دومین مسئله ای که پرسپولیسی ها برای بازی با کاشیما باید مدنظر قرار دهند این است که در میانه زمین برای طراحی حملات و استفاده از عمق پرسپولیس فضای زیادی به بازیکنان کاشیما داده نشود که این اتفاق در نیمه اول بازی رفت افتاد و تیم پرسپولیس خیلی خوب توانست بازی را کنترل کند.

تنها نقطه قوتی که تیم کاشیما در بازی با پرسپولیس می تواند از آن استفاده کند و اتفاقاً در نیمه دوم بازی رفت با استفاده از همین موضوع نتیجه را معین کرد، برتری عددی در کناره ها است. البته بازیکنان کاشیما خوب می دانند که با سانتر از کناره ها نمی توانند موفق باشند. چون مدافعان پرسپولیس روی هوا مدافعان خوبی هستند و این موضوع نمی تواند دغدغه بزرگی برای پرسپولیس به حساب بیاید.

پرسپولیس در نیمه دوم بازی نتوانست در خط میانی، به خصوص در کناره های زمین پوشش های خوبی داشته باشد. این منطقه درست همان نقطه برتری ژاپنی هاست که با استفاده از نوع آرایش و سیستم بازی ژاپنی ها به قوی ترین نقاط این تیم تبدیل شده است. در نهایت هم کاشیما با استفاده از نفوذهایی که از کناره های زمین داشت، در فضایی که در میانه زمین پوشش داده نشده بود، گل اول خود را به ثمر رساند. همین طور گل دوم کاشیما هم از روی ضربه ایستگاهی و انتقال بعد از ضربه استگاهی وارد دروازه پرسپولیس شد.

جدا از این موضوع چند فاکتور بسیار مهم در نیمه دوم، نتیجه بازی را تعیین کرد که اختلاف ساعت دو کشور و تطبیقی که بچه ها باید می گرفتند، نقش مهمی در این زمینه داشت. طبیعی هم بود که وقتی بین دو کشور اختلاف ساعت زیادی وجود دارد، افراد در مدت زمان کوتاه نمی توانند خود را با ساعت جدید تطبیق دهند.

پرسپولیسی ها در نیمه دوم نسبت به نیمه اول نتوانستند موقعیتی روی دروازه کاشیما ایجاد نمایند که این نشان می دهد حجم فعالیت های بدنی و کوشش بازیکنان پرسپولیس به خاطر همان اختلاف ساعت کاهش پیدا نموده بود.

بازی هنوز تمام نشده و برگزاری مسابقه در ورزشگاه آزادی شرایط خودش را دارد. به خصوص اگر پرسپولیس بتواند در نیمه اول گل به ثمر برساند، همه چیز برای بازگشت به بازی در نیمه دوم برای پرسپولیس میسر خواهد بود.

نکته ای که پرسپولیس در بازی برگشت باید مدنظر قرار دهد این است که تیم ژاپنی در فضای بین مدافعان کناری و میانی در هر دو سمت آسیب پذیر نشان داده اند که این می تواند برای پرسپولیس نقطه قوت باشد. ضمن اینکه به نظر می رسد دفاع تیم ژاپنی در مقابل ضربات آغاز مجدد تیم ژاپنی خیلی خوب نیست و توجه به این نکات می تواند به برتری بازیکنان پرسپولیس بیانجامد.

پرسپولیس قبلاً موفق شده بازی سخت داخل خانه را با موفقیت به انتها برساند که من فکر می کنم این احتمال در بازی برگشت وجود دارد. امیدوارم بتوانیم با طرفداران پرشمار پرسپولیس قهرمانی آسیا را برای کشورمان به ارمغان بیاوریم.

2 - 670

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 29 اسفند 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1169

به "پرسپولیس چطور می تواند کاشیما را شکست دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس چطور می تواند کاشیما را شکست دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید